| keenzxcv a întrebat:

Salut.Am 15 ani jumate' si vreau sa ma apuc de sala si as vrea si eu un program (alimentatie/odihna/program sala). As vrea si niste proteine bune, daca stiti.
Mersi.

Răspuns Câştigător
| Sociopat a răspuns:

In zilele in care mergi la sala bea doua oua crude de dimineata.La pranz mananci doua mese, seara ceva mai usurel si pam pam pam.De asemenea cand faci exercitiile trebuie sa lucrezi mereu grupele de muschi care sunt apropiate ca pozitie si sa nu lucrezi grupe care sunt complet opuse.In orice caz, aia la sala te vor ajuta daca ii intrebi.Sunt foarte de treaba toti.Iti spun la ce aparate sa lucrezi, cum sa lucrezi si cat sa lucrezi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sociopat):

Oua crude = cea mai PROASTA sursa de proteine.

ouale crude au o enzima (avidina) care IMPIEDICA absorbtia proteinelor.

Termina cu ABERATII de copii mici si invata sa mananci mancare pentru muschi, nu oua crude sau alte aberatii.

3 răspunsuri:
| Puffulets a răspuns:

Dupa parerea mea esti cam mic pentru sala. corpul tau este inca in dezvoltare si ar trebui sa mai astepti un pic pana sa incepi cu sala... si in legatura cu programul ( alimentatie, odihna) iti va spune antrenorul de la sala ce si cum. bafta!:*

| Salu134 a răspuns:

La 15 ani nu iti trebuie proteine.Incepe cu niste exercitii usoare si la virsta de 16 ani poti incepe cv mai serios.