| Cristina788 a întrebat:

Mi-a dat un baiat nr lui de tel, si as vrea sa-l sun dar mi-e rusine cum sa vorbesc cu el? cu ce sa incep prima data? dati-mi niste sfaturi, va rog.

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Depinde cum ai facut rost de numarul lui. Ar fi trebuit sa se ajunga la un te sun eu din partea cuiva. Roscavitza ti-a dat o sugestii utila zic eu. Nu trebuie sa ai emotii. Nu te mananca ( live poate era o sansa, dar la tel e 100% safe ). Mie imi place mai mult sa vorbesc personal cu o fata. E altceva. Chiar ma gandeam azi la o chestie. Probabil daca mi-ar da o fata numarul de telefon, as avea obligatia sa o anunt ca nu o voi suna decat prin vreun miracol laughing

| alex2009 a răspuns:

Asteapta sa te sune el daca chiar vrea sa te cunoasca va suna el.

| luckyluke a răspuns:

Daca vrei sa-l suni, suna-l. Apoi dupa "Alo" si un "Buna", daca nu incepe el o conversatie, ii zici ca l-ai sunat sa-l intrebi ce mai face. Daca nici de aici nu porneste conversatia, ii spui "La revedere". Sunt sigur ca o se te sune el mai devreme sau mai tarziu.Bafta!big grin