| BVali a întrebat:

Salut, astazi am iesit cu masina la o plimbare si uitasem cupola de taxi pusa pe masina, eu fiind incepator.Desi aveam semnele puse, credeti ca m-as putea trezi cu o amenda?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai fi amendat doar daca ai efectua activitate de taximetrie in mod ilegal, respectiv fara sa fii autorizat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce te ai trezi cu o amenda? te a oprit cineva sa iti controleze actele? sau crezi ca exista puteri paranormale si cineva a ghicit ce ai facut tu

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca nu te-a oprit nimeni evident ca nu, ar fi mai atent ca o poti incasa daca n-o dai jos.