| Baiattt a întrebat:

Imi apare ecran albastru si se restarteaza incontinuu calculatorul.
Am cativa condensatoi umflati la calculator si cred ca ar fi din cauza lor si as vrea sa imi dati mai multe detalii in legatura cu ei va rog.
Daca se pot schimba/pret/si ce ar mai trebuii sa stiu in legatura cu ei.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

60 de lei, daca esti din Craiova si te-am rezolvat!
Nu mai porni calculatorul ca risti sa pierzi placa! Se modifica tensiunile aiurea din cauza condensatorilor!

| gelu1970 a răspuns:

Blue screen e o eroare data de o incompatibilitate intre componente, un program, un driver, o piesa ce nu functioneaza normal. cand apare acel ecran in partea de sus iti scrie cu litere mari tipul erorii. scrie-mi ce anume iti pune pe ecran si iti spun ce anume iti da acea eroare.

| vioricavio a răspuns:

Daca sunt condensatorii dusi ar trebui schimbata placa de baza. Daca vrei sa i schimbi nu ar fi scumpi dar ar fi foarte scumpa manopera.Si nu se inghesuie prea multi sa ti schimbe crede ma, ca am cautat si eu pe cineva dar pana la urma am cumparat o placa de baza noua. Eventual cauta una la mana a doua daca nu ti permiti una noua. Daca cel care i ti schimba condensatorii "in cazul in care gasesti pe cineva" nu e specialist risti sa dai banii degeaba.