| fluturas a întrebat:

e pentru o prietena intrebarea, s-a despartit de prietenul ei sad si ar vrea statusuri sa il faca sa regerete si sa se inoarca inapoi la ea big grin a cautat pe google, dar nu a gasit! multumesc kiss

Răspuns Câştigător
| DiDi a răspuns:

" Nu lupta pentru cineva care nu-ţi dă motive s-o faci. "

" Nu merită să plângi pentru nimeni, iar cel care merită nu te va face să plângi. "

" Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume. "

" Someday you'll cry for me, like I cried for you. Someday you'll miss me, like I missed you. Someday you'll need me, like I needed you. Someday you'll love me, but I won't love you! "

Succes. happy

12 răspunsuri:
| fluturas explică:

Intoarca* scuze big grin

| fluturas explică:

Deci n-ati inteles.
sau poate n'am inteles eu confused...

i-am explicat prietenei ca nu poate sa-l readuca inapoi doar prin statusuri, ella cam acelasi lucru i-am spus si eu ca sa fie putin mai indiferenta fata de el happy, dar a insistat destul de mult si m-a rugat sa pun intrebarea pe TPU, crezand totusi ca el va realiza din status ca ea inca mai tine la el si ar putea sa fie din nou impreuna, asa ca m-am gandit ca nu fac nimic rau daca pun aceasta intrebare pentru ea...

sunt foarte constienta ca nu ai cum sa faci sa se intoarca la tine o persoana, doar pentru ca ai scris doua cuvinte la status, dar oricum merita sa incerce...

imi pare rau ca sunteti asa rautaciosi, am cerut doar niste statusuri, mie nu mi se pare o intrebare asa stupida ( pe langa altele ), si de la statusuri nu ii cazul sa trecem la dragoste si la tripleti... big grin
hai sa nu exageram...

oricum multumesc pentru raspunsuri

| Adina a răspuns:

Vreau sa simt din nou ca pot sa zbor Am incercat dar nu te pot uita asa usor Mor incet, simt cum totul ma doboara Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara.

Adevarul costa scump, o sa-ti demonstrez, Dar ce vreau e sa te fac sa realizezi, Ca daca tu ignori tot ce te-nconjoara, Asta nu inseamna ca o sa dispara!

si fii convins ca in final ai sa vezi, ca acum nu-ti pare rau, pentru ca nu-ti dai seama ce pierzi, dar vezi in data ce vei realiza, o sa-ti para rau dar, eu n-o sa mai vreau sa fiu a tawinking

Dc privesti in trectul indepartat? cum poti sa miniti o fata care te-a respectat?

Imi amintesti de trecut.imi amintesti mereu. cine a fost cu tine cand a fost mai greu. timpul trece repede nu-l poti oprii chiar de vrei sa ma uiti tot iti vei aminti

Tine minte de unde ai plecat. Tine minte cine nu te-a tradat.Invata sa simti cine nu te minte. Scuteste-te singur de cuvinte.Ai sa vezi ca o sa-ti prinda bine. Cat sti cine e langa tine

Nu am nevoie de cardurile sau masinile tale, ci de sprijinul tau in momentele alea nashoale

Scuza'ma daca sunt prea insistenta, Dar tu estica un drog si eu sunt dependenta sigh

Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost

Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima

invat sa plang fara lacrimi, sa admir cu maska indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Sa Te intorc| |napo| n’am Sa Te rog, Ma| Bn Sufar Sh Plang O V|ata`nTreaGa sH Blestem ca De tot Praful Sa sE aleaga

fundita?batting eyelashes

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Asta e o gluma taratoare? Se reconciliaza oamenii, se impaca, se iubesc iarasi doar cu un click pe google si cateva cuvinte cheie? De cand?

Daca asa e comand google 3 cuvinte cheie: zbenguici shambala now!

Ce ar fi sa o sfatuiesti pe prietena ta ca lucrul cel mai bun pe care il poate face este sa isi mobilizeze timpul si efortul in dezvoltarea personala, nu in rateuri de relatii?

| lays a răspuns:

Iti pierzi timpul cautand pietre.si nu vezi diamantul de langa tine.

am trecut peste tot, din mine am rupt, nu mai am motive pentru tine sa lupt.

| Lilik a răspuns:

'ai mai, e mica si ea. laughing nu mai radeti.

| deiu_8132 a răspuns:

starNu am stiut sa pretuiesc tot ce aveam dar acum stiu ca nu pot sa te my am>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine ca ai intrebat!
Si eu am o buna, buna prietena, mi-e aproape ca o sora, care e parasita de iubit si cauta statusuri pentru mess. Numai ca a mea vrea sa-l faca pe ala care a parasit-o sa se zgarie pe ochi, ca nu-l mai vrea inapoi!
Multumesc si eu si...astept cu nerabdare!
Daca tot suntem aici, pot sa intreb inca ceva: daca prietena asta a mea a facut dragoste cu prietenul ei, dar si cu alti doi, in aceeasi seara, e posibil sa aiba tripleti?
Multumesc, din nou!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ala se va intoarce la ea pentru un status. Right happy

| dayana1me a răspuns:

Pai ar trebui sa il faca gelos umblan cu alt baiat.ar t\mai trebuie sa ii arate cat de tare si de sexy poate fi.atunci baiatul respectiv ar implorao sa se intoarca la el pentru ca acum o doreste.

| zuzuliciouss a răspuns:

Ma pis p fostii mei gagiki

| Micha_1493 a răspuns:

Ar fi dragut pentru moment sa se comporte ceva mai rece cu el acum, avand in vedere ca s-au despartit curand, el se asteapta ca prietena ta sa-l caute.De aceea un status potrivit (zic eu) ar putea fi "pentru orice barbat placut de toate fetele exista cel putin una satula de el"winking multa bafta prietenei tale si sa nu fie trista ca baieti mai sunt sigur!happy