| Țușcă a întrebat:

Hei TpU! vreau povesti de groaza(nu site-uri)cele mai infricosatoare iau funda!

102 răspunsuri:
| Florinaa14 a răspuns:

Autostrada M6 este cea mai lunga din Anglia si, dupa cate se pare, si locul in care au lo fenomene paranormale! Oamenii au declarat, de-a lungul timpului, ca au vazut o serie de aparitii ciudate: soldati romani marsaluind, o femeie furioasa care face autostopul sau chiar un camion care se deplaseaza pe contrasens!

Casa Whaley

Casa Whaley se afla in San Diego si a fost construita pentru executarea lui James Robinson, supranumit Yankee Jim. In 1852, Yankee Jim a fost trimis la moarte prin spanzurare pentru o faradelege, insa lucurile nu s-au petrecut ca la carte. Cel care-l spanzura a lasat prea lunga franghia, astfel incat picioarele condamnatului atingeau pamantul iar spanzurarea a fost prelungita.

In 1856, urmatorul proprietar al casei in care Yankee Jim a fost omorat a inceput sa auda zgomote de picioare care se lovesc de podea si despre care se crede ca ar fi ale fantomei lui Jim. De atunci, toti cei care au locuit in casa au declarat acelasi lucru.
☢☣Adina☣☢

Un blestem infricosator o inconjoara pe Sara Winchester, vaduva magnatului de arme William Wirt Winchester. In 1881 acesta a murit, iar ea a inceput constructia la ceea ce este acum cunoscut sub numele de Casa Mister Winchester. Convinsa de un medium ca acesta cladire este bantuita de persoanele ucise cu armele fabricate de barbatul ei. Sara a construit scari care duc nicaieri, usi din beton si alte absurditati in ideea de a confuza pana si fantomele. Casa are 160 de camere, din care 40 sunt dormitoare. Sara credea ca daca continua constructia va putea pacali moartea, care in cele din urma a venit dupa ea in 1922. Rezultat final al blestemului ei este o casa extrem de infricosatoare care poate fi vizitata in San Jose, California.

Little Bastard, masina ucigasa
James Dean a murit in urma unui accident rutier, el se afla la volanul masinii sale "Little Bastard". Aceasta masina se presupunea ca este blestemata, din cauza ca mai "omorase" deja doi oameni. Inainte ca nefericitul accident sa se intample, celebrul actor sir Alec Guinness i-a spus lui Dean: "Daca intri in masina, o sa fii gasit mort saptamana viitoare". Sapte zile mai tarziu profetia s-a adeverit.
Dupa aceea, masina a mai facut cateva victime! Cladirea unde era garajul in care se afla masina a luat foc, cu toate acestea masina a scapat aproape intacta. Pe traseul unei expozitii a avut loc un accident, iar masina a mai omorat un om. In 1960 masina a mai fost implicata intr-un accident si se presupune ca ca a fost distrusa, dar caroseria nu a mai fost gasita.
☢☣Adina☣☢
Dracul, amagitorul de oameni

Intr-o noapte, numitul Ion al Babei (senior, junioru era copil atunci), venea de la coasa, gandindu-se la ale lui.
La un moment dat, pe Valea cu Nisipu', chiar la rascruce, i-a iesit in cale ceva cu picioare de capra, cu barbison si cu coarne, care l-a ademenit prin niste maracini de pe Drumu' Doamnei, plimbandu-l si plimbandu-l cu orele, pana n-a mai stiut de el si a lesinat de la atata plimbare. Cativa sateni, care veneau de la furat porumb, l-au gasit pe Ion al Babei lesinat langa drum. Se spune ca persoanele care merg pe marginea drumului noaptea trebuie sa tina in buzunare 666 de funii de usturoi, ca sa alunge necuratul. In caz ca nu aveti usturoi, este indicat sa nu priviti pe nimeni in ochi tot drumul, ca sa nu va hipnotizeze Dracul si sa va plimbe toata noaptea, pana la epuizare.
☢☣Adina☣☢

Ingredientul special
In Ungaria circula o alta poveste bizara cu nuante culinare. Se pare ca un student a prenotat un hostel cu intentia de a economisi niste bani. Alegerea a fost un hostel din periferie care oferea mic dejun si cina incluse in pret. Structura nu era cine stie ce, iar baia era destul de murdara, dar clientul s-a adaptat convins ca daca tot doreste sa economisesca trebuie sa faca si sacrificii.
Cina insa era destinata sa-l faca sa-si schimbe parerea. In traditia tipica unguresca cantina hostelului oferea o farfurie de Gulas fierbinte si cartofi. Initial, studentul infometat a mancat cu pofta, fara nicio suspiciune asupra gustului lejer acru al gustarii. La jumatate cinei insa gaseste o bucata crocanta de forma alungita imposibil de mestecat. Scoate din gura aceasta bucata si descopera ingrozit ca este vorba de un deget cu tot cu unghie. Dupa diversele variante era vorba de degetul bucatarului sau resturile unui client ucis de catre proprietar.
☢☣Adina☣☢

Periuta de dinti si aparatul fotografic
Aceasta istorioara incepe sa circule in ambientul hostelurilor din Spania, dar nu lipsesc variante si versiuni similare si in restul Europei. Un tanar prenoteaza o camera single in hostel, face un dus si despacheteaza bagajul. O data terminate aceste lucruri decide sa iasa sa manance ceva. La intoarcere gaseste camera goala.

Un hot i-a furat tot, haine, prosoape, iPod, valiza...un dezastru! Unicele doua obiecte uitate de catre hot sunt periuta de dinti si aparatul de fotografiat. Desi este vorba de un aparat de fotografiat de unica folosinta acesta ramane uimit ca hotul nu a luat-o si pe aceasta, dar nu da multa importanta acestui fapt.

Face plangere la politie si continua turul sau in Spania, trist pentru obiectele pierdute insa fericit ca mai poate face cate o fotografie ca amintire a calatoriei sale. Ajuns acasa povesteste aceasta intamplare prietenilor si duce la developat fotografiile. Insa intre o fotografie cu Sagrada Familia si una cu Plaza Mayor iata ca apar si imagini neasteptate: o persoana cu fata acoperita foloseste periuta de dinti in cele mai oribile si dezgustatoare moduri.
☢☣Adina☣☢

Două dintre cele mai minunate cimitire din St. Louis se află pe strada West Florissant din nordul orașului. Alături de arta extraordinară ce poate fi găsită acolo, cimitirele reprezintă lăcașul de odihnă atât pentru cei faimoși, cât și pentru cei mai puțin cunoscuți. De asemena, ele găzduiesc o fantomă foarte agitată.

În luna martie 1849 un bancher, un preot, un avocat și primarul din St. Louis au încorporat un nou cimitir în afara orașului. Cu timpul, suprafața cimitirului a fost extinsă până la 327 acri de pământ, iar frumusețea lui îi este datortă lui Almerin Hotchkiss, un arhitect peisagist care a rămas în Bellefontaine timp de mai bine de 46 de ani, creând un cimitir plin de verdeață cu peste 14 mile de alei.

Cimitirul a fost ΄populat΄ rapid din cauza unei îngrozitoare epidemii de holeră ce a lovit orașul St. Louis în iunie 1849. În punctul maxim al epidemiei aveau loc peste 30 de înmormântări în fiecare zi. Datorită unei legi ce obliga ca toate cimitirele să se situeze în afara orașului din motive de sănătate, Bellfontaine a început să primească ΄internări΄ de la majoritatea bisericilor din St. Louis.

Astăzi, Bellfontaine a devenit lăcașul de odihnă al guvernatorilor, eroilor de război, scriitorilor și aventurierilor.

De cealaltă parte a șoselei este cimitirul Calvary, un alt exemplu frumos al grădinilor clasice din cadrul cimitirelor, care reprezintă locul de odihnă a multor persoane de seamă.

În mod ciudat, deși niciunul dintre aceste cimitire nu se laudă cu vreo poveste cu fantome, totuși există o poveste cu spirite legată de șoseaua Calvary, drumul dintre cele două cimitire, care leagă drumurile Broadway și West Florissant.

De fapt, există trei versiuni diferite ale poveștii, dar fiecare implică o fantomă care apare de-a lungul acestui drum sumbru. Prima este o variantă clasică a poveștilor cu autostopiști care dispar, despre o fată care poate fi văzută de-a lungul drumului, este luată în mașină și care apoi dispare. Povestea a început prin anii 1940, când i se spunea ΄Autostopista Annie΄, iar aparițiile ei erau limitate la momentul zilei în care soarele apune, dar care câteodată apărea pe diferite drumuri ale aceleiași vecinătăți.

Potrivit relatărilor, automobiliștii care mergeau de-a lungul șoselei Calvary (iar câteodată și alte străzi din împrejurimi) erau opriți de o tânără îmbrăcată într-o rochie albă. Aceasta era descrisă de obicei ca fiind atractivă, cu părul șaten lung și cu tenul palid. După ce se urca în mașină uneori spunea că mașina ei s-a stricat sau că a fost abandonată. Apoi direcționa șoferul unde să o ducă. De fiecare dată, atunci când automobilul se apropia de intrarea cimitirului Bellefontaine, fata dispărea în mod misterios din mașină. Portiera nu era deschisă niciodată și nu exista niciun advertisment că fata ar fi coborât din mașină. Annie era pus și simplu dispărută. Povestea lui Annie a persistat mulți ani, dar de pe la începutul anilor 1980 nu a mai fost menționată.

Într-o altă versiune a poveștii fantoma este un băiat îmbrăcat în haine de modă veche, din timpul anilor 1800. Se spune că apare pe la mijlocul șoselei Calvary atunci când trece o mașină, provocând devieri ale autovehiculelor și frânări bruște pentru a evita ceea ce conducătorii cred că este un copil în carne și oase. Dar atunci când șoferii încearcă să-l caute, mereu descoperă că acesta a dispărut pur și simplu.

Dar acestea nu sunt singurele fantome care bântuie această șosea. Mulți ani au fost spuse povești despre o femeie îmbrăcată într-o rochie neagră de doliu care traversa șoseaua. Potrivit relatărilor, femeia apărea instantaneu în stradă, la fel ca băiatul. Aceasta arăta ca o persoană reală, îmbrăcată într-o rochie demodată lungă și purtând o pălărie și un voal peste față. Din descrieri, aceasta părea o femeie îndoliată tipică perioadei Victoriene. Femeia pășea în stradă sau apărea subit în mijlocul ei, iar șoferii erau obligați să oprească brusc pentru a nu o lovi. Însă, de fiecare dată, aceasta dispărea din fața lor. La fel, povestea a stârnit vâlvă câțiva ani, apoi a încetat.
☢☣Adina☣☢

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Ghiță stătea în pat. Era cam ora 22 și el era cu prietenii lui pe WhatsApp și imitau accente englezești. Dintr-o dată, are senzația că ușa se deschide. Cum nu vede nimic care să-i confirme, continuă să se hlizească. După, are senzația că cinnnnnnnnna se apropie de el, dar nu era nimeni. Iar peste câteva secunde, din el era doar scheletul și cioburi de telefon.
Cică ar fi fost ucis de un spirit retardat pe nume Emilianwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietene, ce-ti voi povesti eu mi s-a intamplat mie cu adevarat.
Eu stau intr-un bloc cu 10 etaje, de prin anii 50, proiect japonez oricum. Si dormitorul meu, ca orice alt dormitor are ferestre, iar in fata acestor geamuri este un stalp de iluminat, stand la etajul 2, stalpul e exact in dreptul camerei, cam la 6-7 metri distanta. Paralel cu fereastra am biroul cu pcul, alaturi la vreo 7 centimetri e o masuta de sticla unde imi tin imprimanta, iar mai in dreapta o noptiera cu televizorul, in fata televizorului e patul.
Acum vreo 8 ani, dupa cateva zile dupa ce a murit bunicul meu, fost militar, grad de ofiter daca tin bine minte, intrasem in dormitor sa ma uit la televoziror. Pe birou in partea de langa masuta, sunt niste rafturi de plastic cu documente hartii etc. Cand am intrat in camera, m-am oprit langa ea, ma uit spre birou, si vad, o umbra, ii distingeam mainile cum erau in acele hartii, si forma capului, nasul, absolut tot, se observa ca se uita in hartii, in acelasi timp pe afla in spatiul ala de 7-8 centimetrii dintre masuta si birou. Stau asa si ma uit fix la ea fara sa ma misc cam vreo 2 secunde, apoi vad cum isi intoarce privirea se mine, nu i se mai distingea nasul, se vedea forma capului intors spre mine, ma uit fix la ea, apoi clipesc sau nu stiu ce naibii am facut, ca disparuse. Nu m-am speriat, m-am pus in pat si m-am uitat la tv, fara sa zic nimic. Umbra aia, era mai intunecata decat... Nu stiu, era foarte intunecata, mult mai intunecata decat o umbra normala, se vedea cum trec razele de la becul ala din fata geamului pe langa ea, la fel cum se vede soarele in spatele norilor, stii tu, razele alea. Era toata neagra, nu am vazut ochi, nu am vazut dinti, nu am vazut nimic.
Intr-o zi cand vorbeam cu mama, imi spusese ca atunci cand ma jucam la pc, vazuse pe hol un fel de umbra, de culoare verde, care se uita fix in ceafa mea, doar ca era cam la 5 metri in spatele meu, si a zis ca a disparut treptat. Bunicul meu avea uniforma de culoare verde.
Un alt fenomen de genul, de data asta cand traia bunicul.
Stiu ca eram la gradinita, blocul meu are 2 scari despartite una de alta prin ghena de gunoi. Acolo, pe langa ghena, era o gaura in perete, la nivelul adidasilor sau bocancilor, ma intelegi tu. Si la un etaj, sunt 8 apartamente, adunate, 4 pe o scara. Si la etajul meu, 2, 2 era o pisica neagra, care dormea DOAR pe presul meu de la usa. A ajuns sa se dea la noi si sa faca urat, si satuli intr-un final, mama l-a chemat pe bunicu sa faca ceva cu pisica aia. Nu stiu cum a luat-o, dar a bagat-o in gaura aia din perete, si a astupat gaura cu o caramida, era imposibil sa iasa de acolo, nu avea loc nici pentru o unghie de-aia de-a ei, si gaura nu avea o alta iesire decat aia. Fiind curios ca nu miroase sau nu miauna, dupa cateva zile, scoate caramida cu greu, iar inauntrul gaurei, ce sa vezi, absolut nimic. Disparuse pisica.
O alta treaba, ce s-a intamplat unor prieteni de familie. Ei stau la etajul 4, intr-un bloc cu interfon. In fiecare dimineata cand deschidea usa, vedea broaste, soparle si serpi langa usa ei, pe pres. In absolut fiecare dimineata gasea asa. Intr-o zi a chemat preotul, ei aveau la vremea aia un copil de vreo 2-3 ani, in prezent are 20. Nu prea stia sa vorbeasca. Vine preotul, pregateste apa sfintita, dar scapa bolul cu aghiazma pe covor, ai mei erau de fata in acel moment. Se duce repede mama copilului de 2-3 ani, George, sa ia ceva sa stearga pe covor, insa cand s-a intors era perfect uscat. Cand incepe preotul sa zica rugaciuni, George, se baga sub masa si incepe sa-l blesteme si sa-l injure cum a putut mai urat, insa el nu mai auzise asa ceva pana atunci. Preotul a continuat cu rugaciunile, iar totul s-a oprit. Tatal lui George s-a lasat de jocurile de noroc, si nu au mai aparut serpi etc.
Am un prieten din alt oras, care imi spusese ca avea o prietena, iar in fata usei ei aparuse o pata de murdarie, si mama ei se hotaraste sa o curete, cu greu, scoate pata aia neagra. Dupa ce a sters pata, urmatoarele zile a inceput sa se tranteasca usile si alte fenomene din astea, iar intr-o zi, el se dusese pe la ea. Si la un moment dat, se aude un trosnet puternic, o bubuitura mai bine zis. Cand se duc in dormitor sa vada ce s-a intamplat, icoana de pe perete a cazut pe jos, poate o fi fost cuiul de vina sau ata cu care era agatata, insa acea icoana zicea ca isi tinea perfect echilibrul, nu a cazut cu fata sau cu spatele pe jos, isi tinea echilibrul de rama.
Tot de la el am auzit ca o alta prietena de-a lui era interesata de yoga, si alte din astea, si cei care practica yoga urmeaza un gurru, care-i indruma cum sa mediteze si alte din astea. Si intr-o zi, prietena lui s-a dus cu el si cu mai multi la acei guru, si isi luase o carte, s-au asezat in cerc si acel guru a inceput sa citeasca din carte in latina. Atentia fetei i-a fost distrasa de ceva, desi tinea ochii inchisi, cand se uita, a zis si s-a jurat ca a vazut o creatura neagra, cu gheare si care se uita fix la ea. Fata moarta de frica, a sarit in bratele lui si cand s-a uitat nu mai era, a plecat de acolo ugent.
Sper ca nu te-am plictisit cu povestile mele, a durat cred ca vreo 20 de minute sa le scriu, noroc si sanatate.

| Tudy000 a răspuns:

Am si eu una credeti, nu credeti treaba voastra eu stiu ce am vazut, deci eram la calc pe undeva pe la 2-3 noaptea si in timp ce asteptam un loading, ma uit pe geam in sus si ce remarc....strada cu tot cu iluminatoare si masini se oglindea in ceva ce plutea undeva la vreo 10 metrii deasupra blocurilor de 8 etaje,am stins repede lumina in camera si stateam si ma uitam sa vad ce dracu putea sa fie,fiind fan inrait,nu mi-a luat mult sa imi dau seama ca putea fi clar un UFO,nu avea lumini saualte prostii de genu cum multi descriu, era negru chromat, de acolo si reflexia probabil, se invartea foarte lent si avand un geam semi deschis nu am putut sa uad nici un sunet chit ca era o liniste superba afara, a survolat un pic 2 blocuri de peste drum de al meu, foarte lent, apoi a coborat un pic de la 10 metrii la vreo 7 a venit deasupra blocului meu, atunci m-am speriat cam tare, apoi s-a mai invartit un pic in mijlocul celor 3 blocuri ca intr-un triunghi si cum sa va zic, a plecat instant spre Feleac, Strada se numeste Dorbantilor pentru cei ce stau in cluj/marasti, reflexia a disprut in vreo 3 secunde deci a plecat cu o viteza enorma poate peste Mach 3 instant fara nici un sunet, am fost prea inmarmurit sa pot filma cu ceva sau sa fac macar o poza sper cer sa captez reflexia, mi-a fost frica sa nu se vada un blitz sau ceva de la camera, plus ca acu 5 ani nu aveam la indemana cine stie ce gear pentru o poza sau filmare.

| คlєxヅ a răspuns:

Eu am mai multe: De sf. Andrei mergeam odata cu baietii la un suc, am stat ce am stat. Ne-am jucat noi ceva jocuri pana la ora 12. Baietii au mai ramas la mine, spuneam povesti de groaza, ghicitori si alea alea.Deodata se auzea o ceva de exemplu: cucu cucu laughing)))))) o pasare. Cred ca era bufnita. Si a inceput sa bata vantul, sa tune, o furtuna. Si baietii au dormit la mine. Dimineata, langa mine un baiat avea sange pe dinti si pe fata.Era murdar de sange! M-am speriat si ii strigam numele, pe urma se scoala.Eu credeam ca e mort. Celalalt baiat era sub pat si tremura de mama focului, tot repeta ceva exact cum a spus la povestea lui BoOmLiike, si se zgudura, tatal meu era preot.Si l-am chemat.El a scos un fum negru din ala care tremura.Si pe urma veni o mana cu un cutit.Si i-a atacat. Ei au murit.Si dupa 4 ani au inceput sa se intample fel si fel de lucruri ciudate.

| NeymarJr11 a răspuns:

Deci eu niciodata nu am crezut si nu cred in fantome, strigoi. Am 1 poveste intanplata de mine dar e scurta 2-3 randuri dar am sa mor cu asta :d, si o poveste spusa de bunica si bunicu.

Povestea mea, vi-am spsu mai sus este scurta foarte scurta. Deci acum vreo 7-8 ani eu stau in fata unui liceu, si noi de la bloc eram obisnuiti noaptea sa dam un ocol scoala era mare, si eu fiind ce-l mai mic din grup eu ramaneam in urma, si odata nu stiu ce mi-a venit sa ma uit in sus, si am vazut ca se uita cineva la mine, dar nu i-am vazut fata nimic, se vedea negru dar, am vazut foarte clar ca se uita cineva la noi si era 12-1 noaptea paznicu sta in fata scoli sau in scoala nu pe scoala laughing), deci am sa mor cu asta:d si in ziua de azi stau tot in blocu din fata unui liceu.

Poveste spusa de bunici : Era o noapte de vara, la tara 2 surori vor sa doarma amandoua pe holu casei. Si intr-o noapte fata mai mica nu ai mai stiu numele, viseaza pe varusu care murise de mult. Si ea il viseaza, si devine somnambula se ridica de langa sora ei mai mare si ia o galeata goala. Dracu o cheama la fantana din sat sa ia apa, o paranteza fac ( daca se duce in fantana din sat, fantana nu avea si in curte poate nu o fi avutthinking, continui ) si ea pleaca, poarta se deschide caini nu mai latra se asezau toti in cur si se uitau la fata cum mergea singura. Fata ajunge la fantana, cand da sa ia apa din fantana, coboara un ARO de pe panta ca fantana era pe panta, si opreste omu ala, si omu ala il cunostea pe tata-l fetei si o intreaba ce face la ora aia acolo. Ea ai spune ca a venit sa ia apa cu varu-l ei. Omu auzind asta a traso repede de langa fantana si a bagat-o in masina. El cand vroia sa urce panta, dracu nu stiu cine tragea masina inapoi si asa sa chinuit omu ala pana la 4 dimineata, pana s-au trezit cocosi sau nu stiu cum mi-a spus bunicii. Omu o aduce pe fata acasa, si la gard striga la tata-l fetei o intreaba de fata, si tata-l fetei ai spune ca doarme langa sorasa, in pat. Il trimite pe tata fetei sa vada daca fiesa doarmle langa sorasa, el vede ca lipseste dupa ai spune ce sa intanplat, totu. A 2 zi, tata-l fetei afla ca casa era, facuta pe niste galbeni blestemati de mult, asta nu stiu daca e adevarat. Dar ti-n sa ai cred pentru ca sunt bunicii mei si mau crescut, si stiu ca la tara se fac multe vraji/farmece etc., chiar mama mi-a spus ca intro noapte a vazut o vrajitoare, in drum dezbracata :d

Mi-a mai spus bunici inca o poveste tot asa cu oameni somnambuli. Era un om care era luat tot asa de necuratu, si dus la un izvor in camp, si dracu se chinuia sa il inece cu o cana, nu fac misto asta mi-a spsu bunica. Si se chinuie dracu sa-l omoare, pana cand apare cu caruta un om si striga la el, si el raspunde atunci de cand a raspuns a ramas cu gura deschisa, paralizat pe romaneste:d,...

PS: Nu garantez pentru povestille bunicilor, dar pentru a mea garantez 100% nu eram beat, obosit, nu fumasem nu fumez, nu ma drogasem, cu ochii mei am vazutbig grin.

| supremxxxoxo a răspuns:

Era odata un mos si o baba. Baba avea o cocos sa-i tina de urat la noapte si mosu avea o gaina ce-i facea oua.

| VOLVO4LIFE a răspuns:

Odata georgel si cu georgica, erau insositi de prietenul lor, gheorghita intr-o calatorie prin padure. Ei isi spuneau povesti infricosatoare care iti dadeau cosuri si puncte negre pe fata.Deodata,zaresc un cufar.Georgel,cel curajos se duce sa il deschida si din cuvar iese o fantoma care zice
-baaaaaaaaaaaaaaaaaa, va mananc pe toti cu mustar!
Georgel zice:hahaha, nu ai mustarul la tine!
Fantoma rusinata se duce inapoi in cufar.Merg ei cat mer si vad iar cufarul si iar iese fantoma aceea si zice
-haaaaaaaaaaaaaaaa, acum va mananc pentru ca am mustarul la mine!
Cei trei fug, fug, fug si ajung incoltiti. Fantoma spune:
-haha, georgel, tu esti primul, care este ultima ta dorinta? georgel zice
-vreau sa ma lasi in pace. fantoma zice:
-vrei sa te duc acasa si sa-ti fac un ceai cald? georgel:
-da, vreau, zice zbierand. Fantoma de colo:
-teapaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! si il inghite.
Ceilalti prieteni mai fricosi sunt inghititi pe loc.
Fantoma merge bucuroasa in drum spre casa, trece pe la bunicii ca sa-i salute si apoi il apuca nevoia pe care toti oamenii si fantomele o avem. Fantoma se duce la toaleta, sta 5-6 ore, si nu reuseste.Mai sta 30 de minute si se aude o voce:
-ti-a fost dor de mine? Fantoma speriata recunoaste vocea, era a lui georgel.
De atunci, fantoma e chinuita de georgel si prietenii lui, si nici acum nu se stie unde e wc-ul pe care statea fantoma. Sfarsit! funda+vot?

| Frunziix3 a răspuns (pentru VOLVO4LIFE):

Pe mine mai rau m-a facut sa rad! laughing

| TiaFCRB a răspuns (pentru VOLVO4LIFE):

rolling on the floor e compusa de tine? laughing!

| DEADEND a răspuns (pentru VOLVO4LIFE):

Fantoma mancacioasa laughing)))))))))

| cosmin409 a răspuns (pentru VOLVO4LIFE):

Esti un geniu

Răspuns utilizator avertizat
| lola9 a răspuns:

Intr-o noapte,o fata pe nume Laria a trebuit sa ramana singura acasa, parintii ei fiind plecati la prieteni pentru a sarbatori aniversarea unui amic.
Laria era o fetita de sapte ani foarte draguta si prietenoasa. Avea parul brunet-deschis si ochii de un albastru marin.Ea era foarte talentata la pictura si desen. Laria avea niste creatii foarte vesele, cum de fel, ea era o persoana bine dispusa.
Dupa ce parintii ei plecasera, fata incuie usa si geamurile iar apoi, se duse in camera ei de la etaj sa se uite la televizor. Dintr-o data televizorul se stinse. Fata incerca sa-l reaprinda dar nu reusi. Atunci s-a hotarat sa mearga in patul ei si sa citeasca o carte. Aprinse veioza colorata de langa patul ei si incepu sa citeasca. Dintr-o data se auzira niste batai in geam dar fata nu le dadu atentie fiind foarte ocupata in a citi noua poveste. Insa bataile insistara, facand zgomot din ce in ce mai tare si fereastra se deschise cu un sunet infiorator. Fata speriata s-a dus sa inchida geamul si cand l-a inchis de el s-a lipit o fata ciudata. Chipul fetei era alb ca varul iar ea radea diabolic uitandu-se drept in ochii infricosati si tulburati ai Lariei si fortand incuietoarea geamului.Laria a tipat de spaima si s-a ascuns sub patura tremurand si murmurand:’’Pleaca!’’, ‘’Pleaca!’’. Insa fata de la geam a auzit-o si a inceput sa vorbeasca pe un ton diabolic:’’Nu voi pleca!’’,’’Ha ha ha!’’. Cuvintele fetei rasunau in urechea Lariei. Dintr-o data bataile se oprira si in casa se asternu o liniste de mormant. Insa linistea trecu ca o clipa si deodata pasi se auzira urcand spre etaj. Laria stia ca fata vine dupa ea si s-a dus si si-a incuiat usa camerei. Pasii se auzeau din ce in ce mai aproape si cu fiecare pas frica din inima Lariei crestea si crestea…………. Cand pasii au ajuns in dreptul dormitorului Lariei, s-au oprit si o secunda mai incolo clanta incepu sa se miste cu multa forta. Inca o smucire a clantei……………Usa se deschide! O mana alba o impinge si scartaitul tulbura inima Lariei. Din pragul usii apare o silueta alba cu un par negru, ochi rautaciosi si zambet infiorator. Se apropie de patul Lariei si trase plapuma de pe fata impietrita de frica.Laria simtea cum mainile reci ale fetei o strangeau de gat incet, incet……. Dupa o clipa de gandire Laria se ridica iar chipul fetei era plin de sange si acum era si mai infiorator dar Laria, cuprinsa toata de un fior, a reusit sa isi adune curajul si a trecut prin fata diabolica. Atunci Laria si-a dat seama ca fata era o fantoma dar nu a stat sa vada ce se intampla si a luat-o la fuga prin holul intunecat al casei. In camerile in care intra vedea chipul groaznic al fantomei si cum intindea mana alba sa o apuce. Cand se uita in oglida fantoma o urmarea si cand sa o prinda, Laria reusea sa scape.In spatele ei parca simtea degetele fantomei reci incercand din rasputeri sa o prinda. Cand Laria a ajuns la scari, vrand sa iasa din casa, s-a impiedicat de o treapta si a cazut. Incerca sa se ridice cat mai repede, in ciuda loviturii, dar a fost prea tarziu. Fantoma o prinse de glezna si o strangea din ce in ce mai tare. Victima urla de durere si cu ultimele puteri a incercat sa se elibereze din stransoare.Cand a ajuns la usa era incuiata iar cheile erau la etaj. Disperata, Laria a alergat spre bucatarie incercand sa ia ceva cu care sa se apere. Din sertar a luat un cutit si l-a indreptat spre fantoma..Cand fantoma a m-ai facut un pas fata a aruncat cutitul catre ea.Cutitul trecu prin fantoma si aceasta s-a ridicat in aer si a inceput sa rada diabolic deasupra fetei care lesinase. Dintr-o data usa se deschise si parintii Lariei au venit. Fantoma a disparut si parintii si-au gasit fata lesinata.Acestia au stropit-o cu apa iar ea si-a revenit.Laria a vrut sa spuna ce s-a intamplat dar a vazut fantoma la geam si a tacut..Laria a spus ca a avut doar un cosmar si s-a dus sa se culce desi nu a putut dormi deloc. Fantoma numai revenise.In urmatoarea zi Laria s-a dus la scoala si i-a povestit prietenei ei ce se intampla. Cele doua fete au hotarat sa se intalneaca la casa Lariei si sa alunge fantoma.Cand au ajuns s-au dus in dormitorul ei sa se joace, asteptand fantoma.Parintii Lariei dormeau inca dupa o zi grea de munca si petrecerea amicului lor.Cand orologiul batu miezul noptii rasul diabolic al fantomei se auzi din nou. Fetele erau precaute, una statea la geam si cealalta la usa insa nimeni si nimic nu dadu semne ca ar vrea sa intre.Deodata usa sifonierului Lariei se deschise cu putere iar glasurile fetelor erau impietrite de frica. Fantoma se vazu in sifonier cu acelasi chip groaznic. Fantoma se ridica in aer si intra in prietena Lariei, posedand-o.Laria era speriata de moarte si deodata a vazut cum chipul prietenei ei se schimba, se face palid si plin de sange iar mainile se fac albe si reci, ca ale fantomei. Fantoma o prinse din nou de gat pe Laria iar fata, disperata, descuie usa dormitorului si alerga in baie si se incuie acolo.Un moment a fost liniste dar dupa aceea din robinet si din cada a inceput sa tasneasca sange.Laria se sperie si iesi din baie in hol unde totul parea normal. Deodata, Laria simtii cum ii curge ceva pe umar, se uita pe tavan si isi vazu prietena moarta, agatata de tavan. Sangele ei curgea pe umarul Lariei. Laria fugi in camera parintilor ei si acestia disparusera insa fantoma aparu drept in fata Lariei cu chipul ei fioros si cu ranjetul diabolic.Laria tipa dar nimeni nu o putu auzi. Fata disperata fugi la parter dar usa era incuiata iar cheile erau la parintii ei si parintii ei nu mai erau. Laria isi lua avant si sari prin geam. Bucatile ascutite o ranira si sangele i se prelingea pe haine si pe iarba. Vazuta afara din casa, Laria incepu sa fuga si fantoma o urmarea.Cand trecea pe langa felinare, acestea palpaiau si se stingeau lasand totul in intuneric. Fata inspaimantata pana in adancul sufletului, incerca sa urle, dar ceva parca o apasa pe corzile vocale si nu putea vorbi.Alerga si alerga pana cand cazu la pamant, sfasiata de puteri.Incerca sa ridice o data privirea si sa vada fantoma dar fantoma disparuse si soarele isi arata primele raze.Atunci Laria si-a dat seama ca fantoma dispare cand soarele rasare si reapare cand se lasa intunericul.
Fata nu se mai putea intoarce in casa fiindca parintii ei nu mai erau si casa era o inchisoarea a spaimei.Atunci Laria se decise sa cerseasca, fiind prea mica sa isi ia o slujba.Se gandea in mintea ei ca probabil cuiva I se va face mila de ea si o va lua acasa.Laria se aseza la coltul unei strazi, cu hainele murdare iar ea foarte obosita se sprijini de zidul rece al cladirii din spatele ei dar nu putu dormi si s-a gandit sa inceapa sa cerseasca. Fata intindea mana ranita spre fiecare calator, dar toti o priveau cu frica si dispret de parca ar sti ca o fantoma o urmarea si chinuia. Fata se uita des la soare si parca se ruga la el sa nu apuna.Mai spre seara o doamna imbracata in negru cu fata acoperita tot de o gluga neagra se opri langa fata. Laria se gandea ca femeia era nefericita ca si ea dar dintr-o data privirea ii zbura la soare si vazu cum ultima raza paleste si lasa cerul decat cu o roseata care in scurt timp disparu si lasa cerul intunecat.Laria se uita din nou la doamna si observa cum isi da gluga jos si sub aceasta, fata recunoscu chipul palid si plin de sange al fantomei si ochii ei negri.De sub buzele vinetii ala fantomei s-au auzit niste cuvinte murmurate:’’Ultima ta noapte, fetit-o!’’. Laria se sperie ingrozitor si chipul ei se albi la fel ca al fantomei si incepu sa fuga dar fantoma o zgarie pa spate. Sangele curgea in siroaie dar fata continua cu greu sa mearga si deodata, langa un cimitr, se opri si cazu.Se intoarse si vazu fantoma cum venea spre ea incet, incet, pe dara de sange cu zambetul ei diabolic pe fata. Laria tresari, se ridica si incepu sa alerge din nou. Atunci se auzi cum fantoma porneste cu putere in zbor, lasand in urma ei zgomotul vantului.Se indrepta spre fata si o apuca de glezna. O tari in cimitir si o aseza pe o movila de pamant.Laria ridica privirea, desi simtea ca va regreta.Vazu fantoma cum se baga in pamant si dispare.Laria era incredibil de bucuroasa insa deodata pamantul de sub ea se cutremura si o mana osoasa o apuca de brat si o alta mana o apuca de celalalt brat.Mainile stransera din ce in ce mai tare pana cand din bratele Lariei iesi cu putere sange si fata urla de durere si tipatul ei se auzi adanc in noapte. Fata nu stia ce o trage dar auzi un ras malefic si stiu ca fantoma o tragea si aceasta radea malefic pana cand a bagat-o pe Laria in pamant iar apoi se ridica si vazu cum spiritul fetei paraseste trupul.Un zambet de satisfactie se ivi pe chipul palid al fantomei si disparu in aer, in cautare de noi victime.

| AAnnonim a răspuns (pentru lola9):

Ce film interesant s-ar face dupa povestea asta.

| bogdanme889 a răspuns:

Stai sa iti zic eu una odata stateam la verisoara mea si la verisoru meu si erao lumina rotunda pe cer seamana cu un ozeneu mama zice ca sunt lumini din focsanilaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimeueu a răspuns:

Lacul Blestemat
Se spune ca intr-un sat indeparta, nu cu multa lume, locuia o familie care avea 3 fete si 2 baieti. Pe timpul verii ei plecau sa faca baie intr-un iaz din apropierea casei lor, nimic neobisnuit. Intr-o zi de vara, calduroasa doua dintre fete pleaca sa se scalde in acel iaz. Intra prima, cu apa pana la stomac, iar cealalta pana la genuchi. Dintr-o data o forta supranaturala o trage pe fata la fundul iazului, sora ei se sperie si iese pe mal plecand dupa ajutoare. La intoarcerea ei, impreuna cu inca 3 cetateni, o vede pe sora ei la mijlocul iazului care statea cu fata spre ea, si facand cu mana, ca si cum ar vedea-o pentru ultima data, iar la scurt timp fata dispare pur si simplu.
Dupa o periodata de timp doi dintre fratii fetelor, vin sa faca si ei o baie, dar acum dispar amandoi! Familia disperata cheama un preot sa sfinteasca iazul. Un preo apare si incepe sa vorbesca, la scur timp o pata rosie se formeaza in mijlocul apei, si o voce infricosatoare ii spune sa plece. Preotul speriat pleaca.
A doua zi acesta se intoarce impreuna cu inca 5 preoti si incearca sa sfinteasca iazul. La fel k si data trecuta pata rosie se formeaza si le spune aceeasi chestie, dar acestia refuza sa plece si continue sa vorbeasca.
In acel moment un stalp inalt, parca fara sfarsit se inalta din mijlocul apei, iar acel stalp avea multi colti, iar in fiecare colt erau infite toate persoanele care sau scaldat in acel iaz, iar o voce le spune: Daca continuati sa mai sfintiti apa veti ajunge si voi k restul dupa acest stalp.
De aici in colo nimeni nu stie ce s-a intamplat, toti locuitori acelui sat au disparut, fara nici o urma. Acel sat a fost ingradit cu sarma ghimpata pentru ca nimeni sa nu mai intre acolo. Au trecut cativa ani, si doi turisti sot si sotie au indraznit sa intre in acel sat, chiar daca afara era o pancarda care spunea ca nimeni...
La povestea asta am tremurat cu doi colegi si ne era asa de frica incat nu aveam curajul sa ne miscam de pe canapea sa aprindem o lumina rolling on the floor)

| Sadness12 a răspuns:

Deci sa incep cu povestea:
Era odata o zi de vara... Si eu eram cu cea mai buna prietena Diana... eu zisesem ca seara sa mergem la magazinul acela vechi de la magazin si Diana a acceptat.
Se facuse seara. Era ora 22:15 si noi eram la magazinul ala vechi. acolo erau paianjeni si tot feu de lucruri infricosatoare. Noi nu credeam in fantome sau in chestiile astea. Si incepuse ploaia dar noi nu puteam pleca acasa pentru ca inca eram la magazin dar... dintr-o data s-a vazut ceva a geam si noi ne-am speriat pentru ca acel magazin era pustiu su vechi unde nu mai era nimeni.
Trecusera 30 me minute si inca tot ploua tare si nu puteam merge acasa pentru ca nu aveam nici umbrele si eram doar in tricou... si pantaloni scurti...
Si am auzit o scartaiala ne-am gandit sa mergem sa vedem ce se auzea acolo... si dintr-o data doar pentru 5 secunde s-a vazut o mireasa cu sange pe ea la etajul 3.
Am mers la etaju 1 si pe urma iar am urcat noi la 3.
Acolo de data asta era un mire plin de sange

Au trecut 3 zile si noi eram cu prietenii si iar am mers a magazinul acela parasit dar de data asta am mers cu grupul...
Ne-am impartit in doua grupuri
1. fetele merg la etajul 4
2.baietii merg la etaju 5

Si ajungand prima data fetele (adica noi) am vazut tot ace mire imbracat in alb si plin de sange si el ne-a dus la etaju 10 (ultimul etaj)
Baietii ajungand la etajul 5 a aparut mireasa in rochia aba si plin de sange si ia luat de mana ducandu-i tot la etajul 10
Acolo noi fetele ne-am intalnit cu baietii si cu mirele si mireasa iar acolo nu ne-au omorat pe noi ci ei s-au aruncat pe geam dar ei deja erau morti si noi in grupa (pentru ca eram 18) am fugit pana la etajul 1 si acolo cand am ajuns joc i-am vazut pe mireasa si mire intr-o balta de sange dar noi am luat-o la fuga si de atunci nu mai mergem niciodata prin ace cimitir!
Bine ca am trecut peste asta! Funda? plz m-am straduit!

| antoniaantoantonia a răspuns:

Subiect: Re: Povesti de groaza(reale/false) Mier Mai 15, 2013 6:44 pm
Intr-o noapte,o fata pe nume Laria a trebuit sa ramana singura acasa, parintii ei fiind plecati la prieteni pentru a sarbatori aniversarea unui amic.
Laria era o fetita de sapte ani foarte draguta si prietenoasa. Avea parul brunet-deschis si ochii de un albastru marin.Ea era foarte talentata la pictura si desen. Laria avea niste creatii foarte vesele, cum de fel, ea era o persoana bine dispusa.
Dupa ce parintii ei plecasera, fata incuie usa si geamurile iar apoi, se duse in camera ei de la etaj sa se uite la televizor. Dintr-o data televizorul se stinse. Fata incerca sa-l reaprinda dar nu reusi. Atunci s-a hotarat sa mearga in patul ei si sa citeasca o carte. Aprinse veioza colorata de langa patul ei si incepu sa citeasca. Dintr-o data se auzira niste batai in geam dar fata nu le dadu atentie fiind foarte ocupata in a citi noua poveste. Insa bataile insistara, facand zgomot din ce in ce mai tare si fereastra se deschise cu un sunet infiorator. Fata speriata s-a dus sa inchida geamul si cand l-a inchis de el s-a lipit o fata ciudata. Chipul fetei era alb ca varul iar ea radea diabolic uitandu-se drept in ochii infricosati si tulburati ai Lariei si fortand incuietoarea geamului.Laria a tipat de spaima si s-a ascuns sub patura tremurand si murmurand:’’Pleaca!’’, ‘’Pleaca!’’. Insa fata de la geam a auzit-o si a inceput sa vorbeasca pe un ton diabolic:’’Nu voi pleca!’’,’’Ha ha ha!’’. Cuvintele fetei rasunau in urechea Lariei. Dintr-o data bataile se oprira si in casa se asternu o liniste de mormant. Insa linistea trecu ca o clipa si deodata pasi se auzira urcand spre etaj. Laria stia ca fata vine dupa ea si s-a dus si si-a incuiat usa camerei. Pasii se auzeau din ce in ce mai aproape si cu fiecare pas frica din inima Lariei crestea si crestea…………. Cand pasii au ajuns in dreptul dormitorului Lariei, s-au oprit si o secunda mai incolo clanta incepu sa se miste cu multa forta. Inca o smucire a clantei……………Usa se deschide! O mana alba o impinge si scartaitul tulbura inima Lariei. Din pragul usii apare o silueta alba cu un par negru, ochi rautaciosi si zambet infiorator. Se apropie de patul Lariei si trase plapuma de pe fata impietrita de frica.Laria simtea cum mainile reci ale fetei o strangeau de gat incet, incet……. Dupa o clipa de gandire Laria se ridica iar chipul fetei era plin de sange si acum era si mai infiorator dar Laria, cuprinsa toata de un fior, a reusit sa isi adune curajul si a trecut prin fata diabolica. Atunci Laria si-a dat seama ca fata era o fantoma dar nu a stat sa vada ce se intampla si a luat-o la fuga prin holul intunecat al casei. In camerile in care intra vedea chipul groaznic al fantomei si cum intindea mana alba sa o apuce. Cand se uita in oglida fantoma o urmarea si cand sa o prinda, Laria reusea sa scape.In spatele ei parca simtea degetele fantomei reci incercand din rasputeri sa o prinda. Cand Laria a ajuns la scari, vrand sa iasa din casa, s-a impiedicat de o treapta si a cazut. Incerca sa se ridice cat mai repede, in ciuda loviturii, dar a fost prea tarziu. Fantoma o prinse de glezna si o strangea din ce in ce mai tare. Victima urla de durere si cu ultimele puteri a incercat sa se elibereze din stransoare.Cand a ajuns la usa era incuiata iar cheile erau la etaj. Disperata, Laria a alergat spre bucatarie incercand sa ia ceva cu care sa se apere. Din sertar a luat un cutit si l-a indreptat spre fantoma..Cand fantoma a m-ai facut un pas fata a aruncat cutitul catre ea.Cutitul trecu prin fantoma si aceasta s-a ridicat in aer si a inceput sa rada diabolic deasupra fetei care lesinase. Dintr-o data usa se deschise si parintii Lariei au venit. Fantoma a disparut si parintii si-au gasit fata lesinata.Acestia au stropit-o cu apa iar ea si-a revenit.Laria a vrut sa spuna ce s-a intamplat dar a vazut fantoma la geam si a tacut..Laria a spus ca a avut doar un cosmar si s-a dus sa se culce desi nu a putut dormi deloc. Fantoma numai revenise.In urmatoarea zi Laria s-a dus la scoala si i-a povestit prietenei ei ce se intampla. Cele doua fete au hotarat sa se intalneaca la casa Lariei si sa alunge fantoma.Cand au ajuns s-au dus in dormitorul ei sa se joace, asteptand fantoma.Parintii Lariei dormeau inca dupa o zi grea de munca si petrecerea amicului lor.Cand orologiul batu miezul noptii rasul diabolic al fantomei se auzi din nou. Fetele erau precaute, una statea la geam si cealalta la usa insa nimeni si nimic nu dadu semne ca ar vrea sa intre.Deodata usa sifonierului Lariei se deschise cu putere iar glasurile fetelor erau impietrite de frica. Fantoma se vazu in sifonier cu acelasi chip groaznic. Fantoma se ridica in aer si intra in prietena Lariei, posedand-o.Laria era speriata de moarte si deodata a vazut cum chipul prietenei ei se schimba, se face palid si plin de sange iar mainile se fac albe si reci, ca ale fantomei. Fantoma o prinse din nou de gat pe Laria iar fata, disperata, descuie usa dormitorului si alerga in baie si se incuie acolo.Un moment a fost liniste dar dupa aceea din robinet si din cada a inceput sa tasneasca sange.Laria se sperie si iesi din baie in hol unde totul parea normal. Deodata, Laria simtii cum ii curge ceva pe umar, se uita pe tavan si isi vazu prietena moarta, agatata de tavan. Sangele ei curgea pe umarul Lariei. Laria fugi in camera parintilor ei si acestia disparusera insa fantoma aparu drept in fata Lariei cu chipul ei fioros si cu ranjetul diabolic.Laria tipa dar nimeni nu o putu auzi. Fata disperata fugi la parter dar usa era incuiata iar cheile erau la parintii ei si parintii ei nu mai erau. Laria isi lua avant si sari prin geam. Bucatile ascutite o ranira si sangele i se prelingea pe haine si pe iarba. Vazuta afara din casa, Laria incepu sa fuga si fantoma o urmarea.Cand trecea pe langa felinare, acestea palpaiau si se stingeau lasand totul in intuneric. Fata inspaimantata pana in adancul sufletului, incerca sa urle, dar ceva parca o apasa pe corzile vocale si nu putea vorbi.Alerga si alerga pana cand cazu la pamant, sfasiata de puteri.Incerca sa ridice o data privirea si sa vada fantoma dar fantoma disparuse si soarele isi arata primele raze.Atunci Laria si-a dat seama ca fantoma dispare cand soarele rasare si reapare cand se lasa intunericul.
Fata nu se mai putea intoarce in casa fiindca parintii ei nu mai erau si casa era o inchisoarea a spaimei.Atunci Laria se decise sa cerseasca, fiind prea mica sa isi ia o slujba.Se gandea in mintea ei ca probabil cuiva I se va face mila de ea si o va lua acasa.Laria se aseza la coltul unei strazi, cu hainele murdare iar ea foarte obosita se sprijini de zidul rece al cladirii din spatele ei dar nu putu dormi si s-a gandit sa inceapa sa cerseasca. Fata intindea mana ranita spre fiecare calator, dar toti o priveau cu frica si dispret de parca ar sti ca o fantoma o urmarea si chinuia. Fata se uita des la soare si parca se ruga la el sa nu apuna.Mai spre seara o doamna imbracata in negru cu fata acoperita tot de o gluga neagra se opri langa fata. Laria se gandea ca femeia era nefericita ca si ea dar dintr-o data privirea ii zbura la soare si vazu cum ultima raza paleste si lasa cerul decat cu o roseata care in scurt timp disparu si lasa cerul intunecat.Laria se uita din nou la doamna si observa cum isi da gluga jos si sub aceasta, fata recunoscu chipul palid si plin de sange al fantomei si ochii ei negri.De sub buzele vinetii ala fantomei s-au auzit niste cuvinte murmurate:’’Ultima ta noapte, fetit-o!’’. Laria se sperie ingrozitor si chipul ei se albi la fel ca al fantomei si incepu sa fuga dar fantoma o zgarie pa spate. Sangele curgea in siroaie dar fata continua cu greu sa mearga si deodata, langa un cimitr, se opri si cazu.Se intoarse si vazu fantoma cum venea spre ea incet, incet, pe dara de sange cu zambetul ei diabolic pe fata. Laria tresari, se ridica si incepu sa alerge din nou. Atunci se auzi cum fantoma porneste cu putere in zbor, lasand in urma ei zgomotul vantului.Se indrepta spre fata si o apuca de glezna. O tari in cimitir si o aseza pe o movila de pamant.Laria ridica privirea, desi simtea ca va regreta.Vazu fantoma cum se baga in pamant si dispare.Laria era incredibil de bucuroasa insa deodata pamantul de sub ea se cutremura si o mana osoasa o apuca de brat si o alta mana o apuca de celalalt brat.Mainile stransera din ce in ce mai tare pana cand din bratele Lariei iesi cu putere sange si fata urla de durere si tipatul ei se auzi adanc in noapte. Fata nu stia ce o trage dar auzi un ras malefic si stiu ca fantoma o tragea si aceasta radea malefic pana cand a bagat-o pe Laria in pamant iar apoi se ridica si vazu cum spiritul fetei paraseste trupul.Un zambet de satisfactie se ivi pe chipul palid al fantomei si disparu in aer, in cautare de noi victime.

| antoniaantoantonia a răspuns:

Ziua parea sa inceapa bine, ma scol, ma duc la baie, si aud din bucatarie:
-ANNEEEE! LA MASA!
Fug repede, mananc la fel de repede, iau o haina pe mine si ies afara.Cand ies afara,
ii vad pe vecinii mei care erau cu multe bagaje in mana, toata mobila din casa intr-un
camion, iar in fata lui un taxi. Cand vad asta imi sun prietenii sa vina la mine. Ajunsi
acasa la mine, fericita le zic:
-Ati aflat ca Familia Popescu s-a mutat? Stiti ce inseamna asta...nu?
-Ce? ma intreaba prietenii mei.
-O00000......noua aventura, si izbucnesc de fericire!
-Nu...nu din nou! Iar idioteniile tale? smug :-P Fii serioasa Anne! smug
-De data asta o sa fie mai palpitant! Promit!
-Bine! Cred ca orice poate fi mai palpitant de cat sa spionam iarbe cum creste!
-Haideti, atunci!
Si asa am ajuns noi in fata acelei case, care, chiar daca era construita de 2 ani, parea
foooarte veche.Toti ne intrebam de ce s-a mutat familia.Trecand de tot si toate, ajungem
hol.totul e... ba nu e bine! Totul era dat pe jos, peretii erau murdari, nu stiu de
ce, iar un miros urat...ca de hoit. Nu puteam deduce de unde venea mirosul, dar stiam
sigur ca era din casa. Ajungem in sufragerie si vedem pe pereti numele vecinilor
nostri: Alina Popescu, Cristian Popescu si Marian Popescu.Si mai ingroziti am fost
atunci cand am vazut ca acelea nu erau creioane ci era scris cu sange...de omdejea
eram foarte speriati, doar ca eu, ca proasta am zis:
-Daca tot suntem aici, hai sa vedem si etajul.
Ajunsi acolo se auzea ca si cum cineva batea in calorifer iar pe fundal un geamat
ingrozitor!
-Eu nu mai continui! Ma intorc! Zise Sarah.
-Daca te va prinde?
-Nu mai stau la discutii! Plec!
-Cum vrei~!
Ajungem in fata unei si, cand, deodata, Alexa cazu in cenunchi, cu fata in jos si
incepu sa planga.Pt. a o ajuta, i-am spus sa se linisteasca si am intrebat-o de ce plange.
Vazand ca nu raspunde i-am ridicat fata si am vazut ca pe fata avea numai sange
si atuni a zis
Ei m-au omorat, iar acum isi ascund vina plecand de aici.
Aunci Alexa a lesinat, iar noi am reusit sa sa o trezim. Curioasa am intrebat-o
cum se simtea in acele momente, iar ea a zis:
-Ma simteam ciudat.....parca eram in transa...
Dejea eram forte speriati, dar totusi voiam sa gasim si cadavrul acelei fete. Asa ca
ne-am amintit ca in hol mirosea a hoit, asa ca am cautat in cea mai apropiata camera
de acel loc, care era... bucataria!
Ajunsi in fata usii, deodata, usa de dechide brusc.Radioul inca era pornit, iar canalul la fel.
La masa statea o fetita intr-o roche rosie cu buline negreprivire fixa si incruntata,
care, doar o secunda a fost de ajuns sa o privim ca a disparut...
Am intrat toti speriati in bucatarie, cautand trupul fetei, dar nimic...nu era nicateri
....Asa ca ne-am hotaratb sa plecam de acolo, cand, deodat, simteam pe umar ceva
rece care curgea continuu.Crezand ca era o tzeava sparta mai imi si spun in gand
"Ia uite la astia...n-au fost in stare sa-si repare macat tevile" dar, spre uimirea mea,
nu era asa smug...da...cred ca ati ghicit! Atunci trag un tipat care trezeste si mortii
vazund-o pe fata, care, era deasupra mea spanzurata!
-AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! zic toti prietrenii mei in cor.
Speriati, sunam la politie, care nu prea s-a grabit.Trupul fetei a fost luat si dus la
familia ei adevarata. Dupa cele intamlpate, intram in casa, unde o vedem pe fetita,
cu un zambet larg, venind catre noi, si zicandu-ne:
-Va multumesc pentru ca mi-ati gasit trupul! Daca nu ati fi facut-o, eu as fi hoinarit
prin aceasta casa fara incetare.
-Dar ce s-a intamplat? intreb eu?
-Eu veneam in fiecare vara la prietenulul meu, Cristian, pentru a ne juca impreuna.
Dar eu nu stiam secretul familiei...Ei trebuiau din 6 in 6 ani sa omoare o persoana.
Se pare ca eu am fost aceea... ( ( Asta e! Aaatat am vrut sa va zic"Multumesc"
-Dar stai! Ce era cu scrisul de pe pereti?
Atunci disparu intr-o ceata densa... A

| Alex_Cata_1991 a răspuns:

Intr-o seara Gabi, Florin si Dan au mers sa se joace in cimitir.Gabi o i-a inainte dar se opreste brusc si le spune celorlalti baieti ca a vazut umra copilului amenintat cu cutitul de un baiat David care la si ucis, acum David are 23 de ani si este in inchisoare. Florin ii spune ca asta s-a intamplat acum 5 ani,dar isi inchite limba cand pe umar simte o atingere,singurul baiat care nu a fost speriat a fost Dan care este mai mare decat ambi baieti. Dintr-o data un scelet se scoala din covu si se apropie de ei, copii fug la un teren de sport unde au gasit doi adulti care stateau cu spatele cand se intorc acei oameni Dan, Florin si Gabi impietresc pentru ca ecei oameni aveau fata taiata.Fug cat ii tin picoarele dar dau peste alta ciudatenie, un os plin de sange si un bilet patat de sange pe care scria"Cei care se vor apropia vor muri'', cei 3 baieti si-au dat imediat seama ca ei s-au apropiat si in cele din urma au plecat la Florin acasa. Ziua urmatoare era aproape moartea lui Gabi cand de la etajul 5 a cazut un cutit chiar langa el, Florin a fost aproape se fie calcat de o masina iar Dan afost amenintat cu un briceag langa bloc.Ei s-au intalnit la Gabi acasa si au povestit ce li s-a intamplat si si-au dat seama ca ghinionul este de la acel bilet citit.Dar ultima intamplare a fost cea mai apriga pentru ca si-au adus aminte de copilul ucis cu cutitul.Peste o luna cei 3 copii au murit intr-un incendiu.Pana la urma s-a dovedit ce era scris pe acea hartie.

| Clarke a răspuns:

Hey am o poveste pentru tine care chiar mi s-a intamplat.
eu locuiesc la casa deci am curte si odata parintii mei si cu fratele meu au plecat la cumaparaturi si eu am ramas singura acasa, imi placea sa ies pe afara si sa ma joc cu catelusul meu Ricky (era vara) si cad m-am apropiat de el in spatele meu se simtea ca un rasuflu (aaa si s-a petrecut ziua) m-am intors dar nu era nimic cand am pus mana pe cainele meu el a sezut de parca ii era frica de ceva ( nu mi sa mai intamplat ) m-am uitat din nou in spate iar mult mai departe de mine se afla o silueta negra am crezut ca era fratele meu credeam ca poate nu a plecat am urmarit-o pana la etajul casei mele acolo sus nu se mai vedea nimic erau doar cateva pahare sparte, m-am speriat si am coborat si m-am intors la catelusa mea era in aceeasi stare de frica iar zgarda ii era taiata parca cu o foarfeca sau cutit. Am intrat degraba in casa si am sunat-o pe mama a raspuns dar nu se auzea vocea ei se auzea ca uj bazait am crezut ca mi-a raspuns din greseala, m-am speriat cumplit am stat in pat la tv pana seara cand au sosit parintii mei, am intrebat-o pe mama de apel dar a spus ca si-a uitat telul acasa in sufragerie, atunci m-am simtit urmarita seara cand sa ma culc mi s-a parut ca in camera mea era acea umbra neagra am tipat iar mama si tata m-au auzit si au venit degraba au aprins lumina iar in locul unde am vazut umbra erau niste urme de cenusa mama si tata s-au speriat si ei foarte tare si cand le-am povestit ce s-a intamplat s-au speriat si mai si dar multumesc Domnului ca de-atunci nu mi sa mai intamplat nimic bizar. Poate am fost vizitata de o fantoma nu stiu se spune ca sunt spirite care inca sunt blocate pe pamant si povestea aceasta este ADEVARATA deoarece am trait-o chiar eu. Sper sa-ti placa si mai stiu una care nu am trait-o eu ci prietena mea (colega de banca) Mi-a spus ca a fost intr-o seara la verisoara ei si au zis sa se joace de-a spioni in spatele blocului impreuna cu inca 4 baieti prietena mea s-a ascuns dupa o tufa iar verisoara ei dupa gardul de la o gradinita baieti le cautau iar unul dintre ei a inceput sa tipe pentru ca a spus ca a vazut un batran taiat pe corp fetele au ieasit si au inceput sa rada de el si s-au suparat ca cica a facut-o intentionat ca sa le gaseasca. Ele au urcat in bloc si pe scari au intalnit acelasi batranel, ele s-au uitat cam infricosate dupa el iar cand sa iasa din bloc, batranul a intors capul brusc la ele iar din ranile de pe fata a inceput sa curga sangele siroaie au luat-o la sanatoasa pe sacari si au inceput sa discute despre cele vazute verisoara ei si-a reamintit ca la etajul 4 traia o baba si un mos care se iubeau foarte mult si faceau totul imbreuna dar intr-o zi barbatul a urcat la mansarda si a scapat ceva greu nu stiu ce pe capul sau si a murit sotia lui la gasit mort si a facut infart si au fost gasiti de catre politie acum multi ani femeia a fost inmormantata cum se cuvine dar cadavrul barbatului a fost aruncat in apa. Acum acolo locuiesc o alta familie fara copii care ies de doua ori pe an din casa si mereu cand pleaca nu vorbesc si privesc pe toata lumea cu niste ochi mari si curiosi de parca nu au mai vazut oameni. (daca ma vei intreba de unde stie verisoara ei de acei batrani, cand au murit ea avea in jur de 6-7 ani si a fost martora la inmormantare iar restul povestii l-a aflat de la mama ei care l-a aflat de la politie. Sper ca te-am impresionat fundita?

| Nuamchefazi12 a răspuns:

Se facea ca intr-o zi Mihai, un elev rebel mergea spre casa.Pentru a se da mare in fata prietenilor sai, cumpara o papusa din colectia Mary de la magazinul de jucari careia ii dadu foc la ochi cu o bricheta.Seara viitoare Mihai ramase singur acasa, intrebandu-se de ce au intirziat parintii lui 5 ore.Atunci suna telefonul. Mihai raspunse.O voce ca de copil ii spuse'Buna, sunt Mary, sunt in fata mallului, hai sa ne jucam!'. Mihai inchise speriat telefonul dar acesta iar suna.Atunci luminile se arsera. Mihai raspunse.Era aceeasi voce de copil care spuse'Buna, sunt Mary, sunt in fata supermarketului, hai sa ne jucam. Mihai ingheta si cu vocea intretaiata.Era aceeasi Mary.Ea zise'Buna, tot eu sunt, sunt in fata casei tale, hai sa ne jucam'. Mihai se uita in jur.Dar vocea lui Mary era tot mai rasunatoare si spunea'Eu am fost baba oarba, acum e randul tau!'
Si nimeni nu l-a mai vazut pe Mihai vreodata.
Daca mai vrei povesti spune-mi!
Ti-a placut?

| merax a răspuns (pentru Nuamchefazi12):

Am fost la un baiat si i se misca usa de la baie era cu maicasa s-a dus so incida si nu stiu ce s-a intamplat dar a murit am chemat politia si i-a gasit cadavrul in tro casa din bucuresi era mort sub pat daca nu credeti intrebati fa placut o zi buna si fantomoasa

| Painkeeper a răspuns (pentru Nuamchefazi12):

O stiam

| Nibichan a răspuns (pentru Nuamchefazi12):

Asta nu ii din anime-ul ghost stories?

| MarDuke1987 a răspuns (pentru Nuamchefazi12):

Mie mi-a placut si mai vreau big grin

| Sedan12 a răspuns:

Eram odata pe strada cand a aparut Elodia... atunciam plecat acasa pe drum m-am intalnit cu Cioaca cand nu mai stiam se sa fac am gasit 10 lei m-am dus la cofetarie, am mancat un foret noire apoi m-am dus acasa, m-am culcat. buhuuuuuuuuuuu sa fim mai de haloween nu mai puneti povesti panarame

| AllePikie a răspuns:

Intr-o noapte, o fata pe nume Laria a trebuit sa ramana singura acasa, parintii ei fiind plecati la prieteni pentru a sarbatori aniversarea unui amic.
Laria era o fetita de sapte ani foarte draguta si prietenoasa. Avea parul brunet-deschis si ochii de un albastru marin.Ea era foarte talentata la pictura si desen. Laria avea niste creatii foarte vesele, cum de fel, ea era o persoana bine dispusa.
Dupa ce parintii ei plecasera, fata incuie usa si geamurile iar apoi, se duse in camera ei de la etaj sa se uite la televizor. Dintr-o data televizorul se stinse. Fata incerca sa-l reaprinda dar nu reusi. Atunci s-a hotarat sa mearga in patul ei si sa citeasca o carte. Aprinse veioza colorata de langa patul ei si incepu sa citeasca. Dintr-o data se auzira niste batai in geam dar fata nu le dadu atentie fiind foarte ocupata in a citi noua poveste. Insa bataile insistara, facand zgomot din ce in ce mai tare si fereastra se deschise cu un sunet infiorator. Fata speriata s-a dus sa inchida geamul si cand l-a inchis de el s-a lipit o fata ciudata. Chipul fetei era alb ca varul iar ea radea diabolic uitandu-se drept in ochii infricosati si tulburati ai Lariei si fortand incuietoarea geamului.Laria a tipat de spaima si s-a ascuns sub patura tremurand si murmurand:’’Pleaca!’’, ‘’Pleaca!’’. Insa fata de la geam a auzit-o si a inceput sa vorbeasca pe un ton diabolic:’’Nu voi pleca!’’,’’Ha ha ha!’’. Cuvintele fetei rasunau in urechea Lariei. Dintr-o data bataile se oprira si in casa se asternu o liniste de mormant. Insa linistea trecu ca o clipa si deodata pasi se auzira urcand spre etaj. Laria stia ca fata vine dupa ea si s-a dus si si-a incuiat usa camerei. Pasii se auzeau din ce in ce mai aproape si cu fiecare pas frica din inima Lariei crestea si crestea…………. Cand pasii au ajuns in dreptul dormitorului Lariei, s-au oprit si o secunda mai incolo clanta incepu sa se miste cu multa forta. Inca o smucire a clantei……………Usa se deschide! O mana alba o impinge si scartaitul tulbura inima Lariei. Din pragul usii apare o silueta alba cu un par negru, ochi rautaciosi si zambet infiorator. Se apropie de patul Lariei si trase plapuma de pe fata impietrita de frica.Laria simtea cum mainile reci ale fetei o strangeau de gat incet, incet……. Dupa o clipa de gandire Laria se ridica iar chipul fetei era plin de sange si acum era si mai infiorator dar Laria, cuprinsa toata de un fior, a reusit sa isi adune curajul si a trecut prin fata diabolica. Atunci Laria si-a dat seama ca fata era o fantoma dar nu a stat sa vada ce se intampla si a luat-o la fuga prin holul intunecat al casei. In camerile in care intra vedea chipul groaznic al fantomei si cum intindea mana alba sa o apuce. Cand se uita in oglida fantoma o urmarea si cand sa o prinda, Laria reusea sa scape.In spatele ei parca simtea degetele fantomei reci incercand din rasputeri sa o prinda. Cand Laria a ajuns la scari, vrand sa iasa din casa, s-a impiedicat de o treapta si a cazut. Incerca sa se ridice cat mai repede, in ciuda loviturii, dar a fost prea tarziu. Fantoma o prinse de glezna si o strangea din ce in ce mai tare. Victima urla de durere si cu ultimele puteri a incercat sa se elibereze din stransoare.Cand a ajuns la usa era incuiata iar cheile erau la etaj. Disperata, Laria a alergat spre bucatarie incercand sa ia ceva cu care sa se apere. Din sertar a luat un cutit si l-a indreptat spre fantoma..Cand fantoma a mai facut un pas fata a aruncat cutitul catre ea.Cutitul trecu prin fantoma si aceasta s-a ridicat in aer si a inceput sa rada diabolic deasupra fetei care lesinase. Dintr-o data usa se deschise si parintii Lariei au venit. Fantoma a disparut si parintii si-au gasit fata lesinata.Acestia au stropit-o cu apa iar ea si-a revenit.Laria a vrut sa spuna ce s-a intamplat dar a vazut fantoma la geam si a tacut..Laria a spus ca a avut doar un cosmar si s-a dus sa se culce desi nu a putut dormi deloc. Fantoma numai revenise.In urmatoarea zi Laria s-a dus la scoala si i-a povestit prietenei ei ce se intampla. Cele doua fete au hotarat sa se intalneaca la casa Lariei si sa alunge fantoma.Cand au ajuns s-au dus in dormitorul ei sa se joace, asteptand fantoma.Parintii Lariei dormeau inca dupa o zi grea de munca si petrecerea amicului lor.Cand orologiul batu miezul noptii rasul diabolic al fantomei se auzi din nou. Fetele erau precaute, una statea la geam si cealalta la usa insa nimeni si nimic nu dadu semne ca ar vrea sa intre.Deodata usa sifonierului Lariei se deschise cu putere iar glasurile fetelor erau impietrite de frica. Fantoma se vazu in sifonier cu acelasi chip groaznic. Fantoma se ridica in aer si intra in prietena Lariei, posedand-o.Laria era speriata de moarte si deodata a vazut cum chipul prietenei ei se schimba, se face palid si plin de sange iar mainile se fac albe si reci, ca ale fantomei. Fantoma o prinse din nou de gat pe Laria iar fata, disperata, descuie usa dormitorului si alerga in baie si se incuie acolo.Un moment a fost liniste dar dupa aceea din robinet si din cada a inceput sa tasneasca sange.Laria se sperie si iesi din baie in hol unde totul parea normal. Deodata, Laria simtii cum ii curge ceva pe umar, se uita pe tavan si isi vazu prietena moarta, agatata de tavan. Sangele ei curgea pe umarul Lariei. Laria fugi in camera parintilor ei si acestia disparusera insa fantoma aparu drept in fata Lariei cu chipul ei fioros si cu ranjetul diabolic.Laria tipa dar nimeni nu o putu auzi. Fata disperata fugi la parter dar usa era incuiata iar cheile erau la parintii ei si parintii ei nu mai erau. Laria isi lua avant si sari prin geam. Bucatile ascutite o ranira si sangele i se prelingea pe haine si pe iarba. Vazuta afara din casa, Laria incepu sa fuga si fantoma o urmarea.Cand trecea pe langa felinare, acestea palpaiau si se stingeau lasand totul in intuneric. Fata inspaimantata pana in adancul sufletului, incerca sa urle, dar ceva parca o apasa pe corzile vocale si nu putea vorbi.Alerga si alerga pana cand cazu la pamant, sfasiata de puteri.Incerca sa ridice o data privirea si sa vada fantoma dar fantoma disparuse si soarele isi arata primele raze.Atunci Laria si-a dat seama ca fantoma dispare cand soarele rasare si reapare cand se lasa intunericul.
Fata nu se mai putea intoarce in casa fiindca parintii ei nu mai erau si casa era o inchisoarea a spaimei.Atunci Laria se decise sa cerseasca, fiind prea mica sa isi ia o slujba.Se gandea in mintea ei ca probabil cuiva I se va face mila de ea si o va lua acasa.Laria se aseza la coltul unei strazi, cu hainele murdare iar ea foarte obosita se sprijini de zidul rece al cladirii din spatele ei dar nu putu dormi si s-a gandit sa inceapa sa cerseasca. Fata intindea mana ranita spre fiecare calator, dar toti o priveau cu frica si dispret de parca ar sti ca o fantoma o urmarea si chinuia. Fata se uita des la soare si parca se ruga la el sa nu apuna.Mai spre seara o doamna imbracata in negru cu fata acoperita tot de o gluga neagra se opri langa fata. Laria se gandea ca femeia era nefericita ca si ea dar dintr-o data privirea ii zbura la soare si vazu cum ultima raza paleste si lasa cerul decat cu o roseata care in scurt timp disparu si lasa cerul intunecat.Laria se uita din nou la doamna si observa cum isi da gluga jos si sub aceasta, fata recunoscu chipul palid si plin de sange al fantomei si ochii ei negri.De sub buzele vinetii ala fantomei s-au auzit niste cuvinte murmurate:’’Ultima ta noapte, fetit-o!’’. Laria se sperie ingrozitor si chipul ei se albi la fel ca al fantomei si incepu sa fuga dar fantoma o zgarie pa spate. Sangele curgea in siroaie dar fata continua cu greu sa mearga si deodata, langa un cimitr, se opri si cazu.Se intoarse si vazu fantoma cum venea spre ea incet, incet, pe dara de sange cu zambetul ei diabolic pe fata. Laria tresari, se ridica si incepu sa alerge din nou. Atunci se auzi cum fantoma porneste cu putere in zbor, lasand in urma ei zgomotul vantului.Se indrepta spre fata si o apuca de glezna. O tari in cimitir si o aseza pe o movila de pamant.Laria ridica privirea, desi simtea ca va regreta.Vazu fantoma cum se baga in pamant si dispare.Laria era incredibil de bucuroasa insa deodata pamantul de sub ea se cutremura si o mana osoasa o apuca de brat si o alta mana o apuca de celalalt brat.Mainile stransera din ce in ce mai tare pana cand din bratele Lariei iesi cu putere sange si fata urla de durere si tipatul ei se auzi adanc in noapte. Fata nu stia ce o trage dar auzi un ras malefic si stiu ca fantoma o tragea si aceasta radea malefic pana cand a bagat-o pe Laria in pamant iar apoi se ridica si vazu cum spiritul fetei paraseste trupul.Un zambet de satisfactie se ivi pe chipul palid al fantomei si disparu in aer, in cautare de noi victime.

| andrei333 a răspuns:

Statuia clownului
"Aveam un prieten care avea o prietena ce obisnuia sa fie bona, in timpul ei liber pentru a-si face banii de buzunar. Clientii care apelau la serviciile ie erau bogati si locuiau, de obicei, in care enorme si la marginea orasului. Ei bine, intr-o astfel de casa a si fost ca sa aiba grija de doi micuti.

Asa ca, dupa cum ii era obiceiul innopta la familia respectiva in casa, numai ca acea locuinta avea foarte multe camere si era plina de obiecte decorative destul de ciudate printre care si statuia urata a unui clovn. Partea enervanta era ca tot timpul avea impresia ca respectivul clovn se uita la ea, chiar daca a incecat sa-l ignore. In cele din urma ea a luat telefonul s-a dus in baie, crezand ca statuia o aude, incercand sa ceara voie angajatorilor ei sa ascunda statuia sau sa o acopere cu o patura.

Reactia lor a fost neasteptata:. Ea a luat copilasii si a fugit.

Aceasta legenda a inspaimantat de-a lungul timpului numeroase bone, care au ajuns sa se teama de casele care au astfel de statui ciudate, asa pentru ca legenda spune ca ei ataca in special bone si copilasii Cadavrul din pat
Un barbat si o femeie au mers in Las Vegas ca sa-i petreaca luna de miere si s-au cazut intr-o camera a unui hotel obisnuit. Cand au intrat in camera acestia au observat ca miroase ciudat. Asa ca, barbatul s-a dus la receptie si a cerut sa fie mutati in alta camera deoarece miroasea foarte urat. Din pacate, managerul si-a cerut scuze si le-a spus ca nu mai are nicio camera libera, in schimb acesta le-a oferit un pranz din partea hotelului si a spus ca o sa trimita pe cineva sa mai faca inca o data curatenie.

Cand cei doi s-au intors de la masa, camera avea acelasi miros. Au sunat din nou managerul care a incercat sa le gaseasca alta cazare si au mai facut inca o data curatenie, insa de aceasta cu produse mult mai puternice. Din pacate mirosul a ramas, iar camera in alta parte nu au gasit.

In cele din urma, sotul a decis sa caute chiar el sursa mirosului neplacut si a inceput sa se uite prin camera de hotel.In cele din urma cand aa dat salteaua la o parte a gasit cadavrul unei femei. Aceasta este una dintre cele mai inspaimantatoare legende deoarece au existat de-a lungul timpului numeroase povesti asemanatoare, care au aparut si in ziare.

In 1999 a fost raportat un incident asemanator a doi turisti germani, care au spus si ei ca miroase oribil in camera. In cele din urma, ei au ajuns sa doarme langa cadavrul in descompunere a lui Saul Hernandez, care a fost gasit in acelasi loc. Cea mai recenta intamplare asemanatoare a fost raportata in martie, 2010 in Memphis, conform ABC News.

Pe data de 15 martie anchetatorii au fost chemati dupa ce au gasit un cadavru in camera 222 in hotelul Budget Inn. Cadavrul era al unui barbat, Sony Millbrook, care a fost gasit sub pat in interiorul cadrului metalic care sta direct pe podea. Camera 222 a fost inchiriata doar de cinci ori, iar curatenie in ea s-a facut de nenumarate ori de catre personalul hotelului, de la disparitia lui Millbrook. Anchetatorii sustin ca Millbrook pare sa fi fost ucis.

Acesta este adevarul terifiant din spatele legedei metropolitane, ceea ce o face drept una dintre cele mai terifiante deoarece nimeni nu a descoperit pana in momentul de fata cine si de unde sunt acele cadavre care tot apar in camerele de hotel.
. Bloody Mary
Scrisa pe internet (16 februarie 1994)

"Cand avem 9 ani am mers la ziua unei fete impreuna cu alte 10 colege. Si cum am ramas acolo peste noapte ne-am decis pe la miezul noptii sa ne jucam Mary Worth. Si cum unii dintre noi nu stiau despre ce este vorba, o fata s-a oferit sa spuna legenda.

Mary Woth a trait cu mult timp in urma. Ea era o fata foarte frumoasa, dar in urma unui teribil accident a ramas desfigurata, atat de rau incat nimeni nu se mai putea uita la ea. Astfel, ea nu a mai avut voie sa se uite in oglinda de frica sa nu o ia razna, desi inainte petrecea ore in sir in fata oglinzii.

Intr-o noapte cand toata lumea dormea, fiind foarte curiosa a intra pe furis intr-o camera si s-a vazut in oglinda, imediat dupa, a inceput sa urle si sa planga in hohote. Acela a fost momentul cand si-a dat seama ca isi vrea vechea infatisare inapoi, de aceea a intrat in oglida promitand ca va desfigura pe orice va incerca sa o caute in oglinda.

Dupa aceasta poveste am decis sa inchidem toate luminile si am incercat sa jucam respectivul joc. Ne-am inghesuit toate in fata unei oglinzi repetand incontinuu:

| mihaela9 a răspuns:

Ei, am auzit o poveste de la mama care mie mi-a dat o senzatie infricosatoare... sper sa va placa?
Mama mea cunostea o batrana, in varsta de vreo 75 de ani, era o femeie ciudata, ea mereu il aducea pe sanata in vorbele ei, orice spunea se termina sau incepea cu cuvantu "dracu" femeia se ducea si la biserica, cu ce folos nu stiu, pentru ca imediat ce iesea zicea incontinu "sa va ia dracu de nenorociti", aceasta avea ganduri Sataniste, ea si cu mama erau prietene apropiate..si mereu cand venea pe la noi ii povestea tot felul de visuri care ea le avea in timp ce dormea... spunea ca i se arata satana in vis si ii spune ca o asteapta, dar ceva era ciudat, de fiecare data cand vb despre asta un zambet lacom ii aparea pe fata, parca i-ar fi placut ceea ce viseaza, mai spunea ca vede cum oamenii mor sfasiati de creaturi trimise de diavol pe pamant. Dupa ce pleca aceasta batranica, mama chema preotul sa-i sfinteasca casa, preotul era curios si mereu o intreba pe maicamea de ce este prietena cu diavolul, mama era o femeie credincioasa, iar batrana una satanista, cum poti fi prieten cu asa ceva?
Batrana venea la mama odata pe saptamana dar de 2 saptamani nu mai aparea, mama a crezut ca a murit.dar oamenii spuneau altceva. Batrana de fapt chemase o vrajitoare ca sa-i citeasca in carti si sa-i spuna de ce este atat de diferita fata de ceilalti oameni...:
- Deci, Meteea, pentru ca asa o chema pe batrana, de ce m-ai chemat la tine, presupun ca vrei sa-ti citesc in cartii?
- Da Calliope, de la un timp am tot felul de vise cu diavolul de fapt nu de la un timp, asa a fost de cand m-am nascut, mama me ail pronunta pe dracu mereu, iar eu am copiat-o de mica si acum sufar si simt ca viata mea ia sfarsit, in vise tot aud cum diavolul ma striga, ma asteapta, sunt sigura ca eu nu voi ajunge in rai, dar vreau sa fiu cu sufletul impacat sis a stiu si eu de ce mi se intampla toate astea.
- Uite Meteea, esti o batrana foarte curajoasa daca de mica ai infruntat asemenea creatura, eu o sa iti citesc in carti si o sa vedem aman2 de ce ai acest destin....Hmm, se pare ca nu e chiar cum ma asteptam eu, mama ta ...cum a murit?
- Nu am stiut niciodata, Tatal meu imi spunea ca ea a murit intr-un accident pe dealul din spatele curtii, mi-a spus ca acolo a fost inpunsa de un bou, dar nu inteleg de ce sa mi se intample si mie acest lucru, ma simt groaznic ca toata lumea se uita la mine si ma considera dracu intruchipat, pana acum nu mi-a fost frica, am sperat ca in toti acesti ani sa ma lase in pace si sa fiu linistita, dar acum cand simt ca nu mai am mult de trait, mi-e teama de cum voi muri.
- Mama ta, nu a fost omorata de un bou, ci de diavol, fata mea, ai acelasi blestem pe care l-a avut si mama ta cand s-a nascut este blestem de familie, ai fost casatorita? Ai copii?
- Nu ..nu am fost niciodata casatorita, am fost o femeie singura toata viata si nu am avut nici copii.
- Mai bine asa, macar sa se opreasca blestemul aici si acum.
- Ce vrei sa spui?
- Vino dupa mine.
Meteea o urma pe Calliope, cand Meteea vazu ca vrajitoarea o duce chiar pe dealul unde mama ei a muriti s-a facut un gol in stomac si inima ii batea din ce in ce mai tare Calliope aseza o patura si o rug ape Meteea sa stea jos, vrajitoare i-a povestit ca daca nu va muri acum, si nu il va chema pe diavol sa o ia aceasta va avea o viata vesnica si plina de suferinta cum a fost si pana acum, era alegerea ei, si Meteea a vrut sa moara fara sa stie cum se va intampla asta. Calliope spunea tot felul de cuvinte incurcate, batrana era din ce in ce mai speriata dar pana cand in fata ei a aparut o aratare mare, cu coarne, care a inceput sa o sfasie pe Meteea de vie, Calliope era foarte ingrijorata dar trebuia sa fie puternica si sa nu incurce vrajile. Cand tot acest haos s-a terminat Meteea disparuse iar Calliope nu mai stia absolul nimic din tot ce se intamplase pe deal. Oamenii o cautara luni intregi pe femeie dar fara urme Mama era cea mai ingrijorata dar eu speram sa treaca peste

| Antoniacopiluța a răspuns (pentru mihaela9):

Deci am ramas fara cuvinte.I don't want to see. s-a ridicat parul pe mine.

| mihaela9 a răspuns:

Intr-o noapte,o fata pe nume Laria a trebuit sa ramana singura acasa,parintii ei fiind plecati la prieteni pentru a sarbatori aniversarea unui amic.
Laria era o fetita de sapte ani foarte draguta si prietenoasa. Avea parul brunet-deschis si ochii de un albastru marin.Ea era foarte talentata la pictura si desen. Laria avea niste creatii foarte vesele,cum de fel, ea era o persoana bine dispusa.
Dupa ce parintii ei plecasera, fata incuie usa si geamurile iar apoi, se duse in camera ei de la etaj sa se uite la televizor. Dintr-o data televizorul se stinse. Fata incerca sa-l reaprinda dar nu reusi. Atunci s-a hotarat sa mearga in patul ei si sa citeasca o carte. Aprinse veioza colorata de langa patul ei si incepu sa citeasca. Dintr-o data se auzira niste batai in geam dar fata nu le dadu atentie fiind foarte ocupata in a citi noua poveste. Insa bataile insistara, facand zgomot din ce in ce mai tare si fereastra se deschise cu un sunet infiorator. Fata speriata s-a dus sa inchida geamul si cand l-a inchis de el s-a lipit o fata ciudata. Chipul fetei era alb ca varul iar ea radea diabolic uitandu-se drept in ochii infricosati si tulburati ai Lariei si fortand incuietoarea geamului.Laria a tipat de spaima si s-a ascuns sub patura tremurand si murmurand:’’Pleaca!’’, ‘’Pleaca!’’. Insa fata de la geam a auzit-o si a inceput sa vorbeasca pe un ton diabolic:’’Nu voi pleca!’’,’’Ha ha ha!’’. Cuvintele fetei rasunau in urechea Lariei. Dintr-o data bataile se oprira si in casa se asternu o liniste de mormant. Insa linistea trecu ca o clipa si deodata pasi se auzira urcand spre etaj. Laria stia ca fata vine dupa ea si s-a dus si si-a incuiat usa camerei. Pasii se auzeau din ce in ce mai aproape si cu fiecare pas frica din inima Lariei crestea si crestea…………. Cand pasii au ajuns in dreptul dormitorului Lariei, s-au oprit si o secunda mai incolo clanta incepu sa se miste cu multa forta. Inca o smucire a clantei……………Usa se deschide! O mana alba o impinge si scartaitul tulbura inima Lariei. Din pragul usii apare o silueta alba cu un par negru, ochi rautaciosi si zambet infiorator. Se apropie de patul Lariei si trase plapuma de pe fata impietrita de frica.Laria simtea cum mainile reci ale fetei o strangeau de gat incet, incet……. Dupa o clipa de gandire Laria se ridica iar chipul fetei era plin de sange si acum era si mai infiorator dar Laria, cuprinsa toata de un fior, a reusit sa isi adune curajul si a trecut prin fata diabolica. Atunci Laria si-a dat seama ca fata era o fantoma dar nu a stat sa vada ce se intampla si a luat-o la fuga prin holul intunecat al casei. In camerile in care intra vedea chipul groaznic al fantomei si cum intindea mana alba sa o apuce. Cand se uita in oglida fantoma o urmarea si cand sa o prinda, Laria reusea sa scape.In spatele ei parca simtea degetele fantomei reci incercand din rasputeri sa o prinda. Cand Laria a ajuns la scari,vrand sa iasa din casa, s-a impiedicat de o treapta si a cazut. Incerca sa se ridice cat mai repede, in ciuda loviturii, dar a fost prea tarziu. Fantoma o prinse de glezna si o strangea din ce in ce mai tare. Victima urla de durere si cu ultimele puteri a incercat sa se elibereze din stransoare.Cand a ajuns la usa era incuiata iar cheile erau la etaj. Disperata, Laria a alergat spre bucatarie incercand sa ia ceva cu care sa se apere. Din sertar a luat un cutit si l-a indreptat spre fantoma..Cand fantoma a mai facut un pas fata a aruncat cutitul catre ea.Cutitul trecu prin fantoma si aceasta s-a ridicat in aer si a inceput sa rada diabolic deasupra fetei care lesinase. Dintr-o data usa se deschise si parintii Lariei au venit. Fantoma a disparut si parintii si-au gasit fata lesinata.Acestia au stropit-o cu apa iar ea si-a revenit.Laria a vrut sa spuna ce s-a intamplat dar a vazut fantoma la geam si a tacut..Laria a spus ca a avut doar un cosmar si s-a dus sa se culce desi nu a putut dormi deloc. Fantoma numai revenise.In urmatoarea zi Laria s-a dus la scoala si i-a povestit prietenei ei ce se intampla. Cele doua fete au hotarat sa se intalneaca la casa Lariei si sa alunge fantoma.Cand au ajuns s-au dus in dormitorul ei sa se joace, asteptand fantoma.Parintii Lariei dormeau inca dupa o zi grea de munca si petrecerea amicului lor.Cand orologiul batu miezul noptii rasul diabolic al fantomei se auzi din nou. Fetele erau precaute, una statea la geam si cealalta la usa insa nimeni si nimic nu dadu semne ca ar vrea sa intre.Deodata usa sifonierului Lariei se deschise cu putere iar glasurile fetelor erau impietrite de frica. Fantoma se vazu in sifonier cu acelasi chip groaznic. Fantoma se ridica in aer si intra in prietena Lariei, posedand-o.Laria era speriata de moarte si deodata a vazut cum chipul prietenei ei se schimba, se face palid si plin de sange iar mainile se fac albe si reci, ca ale fantomei. Fantoma o prinse din nou de gat pe Laria iar fata, disperata, descuie usa dormitorului si alerga in baie si se incuie acolo.Un moment a fost liniste dar dupa aceea din robinet si din cada a inceput sa tasneasca sange.Laria se sperie si iesi din baie in hol unde totul parea normal. Deodata, Laria simtii cum ii curge ceva pe umar, se uita pe tavan si isi vazu prietena moarta, agatata de tavan. Sangele ei curgea pe umarul Lariei. Laria fugi in camera parintilor ei si acestia disparusera insa fantoma aparu drept in fata Lariei cu chipul ei fioros si cu ranjetul diabolic.Laria tipa dar nimeni nu o putu auzi. Fata disperata fugi la parter dar usa era incuiata iar cheile erau la parintii ei si parintii ei nu mai erau. Laria isi lua avant si sari prin geam. Bucatile ascutite o ranira si sangele i se prelingea pe haine si pe iarba. Vazuta afara din casa, Laria incepu sa fuga si fantoma o urmarea.Cand trecea pe langa felinare, acestea palpaiau si se stingeau lasand totul in intuneric. Fata inspaimantata pana in adancul sufletului, incerca sa urle, dar ceva parca o apasa pe corzile vocale si nu putea vorbi.Alerga si alerga pana cand cazu la pamant, sfasiata de puteri.Incerca sa ridice o data privirea si sa vada fantoma dar fantoma disparuse si soarele isi arata primele raze.Atunci Laria si-a dat seama ca fantoma dispare cand soarele rasare si reapare cand se lasa intunericul.
Fata nu se mai putea intoarce in casa fiindca parintii ei nu mai erau si casa era o inchisoarea a spaimei.Atunci Laria se decise sa cerseasca, fiind prea mica sa isi ia o slujba.Se gandea in mintea ei ca probabil cuiva I se va face mila de ea si o va lua acasa.Laria se aseza la coltul unei strazi, cu hainele murdare iar ea foarte obosita se sprijini de zidul rece al cladirii din spatele ei dar nu putu dormi si s-a gandit sa inceapa sa cerseasca. Fata intindea mana ranita spre fiecare calator, dar toti o priveau cu frica si dispret de parca ar sti ca o fantoma o urmarea si chinuia. Fata se uita des la soare si parca se ruga la el sa nu apuna.Mai spre seara o doamna imbracata in negru cu fata acoperita tot de o gluga neagra se opri langa fata. Laria se gandea ca femeia era nefericita ca si ea dar dintr-o data privirea ii zbura la soare si vazu cum ultima raza paleste si lasa cerul decat cu o roseata care in scurt timp disparu si lasa cerul intunecat.Laria se uita din nou la doamna si observa cum isi da gluga jos si sub aceasta, fata recunoscu chipul palid si plin de sange al fantomei si ochii ei negri.De sub buzele vinetii ala fantomei s-au auzit niste cuvinte murmurate:’’Ultima ta noapte, fetit-o!’’. Laria se sperie ingrozitor si chipul ei se albi la fel ca al fantomei si incepu sa fuga dar fantoma o zgarie pa spate. Sangele curgea in siroaie dar fata continua cu greu sa mearga si deodata, langa un cimitr, se opri si cazu.Se intoarse si vazu fantoma cum venea spre ea incet,incet, pe dara de sange cu zambetul ei diabolic pe fata. Laria tresari, se ridica si incepu sa alerge din nou. Atunci se auzi cum fantoma porneste cu putere in zbor, lasand in urma ei zgomotul vantului.Se indrepta spre fata si o apuca de glezna. O tari in cimitir si o aseza pe o movila de pamant.Laria ridica privirea, desi simtea ca va regreta.Vazu fantoma cum se baga in pamant si dispare.Laria era incredibil de bucuroasa insa deodata pamantul de sub ea se cutremura si o mana osoasa o apuca de brat si o alta mana o apuca de celalalt brat.Mainile stransera din ce in ce mai tare pana cand din bratele Lariei iesi cu putere sange si fata urla de durere si tipatul ei se auzi adanc in noapte. Fata nu stia ce o trage dar auzi un ras malefic si stiu ca fantoma o tragea si aceasta radea malefic pana cand a bagat-o pe Laria in pamant iar apoi se ridica si vazu cum spiritul fetei paraseste trupul.Un zambet de satisfactie se ivi pe chipul palid al fantomei si disparu in aer, in cautare de noi victime.

| BoOmLiike a răspuns:

35) Intr-o seara Razvan a mers cu iubita lui la discoteca. Acolo s-au intalnit cu inca 2 amici care erau cu iubitele lor. Dupa cateva ore de distractie muzica devenise plictisitoare si aveau dureri de cap. Acasa nu aveau cum sa ajunga caci masinile nu circulau. Mario un amic de al lor care era barman i-ai invitat la el acasa. Pe drum, Razvan s-a uitat la ceas si ceasul indica ora 02:50. L-a intrebat pe Mario daca mai au mult de mers pana la el acasa si i-a raspuns ca mai au de mers 15 minute de mers pe jos de la iesirea din cimitir. Razvan incepuse sa isi inchipuie tot felul de chestii intunecate mai ales ca in urma cu cateva ore vazuse un film de groaza la pc. Au intrat in cimitir si din curiozitate se uita la ceas, se gandeau ca poate s-au uitat ei gresit, Dar Razvan a inceput sa tipe. Andra iubita lui a incercat sa il calmeze si a reusit. Mario l-a intrebat de ce tipa pentru ca nu se intampla nimic. Cei decedati raman decedati, nu se mai trezesc. Razvan le-a spus ca este ora blestemata, dar Mario si ceilalti au inceput sa rada in hohote. Pe Andrei il durea stomacul si s-a dus in spatele unei cruci, dar nu trec mai mult de 30 de secunde si acesta alearga spre restul prietenilor cu pantalonii in vine si tipand ca era ceva in spatele lui si l-a atins pe umar. Au incercat sa il calmeze aratandu-i ca nu e nimic. La un moment dat toti au auzit o fosnitura care provenea din locul de unde venise Andrei. S-au speriat ingrozitor si au indreptat lanternele spre locul de unde se auzise fosnitura (lanternele le luasera de la niste prieteni din discoteca).Din fericire era o bufnita. Andrei a inceput sa rada caci se speriase de o simpla bufnita. Au continuat drumul prin cimitir dar din pacate bateriile lanternelor se terminasera. Nu au trecut nici de mijlocul cimitirului si dupa 5 minute au auzit un tipat cam infundat care venea din spatele lor. Cand s-au uitat sa vada ce s-a intamplat Cristi disparuse. Incep cu totii sa il strige si sa tipe de frica dar in zadar.
Dintr-odata s-a auzit un scartait de lemn dintr-un cavou si s-a facut o liniste cumplita. Incercand sa asculte sunetele naturii sa vada ce a fost acel scartait, Mario s-a asezat pe un cavou. Din cavoul pe care se asezase Mario s-a auzit un sunet ciudat si acelasi scartait de lemn. Cuprins de frica Mario s-a uitat in cavou, iar 2 maini au sarit la gatul lui. Din fericire era doar Cristi care incerca sa ii sperie. Dupa cateva minute din acel cavou a iesit o mana putrezita si l-a tras pe Cristi inapoi in cavou. Ei l-au lasat pe Cristi acolo si au rupto la fuga fara sa se opreasca, iar la iesire pe poarta cimitirului scria cu sange proaspat : Nu va mai intoarceti! Nu aveti ce cauta noaptea in cimitir!
Dimineata copii au auzit ca politia l-a gasit pe Cristi intr-un cavou. In acel cavou se spune ca era un strigoi. Au mai aflat ca Cristi avea parul alb si tremura tot, repetand mereu : Ora blestemata ce mi-ai facut?
Dupa o luna a intrat in coma, a mai trait 3 luni si a murit...

| BoomLike002 a răspuns (pentru BoOmLiike):

Tare poveste mersi!

| BoomLike002 a răspuns (pentru BoOmLiike):

Tare poveste cam impricosatoare

| danieldan123 a răspuns (pentru BoOmLiike):

Salut imi poti spune de pe ce site ai luat aceasta poveste?

| DidiPuf a răspuns (pentru BoOmLiike):

Stii ca daca pui copy/paste nu esti tare...straight face

| MishaIsMyHero a răspuns (pentru BoOmLiike):

Ce tare e. happy mie mi s-a parut amuzanta

| 72874 a răspuns (pentru BoOmLiike):

Frate ma sperii rau de tot!

| куηη a răspuns (pentru BoOmLiike):

Tare. happy

| XxDevilXx a răspuns (pentru BoOmLiike):

Foarte misto povestea. mi-am imaginat absolut tot laughing

| dgffdf a răspuns (pentru BoOmLiike):

Wow...

| BoOmLiike a răspuns:

36) Intr-o seara 3 prieteni : Alex, Dragos si Teo se jucau cu mingea. Teo a dat din greseala cu mingea in geamul de la parter al unei case unde in urma cu 10 ani murise un militar. Au intrat in acea casa sa recupereze mingea, dar au gasit-o sparta cu un bilet in ea. In bilet scria : Dupa ce voi muri daca cineva va arunca cu ceva in casa mea va fi blestemat cu tot cu martori! Atunci au fugit fara sa mai ia mingea...S-au asezat pe o banca si au inceput sa vorbeasca despre diferite jocuri. Atunci au auzit pe cineva care ciocanea in geamul de la bloc. Usa blocului s-a deschis singura. Dupa putin timp pe prima treapta a scarii au vazut un militar cu jumatate de fata taiata si piciorul la fel. Era plin de sange. S-au speriat si au fugit. Cand s-au uitat militarul disparuse.In acea noapte toti au dormit la Teo. Nu puteau dormi asa ca au aprins calculatorul si citeau glume. Deodata usa s-a deschis si in fata le-a aparut acel militar. Copii au inchis ochii si au inceput sa se roage. Dupa cateva minute au intrat in camera parintii copiilor acestia le-au spus tot dar nu i-au crezut.

| 72874 a răspuns (pentru BoOmLiike):

Chiar este adevarat?

| BoOmLiike a răspuns:

37) Strada Coper Black nr 7 era supranumita si strada infernului. Acolo au avut loc cateva accidente groaznice. Acea strada lunga era un adevarat cimitir cu morminte numite case. Nimeni nu indraznea sa intre in casele oamenilor morti nici macar pentru a le lua cadavrul. Acestea erau peste tot : pe strada, in case, masinile erau pline de sange. Miranda era stiuta de toata lumea ca fiind o fata plina de viata si mereu cu zambetul pe buze. Intr-o zi a primit un telefon care a schimbat-o pe veci. : -Alo, alo e cineva acolo?
A inchis telefonul. Acesta a sunat iar, Miranda a raspuns dar ca de obicei nu zicea nimic. A treia oara Miranda a vrut sa sune inapoi dar a intrat robotul care a zis : Nr format este detinut de o persoana moarta. Imediat dupa incercarea ei a mai fost sunata o data, iar vocea de la acel telefon i-a zis :
- Ma cauti? Stii cine sunt?
-Nnnuu
-Atunci afla! Vino pe strada Coper Black daca vrei sa mai traiesti!
Miranda a crezut ca era o gluma dar cand a ajuns acolo nu era nimeni in afara de oameni morti si sange. O luase cu fiori. Deodata suna iar telefonul iar vocea ii spune : - Vad ca ai ajuns! Acum intra in casa a carei usa e inscriptionata cu sange de pisica. E deschis special pentru tineMiranda vroia sa plece dar ceva o retinea sa mearga inainte, probabil gandul ca era o farsaA zarit usa si intai s-a uitat la ce scria pe ea. Era scris : Felicitari pentru masina M! Bine ai venit in Iad! Ciudat era ca pe fiecare usa scria cu ceva rosu cate o litera, iar acea usa era singura pe care scria cu sange de pisica. -Buna e cineva aici? In fata ei aparura 5 cadavre pline de sange si cu chipul alb. - Ne cunosti? Miranda incepu sa planga si se gandi mai bine despre cine este vorba si isi aminti de 5 copii care se jucau pe strada Coper Black cand aceasta era una normala. Ea abia isi luase carnetul si isi invitase prietenii la o tura cu noua ei masina. Inainte de aceasta tura fusesera la o petrecere, iar ea era beata si i-a calcat pe cei 5 copii. Fantomele lor s-au apropiat de ea si repetau mereu : Podul de piatra s-a daramat, a venit apa si l-a luat, vom face altul mai dureros care sa ucida omul ticalos Atunci Miranda isi aminti ca ultimul joc din viata lor fusese -Podul de piatra- si ca acesta va fi si sfarsitul ei. Copii s-au luat de mana si au omorat-o in niste flacari imense cantand melodia -podul de piatra- facuta de ei. Deodata in mijloc s-a aprins un foc imens arzand-o pe Miranda. Inainte fata a inchis ochii gandindu-se la tipetele copiilor indurerati striviti sub rotile masinii

| BoOmLiike a răspuns:

Era odata 2 prietene de ale mele. ele se intorceau de la gradinita si pe drum vad niste gratii care se deschid si se inchid singure.si se vedeau doi ochi rosii si stralucitori. ele au fugit.si le zicea:veniti la mine nu va fie frica.asa s-a intamplat cam vreo 5 zile a 6a zi ele coboara.si se vede ceva rosu. gratiile aproape se inchideau si ele cand au vazut au fugit repede pana nu se inchideaude tot.cand am crescut si eu mai mare...ne-am dus:eu,prietena mea, eusebiu, inca o prietena si un prieten.dar numaii ca era fantana nu mai erau gratiile.dar, tot asa se vedeau ochii rosii.eusebiu prietenul nostru arunca cu o piatra mareeeee.se aude ca si cum ai dat la cineva in cap.si dupa aceea zice o voce furioasa din fantana: ba ba vino la mine.noi toti am fugit repede de acolo dar, elena, nu stia ce se intampla si cand s-a uitat si ea in fantana si s-a auzit vocea nea intrecut cu vreo 1m.si nu exagerez deloc

| BoOmLiike a răspuns:

Intr-o zi eram pe net pe spectrulrealitati.com si citeam povesti de groaza(sunt amatoare).
Dupa ce am citit o poveste despre nu stiu ce fata, m-am uitat sa vad de cate pers. a fost citita.
a fost citita de 666 de persoane m-am speriat un pic.
Cand am vrut sa dau si la alta poveste s-a auzit un zgomot si sa aprins televizorul, m-am speriat pentru ca la tv era un film alb-negru cu nu stiu ce fantoma.
Cand am vrut sa sting televizorul s-a luat curentul.
In noaptea aceea am visato pe fata din povestea citita.
Deatunci nu am mai intrat pe spectrulrealitati o luna dar acum intru din nou.