| Crocodilul01 a întrebat:

happy Vreau sa castig ceva bani in vara asta si ma gandeam la ce e mai usor:impartit pliante/ziare/brosuri etc.
Stiti vreo firma,un numar de telefon,ceva? Dar seriosi, poate din proprie experienta!
Sunt din Iasi(18 ani)!
Multumesc! + Funda!

1 răspuns:
| SummerT a răspuns:

Impartitul de pliante este o bataie de joc. muncesti 5 ore pe zi in care esti urmarit sa vada daca iti faci treaba si primesti in jur de 6-10 lei pe ora. Si e destul de putin daca stai si te gandesti ca esti nevoit sa stai 5 ore in soare.
Mai bine cauta-ti un job la care nu esti nevoit sa te chinui(pe bani putini).
Incearca la agentii de publicitate. am auzit ca e ceva de genul. suni la anumite persoane si le promovezi un produs.
Am o cunostinta care lucreaza 8 ore pe zi si ia in jur de 12 mil pe luna. Dar in prima luna a luat in jur de 8-9 mil.
Plus de asta ca iti poti alege numarul de ore pe care vrei sa le lucrezi. Persoana respectiva lucra in timpul scolii 6 ore pe zi pentru a putea veni si la scoala, iar acum lucreaza la 10 ore.
Nu stiu cum se numeste firma din pacate.