| Criss_1962 a întrebat:

In tabara o fata mi-a facut un truc cu un numar de carti de joc. M-a pus sa aleg o carte din pachetul ei si sa o tin minte iar apoi sa pun cartea la finalul pachetului fara ca ea sa vada cartea. Dupa, ea a amestecat cartile, apoi lea asezat intr-un fel ( nu stiu cum ) si mi-a aratat ultimele doua carti din pachet intrebanduma daca este vreo una cartea pe care am aleso eu. Ei bine. nu era niciuna. Ea m-a pus sa tin strans bine o carte intr-o mana si cealalta carte in cealalta mana fara sa ma uit la ele. Apoi ea a aruncat restul cartilor peste mainile mele. Si dupa mi-a zis sa ma uit la cartea care se ascundea sub o mana ( nu mai stiu exact care ) si surprinzator era cartea care o alesesem eu. Pur si simplu s-a schimbat. Cum? vreau si eu sa pot face acest truc. Pls funda :X:X

Răspuns Câştigător
| messiderudaria a răspuns:

Salut eu ma ocup cu trucuri cu carti, iti spun eu. Tu cand ai tras cartea ea s-a uitat la ultima carte din pachet si u cand ai pus-o ai pus o langa aia, indiferent cum le-ai amesteca cartea ta va ramane langa cartea aia la care s a uitat ea. Ea a pus cartea ta a treia carte de la final. Ti-a aratat ultima carte si nu era, a luat-o, ti-a aratat penultima carte si nu era, dar ea cand a luat carteanu a luat penultima carte, penultima a tras-o putin cu degetul in spate si a tras cartea ta. funda! pentru mai mt detalii, id messiderudaria