| AlinGFX a întrebat:

Am un prieten care vrea sa exploreze o cladire semi-abandonata,si mi-a zis sa pun o intrebare in care va intreb urmatoare chestie: Poate sa primeasca ceva amenda daca este prins? Am mai citit undeva si in general ii este zis sa plece si daca nu vrea,atunci suna la politie, dar se poate suna si in caz ca nu este intrebat? Vreau sa mentionez ca el doar vrea sa exploreze si este minor.Si ii zic semi-abandonata pentru ca inca sunt niste oameni pe acolo.

2 răspunsuri:
| 4Alexandra4 a răspuns:

Da,primeste amenda in orice caz deoarece 1) INCALCA O PROPRIETATE PRIVATA
2) Daca este prins isi baga parintii in mare belea
3)Cladirea este abandonata ...si poate fi periculoasa..se poate prabusi cu el SAU pe el
4) In general in locurile abandonate stau aurolaci si drogati
5) Faptul ca este minor agraveaza asta si parintii pot face chiar inchisoare

| AlinGFX explică (pentru 4Alexandra4):

Eu citisem niste articole pe net in care oameni spuneau ca poate doar sa sune la politie daca nu vrea sa plece, nu daca este prins

Întrebări recente