| Catalin2495 a întrebat:

Care e rezolutia originala la Windows 7 Ultimate? Mi-am reinstalat Windows-ul de curand si imi era rezolutia prea mare.Am incercat sa o modific dar nu mai stiu care era cea dinainte. Ma puteti ajuta va rog? Si cand ma joc CS, nu ma pot juca bine din cauza rezolutiei, nu mi se vad bine armele si skinurile... Ajutor? Multumesc! [Scuze pentru categorie]

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista rezolutie a sistemului de operare, rezolutia este a monitorului de la pc ori a display-ului laptop-ului. Poti schimba rezolutia, dai click dreapta pe desktop si din fereastra dai Screen resolution si o pui care vrei tu. Numai bine!

| stefan1995 a răspuns:

Rezolutia difera de la monitor la monitor cu cat e mai mare cu atat e si rezolutia mai mare. daca stai aproape de monitor pune-o mai mare deci scrisul o sa fie mai mic si restu.Deci incearca fiecare rezolutie pana o sa iti mearga binehappy

| Ssshadow a răspuns:

Daca stii cat e rezolutia monitorului tau (ex: al meu e 1280 x 1024) apasa click dreapta pe desktop apoi screen resolution si selecteaza rezolutia.
Daca nu stii ce rezolutie are monitorul uitate pe cutie...
Sper ca te-am ajutat.

| klaws007 a răspuns:

Catalin. rezolutia cu care pleaca wind7 este de 800/600. acum dupa ce instalezi driverul pentru placa video trebuie sa setezi rezolutia optima pentru computerul/laptopul care il folosesti. trebuie sa te uiti pe specificatiile tehnice ale produsului.