| AvalohAlyn a întrebat:

Participati la concursuri? Ati castigat vreodata ceva la vreun concurs, de orice fel. Aveti performante mici sau mari la concursuri? Considerati ca e bine sa participi la concursuri?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Am uitat sa-ti raspund la a doua intrebare. Da, este benefic sa concurezi cu altii pentru a-ti verifica talentele, pregatirea...curajul si spiritul de concurenta, care iti pregatesc viitorul din multe puncte de vedere.

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred ca orice participare e benefica. Am castigat ceva concursuri si am avut si prestatii bune la altele. Au fost si concursuri la care aveam asteptari mai mari de la mine. Concursurile in cazul meu au constat in activitati extrascolare de obicei.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Da...am castigat la 39 de ani titlul de miss...printre cateva zeci de fatuci de 19-25 de ani, dar am avut curaj!
Am astigat un concurs anul trecut pe TPU... 10 carti
La liceu am castigat un concurs de desen/portrete
Am castigat cu ansamblul de dansuri al liceului primul loc pe tara...

| UNfriendLY a răspuns:

Am castigat la poker cand eram mic. (10 ani) pur si simplu apasam la masina acolo. si. uite norocu` si am mai castigat un turneu de counter-strike, am primit cupa + diploma. tot cand eram mai micut, iar prin clasa a 7-a am iesit pe locul 2 la un turnetu de fotbal, de astea imi aduc aminte deocamdata

| iuandfto a răspuns:

Am luat punctaje destul de mari la unele concursuri. E bine sa participi la concursuri pentru ca cand o sa dai examene grele la scoala o sa fi mai pregatita.

| Mary Marry a răspuns:

Da, am mers la multe si inca merg.De exemplu merg acum pe 8 iunie la concurs la Prietenii Muzicii Pro Piano.

Deci:Cu pianul am castigat 49 de diplome si o medalie.(printre care si de la Olimpiada iar medalia de la un concurs pe nume''Todor Dumitrescu''
Cand eram la corul Meloritm am castigat mai multe premii dar cel mai mare cu siguranta e cel din Italia de la Sanremo(nu stiu daca am scris bine) unde am luat delfinul de argint premiul 1
La concursuri de dans(2 premii)
La gradinita(in afara de cele de sfarsit)la dans(am participat la un concurs am dansat cu toata clasa dar am avut si un ''solo'' in care eu am dansat cu partenerul Andrei si am luat un premiu in plus
La olimpiada de la romana si teorie muzicala
La un concurs cu, corul scolii si cam atat momentan. dar sigur mai o sa castig multe diplome

| KidDu` a răspuns:

Da e bine sa participi pentru ca o sa ai mai multa incredere in tine.
Eu de fiecare data cand apare vreun concurs de limba romana ma inscriu fara sa mai stau pe ganduri.
Trebuie sa ai incredere in tine si sa fi curajos >big grin

| andreii2 a răspuns:

Am castigat anul trecut un tricou cu Urziceni la emisiunea SMILEY TV de pe GSP tv. E singurul concurs la care am castigat.big grin

| aragon18 a răspuns:

Da, am participat pana acum la 2 concursuri de dans, la ambele am luat locul 1 \m/

| ladylove a răspuns:

E bine sa participi la concursuri pentru a-ti testa capacitatiile. Daca esti foarte bun la o materie, sau daca ai anumite hobby-uri poti participa la concursuri si castiga diplome, premii si bani.

| Patriii a răspuns:

Pai am participat la o gramade de concursuri mai ales la matematice, rezultatele au fost si buna si rele, si bineinteles ca[virgula] consider ca e bine sa participam, deoarece capatam experienta.

| steffloveslollipops a răspuns:

Dap
paiii, merg in fiecare an la olimpiada de romanabig grin
si intotdeauna ajung pana la etapa judeteanahappy
si anul asta, am fost si la olimpiada de biologie si am ajuns tot pana la judeteana
si am mai participat si la alte concursuri
uneori am castigatbig grin

si cred ca e bine sa participi la concursurihappy
chiar daca castigi sau nubig grin
iti faci prieteni si stimuleaza ambitia
in orice caz nu ai nimic de pierdut participand, pentru ca inveti ceva noubig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am noroc la asa ceva. Am participat la cateva dar rezultatul a fost unul nemultumitor. Initial, ma arat increzatoare in sansa de a castiga, cu timpul uit de acest lucru si cand este extragerea, sunt convinsa ca nu voi castigalaughing.
Dupa mine, aceste concursuri sunt o mare piedere de bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am participat la multe, dar ma consider nenorocoasa, nu am cistigat niciodata nimic si ma face sa cred ca cistigatorii sunt din randurile celor ce organizeaza.