| Razeph a întrebat:

Recomandati-mi si mie niste animeuri frumoase happy Cu actiune dar si putin storyline. Puteti face o lista daca nu e prea mult. Cel care imi spune cele mai multe si sunt pe gustul meu are funda big grin

Răspuns Câştigător
| Hirako a răspuns:

Vezi ca ai dat paste gresit, trebuia sa lasi lista mai jos laughing

8 răspunsuri:
| Bezea a răspuns:

Samurai Champloo - Adventure, Comedy, Samurai
Tears to Tiara - Action, Adventure, Fantasy, Magic
History's Strongest Disciple - Action, Comedy, Martial Arts, School
Tetsuwan Birdy Decode - Action, Comedy, Sci-Fi
Fate/stay night - Action, Fantasy, Magic, Romance, Supernatural
Mai-Otome - Comedy, Drama, Fantasy, Magic
Utawarerumono - Action, Drama, Fantasy, Sci-Fi

Nu știu dacă prin bătaie de referi la arte marțiale... așa că uite câteva anime:

| Razeph explică (pentru Hirako):

2 Lucruri rolling on the floor

1. Mi-a placut raspunsul lui chiar daca a fost copy paste.

2. Pentru maxim-ul pe care i l-ai dat iti dau funda rolling on the floor

| Bezea a răspuns (pentru Razeph):

2 lucruri

1. Nu a fost copy și paste am pus din greșeală : în loc de.

2. Amândoi știm că nu o să te uiți la nici măcar o serie din anime-urile scrise se mine...

| Razeph explică (pentru Bezea):

Nu e adevarat, nu sunt acel gen de om care pune intrebari aiurea happy Ca sa nu dau link aici, da-mi add la ID AgressiveInstinct ca sa iti arat ceva happy

| Hirako a răspuns (pentru Bezea):

Vezi ca ai dat paste gresit, trebuia sa lasi lista mai jos laughing

| Hirako a răspuns:

Putin stotyline? laughing Adica tu vrei doar sa vezi cum se bat ca orbii? :-s

Lasa prostiile si urmareste :

Fullmetal Alchemist
Fullmetal Alchemist Brotherhood
Death Note
Bleach
Vampire Knight

| Razeph explică (pentru Hirako):

Le-am vazut pe toate in afara de Vampire Knight =/

| irbis a răspuns:

Pe http://myanimelist.net/panel.php gasesti o lista imensa cu cam toate animeurile care exista de toate genurile posibile. Aici nu urmaresti anime, dar te poti informa. Animeurile sunt listate dupa cat de bune sunt conform utilizatorilor. Pentru urmarit anime, eu folosesc
http://www.animefreak.tv/
http://www.watchanimeon.com/
http://anilinkz.com/
(toate siteurile sunt in engleza)
Cateva anime pe care le-as recomanda eu sunt Code Geass, Kara no Kyoukai, filmele de le studio Ghibli, Redline, Ghost in the Shell. Astea nu-s chiar asa cunoscute dar sunt bune.

| Razeph explică (pentru irbis):

Mersi, eu prefer sa le downloadez, ca pe net le vad prost big grin Oricum, am si eu animelist. Vroiam sa vad preferintele romanilor xD Le stiu pe toate din care mi le-ai spus, de Redline nu am auzit, voi arunca o privire. Mersi