| Fluffy69 a întrebat:

Mor de plictiseala, ce sa fac? Afara ploua si nu pot sa ies. crying

Răspuns Câştigător
| GabrielaIoana a răspuns:

Compune poezii sau fa-ti un blog iti va ocupa timpul.

| Fluffy69 explică (pentru GabrielaIoana):

Da, cred ca am sa compun poezii. Multumesc! :*

| GabrielaIoana a răspuns (pentru Fluffy69):

Ma bucur ca te-am ajutat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fluffy69):

In ce limba? laughing

| Fluffy69 explică (pentru GabrielaIoana):

Fundita! :*

33 răspunsuri:
| Alexandru a răspuns:

Poti sa citesti, spre exemplu. Stii cat e de groasa e "Vicontele de Bragelonne "? Pfuuuui... imediat iti piere plictiseala. Si pe deasupra iti dezvolti vocabularul, savurezi o capodopera a literaturii universale, deci... numai lucruri bune dobandesti! Odata si odata "va iesi soarele si pe strada ta"! laughing))

| Fluffy69 explică (pentru Alexandru):

Decand cititul este distractiv? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fluffy69):

Cititul este relaxant, dar poate fi si distractiv daca citesti o carte comicawinking.

| Fluffy69 explică (pentru anonim_4396):

Nici vorba!

| Alexandru a răspuns (pentru Fluffy69):

Sa stii ca este. Daca stii sa citesti dincolo de cuvintele din carte si te angrenezi in firul narativ, este mai mult decat distractiv. Este pasional si te face sa uiti si de mancare, daramite de plictiseala! happy

| Fluffy69 explică (pentru Alexandru):

Poti sa vorbesti si romaneste? rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fluffy69):

Uite, vezi? Daca ai citi ti-ai imbogati vocabularul si n-ar trebui sa ti se traduca din romana... in romana. :-P

| Alexandru a răspuns (pentru Fluffy69):

Pai vezi cum se leaga totul? Daca ai fi citit si tu macar cateva zeci sau de ce nu, sute de carti, ai fi inteles ceea ce spun acolo, desi, sincer nu te inteleg! Nu e nimic savant sau doct in ale vocabularului limbii, din ceea am scris mai sus! happy

| Fluffy69 explică (pentru Alexandru):

Citeste tu si pentru mine!

| Alexandru a răspuns (pentru Fluffy69):

Oricum o fac! happy

| ywar a răspuns (pentru Fluffy69):

Stai linistita ca si daca vorbeste Alex romaneste tu tot nu intelegi. La cata pregatire ai nici nu ma mira ca spui ca cititul e asa ceva desprins din filmele SF. Faci parte din generatia care vine din urma de inculti, tampiti si prost pregatiti pentru viata! Din pacate va gasim in fiecare zi peste tot si sunteti din ce in ce mai obraznici si impertinenti pentru ca voi detineti adevarul suprem. Sunteti o generatie de ratati care va face din aceasta tara peste ani o ruina!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ywar):

Serios, nu-ti bate capul, oricum nu pricepe ce limba vorbim.
Generatia de cacao.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fluffy69):

Mama da in toata tara ploua?

| Fluffy69 explică (pentru Alexandru):

Bravo

| Fluffy69 explică (pentru anonim_4396):

Ceva de genu!

| Fluffy69 explică (pentru anonim_4396):

"Generatie de cacao"? Si eu care credeam ca este de vanilie...

| 夢想家兩次 a răspuns (pentru Fluffy69):

Scrie intr-un jurnal sau deseneaza

| hkr a răspuns:

Baga id-u meu si hai sa jucam ceva :p (osiris_mihay)

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

- Sună o prietenă şi vorbeşte cu ea
- Stai pe Messenger
- Joacă-te la PC
- Uită-te la TV
- Scrie
- Citeşte
- Compune ceva
- Desenează
- Ascultă muzică
- Fă puţină curăţenie

Pa-pa.

| SimonaCristina a răspuns:

Hai ca te iau si eu cu ''Citeste o carte! ''.
Cand ti-a vorbit Alexandru ieri tu erai ceva de genul ''?!''.
Daca vrei sa intelegi asa - zisa ''chineza'', a lui Alexandru sau a altor utilizatori pune mana pe o carticica, deoarece nu strica...
Nu te supara pe noi, dar chestia asta ''paranormala'' te ajuta sa comunici...
Pa, pa.

| Fluffy69 explică (pentru SimonaCristina):

Dragi utilizatori, care nu imi dati pace cu cartiile voastre.Acesta este un site pentru a ajuta oamenii! Va rog, nu este treaba voastra daca citesc sau nu. Eu am intrebat ce sa fac sa nu ma plictisesc, deci in nici un caz sa citesc! Daca aveam degand sa citesc ceva citeam. Dar nu am! Pupici! :*

| Northern a răspuns:

Deseneaza.

| BlackFuneral a răspuns:

Dă-mi fundoi şi îţi spun.laughing)

| paulmuntean a răspuns:

Citeste

| Tequilla16 a răspuns:

Buna!
Uite-te la un film, citeste o carte sau asculta muzica, sa speram ca va merge laughing.
Pss daca te plictisesti intr-adevar poti inavata sa faci bratariile prieteniei, sunt foarte dragute!
Have a fan! >big grin

| alexaPuf a răspuns:

happy In loc sa stai cu ochii in calculator mai bine cheamati prieteni si distreaza-te cu ei(ascultati muzica tare, inventati jocuri distractive sau tineti un moment de barfit, big grin).

Întrebări recente