| nutuxcristian a întrebat:

Oo Doamne,mai stiti cand eram copii si ieseam afara de dimineata,pe racoare si nu aveam telefoane, ci mama ne striga pe geam sa venim la masa...nu eram figuranti,ne multumeam cu ce aveam si stateam pana seara afara,nu cu telefonul in brate, ci cu cel mai bun prieten si ne jucam in fata blocului...

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Eu imi aduc aminte iarna cand ne trageam cu sania cu prietenii pana tarziu, nu era lumina in zona si ne
prindeam de sanie lanterne. Iti imaginezi 10-20 de sanii pe partie.
Intram in casa obositi, bucurosi si
a doua zi de la capat. Ma intreb, copiii din ziua de astazi ce vor avea de povestit.

| nutuxcristian explică (pentru horia2012):

Ca stau toata ziua pe facebook si se joaca Subway Surfer editia de iarna happy

| horia2012 a răspuns (pentru nutuxcristian):

Asa e.

| AwakenTheMonster a răspuns (pentru horia2012):

Generalizezi.
Eu, una, m-am dat cu sania în fiecare iarnă. Şi făceam bob ( aşa se numeşte pe aici şirul de sănii ) tot la lumina lanternei. De multe ori, nici nu ajungeam jos, că ne împingeam unii pe alţii cu capul în zăpadă.
Nu toţi au crescut cu Iphone-ul în braţe.

| Zabbyel a răspuns (pentru AwakenTheMonster):

rolling on the floor)))))))))))))) rolling on the floor)))))))))))))))
p p p p p p p p p p p p p p p p p p p p
p p p p p p p p p p p p p rolling on the floor))))))))))rolling on the floor))))))))
rolling on the floor))))))))p p p p p p p p rolling on the floor)))) p pppppppppplaughing)))
pârtieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ca vinnnnnnnnn
inspreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee tineeeeeeeeeeeeee love strucklove struck
pârtie ca mi te iau pe "bob" hahahahahhahahahahahaha
nu imi mai ajunge derdelusu de tine p pp p pp p hahahahahhaahaha p p p p p p pp p ppppppppp pppp ahahaha
pârtie ca mi te pun jos love strucklove strucklove struck
auzi da cu schiurile in frigider te dădeai? rolling on the floor)))))))))))))))

| Raizing a răspuns (pentru AwakenTheMonster):

laughing numai "troli" pe derdelus huhu huhu huhu-hu
vânați-o pe "crăiasa zăpezii" )))))))))))))))))))))))))))
toți troli pe ea, sariți ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

| horia2012 a răspuns (pentru AwakenTheMonster):

Asa e, am generalizat putin. Si nu este o amintire placuta?
Dar noi avem ce povesti. Nici eu nu am crescut cu
iphone-ul in brate. E vreo problema? Sper sa nu gresesc, dar
amintirile frumoase sau urate ne afecteaza intr-o mai mica sau mai mare masura. Ce vor povesti cei de acum. Cati prieteni virtuali au.Cat de tare au ras unii de altii pe retelele de socializare, de multe ori sub protectia anonimatului. Si fii bucurosa ca ai avut o copilarie din care ai ce povesti.

| AwakenTheMonster a răspuns (pentru Zabbyel):

Mai îmi urmăreşti mult răspunsurile?

14 răspunsuri:
| HaKa93 a răspuns:

Ce bine era inainte, ce amintire, ce vremuri. alti copii de 10 ani joaca fifa in fata pc-ului iar eu mergeam in curtea scolii sa joc fotbal si cand zicea mama la 9 sa vin acasa si incarziam cu o ora ce ma mai certa.

| nutuxcristian explică (pentru HaKa93):

Exact...acum toti suntem mai rautaciosi, copiii de acum cand ajung acasa deschid calculatorul. Eu inainte ieseam cu prietenii in fata blocului si intram seara la 8 sa ma uit la Naturo, iar cand se termina nu ii sunam sa ii intreb cum li s-au parut episodul, ieseam dimineata afara pe racoare, povesteam si ne jucam precum cei de la televizor...

| EdwardTeach a răspuns (pentru nutuxcristian):

Juniorule!(glumesc). Pe vremea mea încă nu se difuza Naruto, dar când scăpam de la şcoală ne strângeam la cineva acasă şi ne uitam la Dragon Ball. big grin

| nutuxcristian explică (pentru EdwardTeach):

Imi imaginez big grin

| Decrepit a răspuns:

Pentru ca nu aveam cele disponibile acum,iar timpul se ocupa cu alte chestii, care, uneori, poate erau la fel de stupide ca cele facute acum de ciutani. Cert e ca n-ai facut inainte de a posta intrebarea un exercitiu de imaginatie si nu te-ai gandit ce-ai fi facut daca iti erau disponibile toate cele de acum, care sa-ti ocupe timpul.

| zekor a răspuns:

Cu refren
Sarim
sarim
sarim pe inzepezita happy