| DanielGeorgeGD94 a întrebat:

Imi puteti spune si mie cum sa fiu atent la examenul ce o sa il sustin? Nu stiu simt ca imi pierd concentrarea

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sa te pregatesti cu mult inaintea examenelor, repetand toate materiile, pe rand, de mai multe ori.
Insereaza pauze pentru deconectare, relaxare.
NICIODATA sa nu inveti in ultima zi / noapte inaintea unui examen, mergi undeva sa te deconectezi, sa-ti relaxezi mintea, gandurile.
Daca nu esti stresat in timpul examenului, iti vin in minte toate informatiile necesare ce le-ai invatat-repetat-memorat.

| Adry05 a răspuns:

Cred ca e doar o chestiune de repetitii, acasa esti distras de tot felul de lucruri, acolo e alta atmosfera. Incearca sa bei si o cafea inainte sa-ti dea mai multa energie. Daca se intampla sa-ti zboare gandul, refuza si concentreaza-te iar pe examen.

| MyNameIsJohnny a răspuns:

Gandeste-te ca daca nu o sa te concentrezi, o sa se intample ceva foarte rau, sau nu o sa treci clasa. ca parintii nu o sa-ti mai cumpere iphone 6 daca nu o sa fii atent.