| Pietro0 a întrebat:

Salut TPU,
Nu stiu cum sa incep...insa ieri am avut o intalnire cu o fata (prima data) si cam a fost aiurea. nu stiam cum sa imi stapanesc emotiile si ce sa vorbesc cu ea ca sa ii fie interesant. Va rog dati-mi ceva sfaturi pentru o intalnire cat mai reusita cu o fatahappy
dau funda!

Răspuns Câştigător
| Victorita15 a răspuns:

Salut. Fiind o fata, vreau sa iti sugerez citeva sfaturi, care, sunt sigura ca te vor ajuta si vor face sa aveti o intilnire de neuitat.
1) Fii tu insuti! Fetelor le plac baietii sinceri, care nu se prefac pentru a le atrage atentia.
2) Cu toate ca trebuie sa fii tu insuti, nu uita sa vorbesti cit mai frumos si respectuos cu ea! Am in vedere fara cuvinte necenzurate, fara expresii urite. Nu vreau sa spun ca vorbesti urit, dar trebuie sa stii cum sa te comporti!
3) Fii cit mai deschis! Povesteste-i lucruri interesante din viata ta, niste intimplari haioase, neobisnuite. Spune-i despre interesele tale, ce iti place sa faci in timpul liber, ce carti ai citit pina acum, ce filme iti plac. Insa, totodata fii atent sa nu vorbesti prea mult. Ofera-i cuvintul si ei. Nu sta si vorbi doar tu, pentru ca nu ii va fi interesant. In cazul acesta, va fi plictisita si nu veti mai avea o a doua intilnire.
4) Intreab-o despre viata ei, despre interesele de zi cu zi. Dar, nu o intreba citi prieteni a avut pina acum si daca s-a sarutat vreodata. Fetele nu suporta intrebari de asa gen sau intrebari de prost gust.
5) Ar fi bine sa cumperi un buchet de flori inainte de intilnire. Nu vorbesc de un buchet enorm, citeva floricele vor fi de ajuns pentru a-i face o impresie buna! Orin cit de putine flori ar fie, fetele sunt foarte entuziasmate si fericite atunci cind primesc flori de la un baiat. Te asigur ca facind asta, vei da dovada de maniere si de educatie aleasa. Te va place mai mult!
6) Fii gentelman! Vei da dovada de rafinament, de maniere.
7) Pentru a nu exista momente de tacere, pregateste de acasa citeva situatii nostime, ceva bancuri pe care sa le ai la indemina in caz de ceva. Cu toate ca, cred ca nu vor exista momente de tacere, mai ales la prima intilnire, ar fi bine sa stii ce sa faci. Daca insa, ai uitat bancurile, intreab-o despre mincarea preferata, animalul de companie etc. Salut. O situatie des intilnita la baieti. Deci, iti recomand sa o inviti la un film, la o cafenea, la un concert...Varieaza activitatile voastre de zi cu zi. Invit-o in weekend si plateste tu ca sa fii un gentelmen. Totodata, nu exagera cu propunerile in unul si acelasi loc. Nu va fi atit de entuziasmata daca o vei invita in fiecare zi la film. Va fi plictisita. Puteti sa vorbiti despre interesele voastre, despre animale de companie (daca le aveti), despre scoala, despre activitatile extrascolare, despre cintaretii si actorii preferati, despre mincarea si bautura preferata, despre activitatile care va plac cel mai mult, despre familie, iar daca are o problema nu ezita sa ii sugerezi o rezolvare si sa o intrebi cum ii sta cu problema data. Invit-o sa va faceti temele impreuna, vorbiti despre cartea, filmele favorite. Sper ca te-am ajutat!)

| Pietro0 explică (pentru Victorita15):

Chiar iti multumesc. data viitoare sper sa nu ma dau de rusine. multumesc!

1 răspuns: