| cristina10cris a întrebat:

ma plictisesc si vreau ca in acest an sa fac ceva diferit imi puteti spune ce carti sa mai citesc sau ce sa mai desenez sau ce sa mai vizionez nu stiu orice vreau. Mersi dau funda+vot.

Răspuns Câştigător
| 01rukia01 a răspuns:

Exista ceva in lumea asta de care crede-ma nu o sa te plictisesti niciodata....de animeuri.eu ma uit ore intregi si in weekend toata noaptea
iti recomand sa te uiti la
fullmetal alchemist
bleach
11eyes
tonari-no-kaibutsu-kun
naruto(shippuden)
hiiro no kekera
amnesia
kotoura-san
zetsusen no tempest
wolf's rain
fairy tail
soul eater
si mai gasesti tu vezi ce-ti place uite aici:
http://www.deseneanime.ro/
dar te avertizez:animeurile creaza dependenta!:))))))

| cristina10cris explică (pentru 01rukia01):

Si mie imi plac foarte mult animeurile.

7 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Citeste:The Perks of Being A Wallflower, Before I Go To Sleep, Looking For Alaska, The Fault in Our Stars, Invitatia la Vals...etc.

Deseneaza:habar n-amtongue momentan,desenez balerine sau "zeite"(mi-am luat inspiratia de la profesorul meu de istorie care ne-a zis ca, Cleopatra nu era tocmai frumoasa,asa ca le desenez ciudate,cu ochi gigantici si diferiti in marime) big grin

Uita-te la: Mizerabilii(poti citi si cartile), Zero Dark Thirty, Silver Linings Playbook, Argo, Moonrise Kingdom, Ana Karenina...etc.

Daca vrei,te poti uita la serialele: Modern Family,House MD, Grey's Anatomy,Parenthood, Downtown Abby, Girls, Glee, Suits, Suburgatory, Private Practice, etc.

| xQueenOfDisaster a răspuns:

Călătoreşte, ia-ţi bicicletă, role, skate ( dacă nu ai deja ), apucă-te de un sport, interesează-te de cărţi interesante pentru vârsta ta, ieşi cu prietenii mai des la cinema, cumpărături, prin cartier, caută filme pe diverse site-uri care să îţi atragă atrenţia ( dacă unora le plac nişte filme nu înseamnă neapărat că te vor impresiona şi pe tine ).

| EvaneSScence a răspuns:

In nici un caz sa nu citesti Hanul Ancutei sau Mara - o sa te plictisesti si mai tare.
Cauta cartile lui Agatha Christie cu Miss Marple si Hercule Poirot.
Frmoase sunt si Mandrie si Prejudecata de jane Austen si La rascruce de Vanturi de Emily Bronte.
Daca iti place sa desenezi inseamna ca esti creativa. Poti sa te apuci si de facut poze artistice cu diverse teme si subiecte sau portrete ale unor colegi( tot foto).
fa din cand in cand cate o prajitura cu o reteta usoara de pe net sau spaghetti happy.
Rearanjeaza-ti camera unde se poate sau schimba ceva din decorul ei, eventual cu desenele tale.
Intalneste-te mai des cu prietenii si cu persoanele cu care te simti bine( bunii de exemplu)happy

| Charlly a răspuns:

Citeste:Moare cu Noroc, Hanul Ancutei, Mara>big grin

| Mdeaaaaaa a răspuns:

Mergi cu prietenii in parc, citeste niste carti (care ti se par tie interesante)happy
Plimba-te.

| Buzgure_Tudor_1991 a răspuns:

Pai iesi si tu cu prieteni sau pe net la filme cauta top

Întrebări recente