| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU,
Doresc sa ma duc la box in vara asta cu niste prieteni, am 1. 55cm si 60 de kile si as dori sa slabesc cam 7 kg in 1 luna si jumatate.Imi puteti spune si mie cum.Nu as dori ceva gen:"fa sport si mananca sanatos" as dori detaliat.
Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mara2002 a răspuns:

Pei avand in vedere ca esti destul de scund si putin mai plinut, probabil ai sub 14 ani. Faza e ca nu trebuie sa mananci DELOC dulciuri, sau chestii prajite. Daca vrei neaparat dulciuri, poti sa incerci ceva de post dieta sau fara zahar, la fel si cu sucurile.Bea foarte multa apa, mananca salata, dar nu dupa 7:30 seara. Faza cu sportul e foarte importanta, incearca sa faci basket pentru ca te si inalti, poti sa faci seara inainte sa te culci exercitii, gasesti pe net, abdomene etc.Fa plimbari luni, alergi putin mai mergi tot asa.incearca sa faci f f mult sport si sa te abtii de la diferite alimente, baftahappy

| anonim_4396 explică (pentru Mara2002):

Acum am 1.62 si 55 kg

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si fara sa fi facut box.