| xxxxxxxxdfsfsdfsdf a întrebat:

Chiar exista Mos Craciun si Mos Nicolae?

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Pana la varsta de 10-11 anisori, da, apoi nu prea...mai rar.Insa in sufletul meu ei exista, de ce sa nu existe? Spiritul acestor sarbatori si emotia primirii si oferirii de cadouri ma emotioneaza. Fara cei doi Mosi, sarbatorile nu ar mai fi la fel.

15 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Depinde.daca tu crezi ca exista, exista. poate ca ei nu sunt oameni ca noi.si chiar daca nu sunt, spiritul lor exista.si da, primesti cadouri de la ei, dar uneori nu iti dai seama.de exemplu atunci cand esti singur de sarbatori si deodata iti vin cativa prieteni.asta este un dar spiritual pe care ti-l ofera acestia.

| MarrieMarie a răspuns:

Desigur,exista spiritul in inima fiecarui copil de pe pamant.in realitate nu exista dar, eu si acum ma bucur cand aud ca este noaptea cand trebuie sa-mi pregatesc ghetele.este acel spirit frumos.care va dainui mereu.

| Elena_9064 a răspuns:

Buna. Pentru copii mici (5-11ani)exista dar pentru cei mari (12-...)
nu prea mai cred in asa ceva.
Oricum ''Mos Craciun si Mos Nicolae'' sunt foarte importanti fara ei nu o sa mai fie Sarbatorile de iarna la fel.Eu a, 14 ani in Februarie fac 15 si eu nu mai cred in '' Mos Craciu'' pentru ca m-am maturizat si am aflat adevarul cu trecerea abilor. Pentru copii miki Mos Craciun si Mos Nicolae sunt foarte importanti ei aduc spiritu sarbatorilor.Atunci cand eram mica si primeam cadouri de la ''mos Craciun'' simteam ceva remarcabil (un sentiment placut).
Iar acum ca sunt mare si am greutati pe cap nu mai simt la fel.
As dori sa mai simt asa ceva.Pa-****

| xxxxxxxxdfsfsdfsdf explică:

Sunt cumva copii mici pe TPU?

| alisuc a răspuns (pentru xxxxxxxxdfsfsdfsdf):

Nu eu am 15

| adrian241 a răspuns (pentru xxxxxxxxdfsfsdfsdf):

Da eu am 10

| adrian241 a răspuns (pentru xxxxxxxxdfsfsdfsdf):

Da eu am 10 ani

| xxxxxxxxdfsfsdfsdf explică (pentru adrian241):

Ai aflat de la mine sau de la parinti? Sau poate de la scola?

| TheTh0r a răspuns (pentru xxxxxxxxdfsfsdfsdf):

Da.

| kmarianak a răspuns:

Mos Craciun/Mos Nicolae... va exista atat vreme cat colindele vor slavi nasterea lui Iisus, va exista atat timp cat pe lumea asta se vor auzi voci cristaline de copii,...
Mi multe detalii gasiti pe http://www.universdecopil.ro/Mos-Craciun-exista.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca exista dar am auzit multe vorbe cum ca Mos Craciun e var cu Mos Nicolae iar Mos Craciun e mai bogat decat Mos Nicolae!happy

| alisuc a răspuns:

Mos Craciun exista in realitate stiu ca pare o fantezie dar chiar exista l-am vazut eu o data dar nu in tara

| blueangel99 a răspuns (pentru alisuc):

În sfârşit cineva normal rolling eyes

| TheTh0r a răspuns:

Ma,eu am o icoana cu Mos Nicolae la mine in camera, deci Mos Craciun si Mos Nicolae au fost pe pamant.Asa se explica cadourile.

| ExtremKill a răspuns:

Toti care au raspuns acum inseamna ca au sentimente reale si crede in mos craciun si mos nicolae da si exista