| anonim_4396 a întrebat:

Mos craciun exista? si mos nicolae?

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Dalaughing.
Astia te mint.big grin
Mos Craciun si Mos Nicolae exista, chiar daca nu sunt persoane in carne si oase, ei exista in mintile si inimile a milioane de copii care ii asteapta cu sufletul la gura.

67 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

Atat Mos Nicolae cat si Mos Craciun au fost dintotdeauna un mit. O poveste frumoasa care facea Craciunul oamenilor in special al copiilor mai frumos. Insa, am spus "facea" care este un timp trecut. Din pacate aceasta traditie impreuna cu majoritatea dispar treptat. Deja, cand ma gandesc la Craciun nu mai imi apar in minte momentele acelea speciale pe care le asteptam un an intreg. Poate ca am crescut dar nu este singurul motiv. Ce a mai ramas ca amintire a Craciunului este zapada insa si aceasta dispare treptat din cauza incalzirii globale.Incet dar cu pasi siguri societatea romana isi va pierde principiile si lucruruile care ar fi putut-o face foarte speciala...

| ◕‿◕Al3xUtZa◕‿◕ a răspuns:

Cati ani ai?thinking

| Rizer a răspuns:

Da exista pentru mine exista!

| mihaa a răspuns:

Exista in imaginatia copiilor si de multe ori si noi adultii credem in mos craciun, deoarece asteptam cadou de la mos craciun sau appp de la persoana draga,

| adsfsf a răspuns:

Da, in mintea ta; D

| Chuck a răspuns:

Eu am fost foarte dezamagit atunci cand mi-am demonstrat suspiciunile. Mai trist a fost ca asta se intampla pe la 6 ani.
Si totusi, stii sa intri pe net si te intrebi daca exista mos craciun? O antiteza foarte a dracu.

| Mara_4803 a răspuns:

Exista! eu cand eram singura acasa am vazut ca cineva mi-a lasat cadour.acum ce crezi?

| sasha a răspuns:

Da exista ...numai ca nu suntem prea cumintzi ca sa vina si ne fac ceilaltzi cadouri si noi lor happy tongue

| lenyia a răspuns:

...imi place sa cred in asta(Mos craciun, mos nicolae...)tocmai mi-am facut o lista de cadouri!hee hee

| Demise a răspuns:

Nu exista! poate in finlanda un om care aduce cadouri. dar in europa oamenii pun cadouri sub brad sau de mos nicolae.

| deya90 a răspuns:

Orice exista atata timp cat crezi...eu cred ca exista spiritul Craciunului, o frumoasa inventie pentru prilejul de a sta cu familia, sa primesti sau sa faci cadouri intr-o atmosfera cu totul si cu totul speciala, noi ca oameni avem nevoie de asta, un moment de respiro un moment de calm de apropiere, de reamintire a copilariei, entuziasmului si curiozitatii( exclud partea cu "goana dupa cadouri) laughing cat despre mos nicolae cam tot la fel desii o forma mai indirecta in care parintzii isi mustra copiii care nu sunt cumintzi :" vezi nuielusa, pana si mos nicolae e de acord ca nu ai fost cuminte anul asta " laughing
Eu anul asta am fost cuminte, acum chiar merit o funtitza :Xlaughing
:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti suntem mos craciun si mos nicolae.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intai imi zici cati ani ai... apoi daca esti mai mica de 14-15 ani iti voi zice ca exista si daca nu...se pare ca nu exista ...desi ar fi fost foarte frumostonguecine crede in Mos Craciun?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mos Craciun si Mos Nicolae exista^^

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La copiii care sunt cuminti exista. dar la copiii care sunt rai nu sxista razvan

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da Mos Craciun exista

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mos Craciun exista?
eu cred ca exista si voi nu aveti dreptate va inselati parerea mea e sigura

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mos craciun si mos nicolae exista in inimile nostre

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Auziti cine cred in magia lui la o anumiata varsta poata sai demostreze cu adevarat ca exista dar cine crede puterea de a crede in el deja nu mai i poate demostrea ca exista eu am 14 ani si multe lucruri miau demostrat ca exista.SCUZATIMA PENTRUCA NU SCRIU ASA GRAMATICAL CA AM UITAT SA VB SISA SCRIU GRAMATICAL ROMANANESTE CA DEJA AM 7 ANI IN Spania.ve pup cu drag si cracuin fericit. felix navidad!(este pe spaniola)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mos Craciun exista cu adevarat, doar la cei care cred in el, nu este bine sa luam o decizie singuri pentru ca nu cred prea multi in El noi trebuie sa credem.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca Mos Craciun exista in inimile noastre

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Muuuuuuuuu sunteti boiilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Muuu e gay si gras mos craciun

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista! eu cand eram singura acasa am vazut ca cineva mi-a lasat cadour.acum ce crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista! eu cand eram singura acasa am vazut ca cineva mi-a lasat cadour.acum ce crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu daca exista

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stiti ca nu e adevarat ce tot spuneti voi ca la mine a venit mos craciun si l-am vazu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt fantome