| PsyhoChild a întrebat:

Noaptea trecuta am visat ca am dat drumul l-a o usa si de acolo au iesit numai gandaci de bucatarie care se urcau pe mine.Am ramas traumatizat cu chestia aia.Voi ce vise ati avut care v-au traumatizat? Dau funda la cel care mar traumatiza si pe mine

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

M-am trezit brusc în toiul nopții. Am dat să mă ridic și aș fi putut dar m-am speriat pentru că era mult mai greu ca de obicei. Simțeam de parcă ceva ar fi pe mine. Părea a fi un câine de talie mijlocie. Aveam sentimentul că e un ciobănesc german. La un moment, panicat cum eram, parcă i-am simțit răsuflarea. Episodul ăsta plus multe altele și informațiile citite m-au convins să nu mă mai uit niciodată la filme de groază. Am o viață mult mai frumoasă de atunci. Nu mă mai sperie cam nimic. Dacă ajung în situații limită îngheț pentru câteva clipe dar apoi totul revine la normal și mă concentrez pe ce am de făcut. Trăiesc armonios și nu îmi e frică de ce s-ar putea întâmpla pe viitor.

| PsyhoChild explică (pentru Bacemi):

Si mie mi s-a intamplat la fel cu cainele wtf big grin

| PsyhoChild explică (pentru Bacemi):

Si mie mi s-a intamplat la fel cu cainele wtf big grinAsta inseamna un singur lucru...am fost alesi

| Bacemi a răspuns (pentru PsyhoChild):

Haha. Didn't see that coming tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru PsyhoChild):

O,da! Pe sprânceana.winking

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Am visat ca eram afara si era un barbat langa un tomberon care manca sobolani. Ii lua de coada si ii baga intregi pe gat. Am visat asta acum muuulti ani si inca imi aduc totul aminte perfect. Am mancat orice in scarba 3-4 zile.

| Freya1 a răspuns:

Am visat in repetate randuri o femeie imbracata in negru care se apropia de mine si cand ajungea in fata mea avea o fata groaznica tipa si scoatea sunete groaznice la mine si ma strangea de maini si nu imi dadea drumu.Mi sa repetat si am avut o perioada frica de intuneric si de vise

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un vis traumatizant pentru mine, s-ar putea ca tie sa ti sa para, in cel mai rau caz, ciudat.
El devine taumatizant doar daca subiectul a trait intr-un mod inconstient o trauma.
De exemplu, eu visez in mod repetat ca se prabuseste un bloc, eu sunt la balconul unui apartament situat in acel bloc.Aceasta este trauma mea.

| AdreAdre a răspuns:

Am visat de vreo 10 ori ca vine un om in negru din bucatarie. Bucataria e in dreapta pe hol. Usa de la hol e inchisa. Ma uit spre hol, vad usa deschisa, imediat sar in pat si ma prefac ca dorm. Daca nu ma prefac ca dorm, acel om in negru ma omoara instant si retraiesc acelasi moment pana cand ma vede dormind si pleaca. Am incercat de multe ori cand e langa mine langa pat sa deschid ochii sa vad cine e dar nu i se vede fata si mereu cand ii deschid ma omoara. O data am deschis ochii sa vad cine e si m-a ridicat cu levitatie din pat si m-a aruncat de peretele de sus. Foarte ciudat @@

| mezeicristina33 a răspuns:

Visam ca aud plansete de oameni si de copilasi...era totul alb si inate era o usa neagra drumul pana la ea era lung unde intalneam tot felul de monstrii si capcane trebuia sa ma feresc si sa ma bate cu ei..cand am ajuns la usa din fata erau chiar parintii mei si fratii/surorile mele care erau aproape pe moarte dupa am ajuns la spital si ei s au transformat in oameni rai din cauza pastilelor si atratamentelor dupa care au venit sa ma omoare si atunci m-am trezit.

| Țară111 a răspuns:

Am avut și eu multe coșmaruri cu persoane decedate în stare de putrefacție, insecte, șerpi veninoși, cu cimitire, coșmaruri cu mâncare sau insecte scârboase și multe altele. Dar am trecut peste, le-am dat uitării chiar daca când îmi aduc aminte de ele îmi vine să vomit știu că este doar un vis și nimic mai mult, incerca să vizionezi filme pe placul tau dar nu cele horror, citește cărți, joacă jocuri, stai cu prieteni râdeți împreună, incerca să îți cauți niște jucării vechi și încercă să te distrezi cu ele, mănâncă ce îți place, încercă să fi cât mai fericit, și plin de viață! Nu uita visurile sunt doar vise nimic mai mult, nu este nimic real, cu toți am avut coșmaruri și am fost traumatizați din cauza lor dar am trecut peste și așa trebuie să faci și tu,! Sper că te-am ajutat!

| PsyhoChild explică (pentru Țară111):

Eu nu am intrebat cum sa scap de ele.Vam intrebat pe voi ce vise ati avut -_-

| Țară111 a răspuns (pentru PsyhoChild):

Aaa, atunci scuza-ma, oricum poate sfaturile mele te vor ajuta să scapi de ele.