| digital7shady a întrebat:

Incerc de doua saptamani sa am un vis lucid, dar nu am reusit, in special datorita programului(scoala). Acum ca iau vacanta, vreau sa aflu de la cineva care a ajuns sa aiba vise lucide prin "antrenamente". Pana acum am incercat DILD, tehnica de verificare cu ajutorul mainilor si cam atat daca stau sa ma gandesc. Dar ma culcam tarziu, ma trezeam devreme(dormeam 6, maxim 7 ore) si mancam cu minim o ora inainte sa ma culc. Acum ca iau vacanta, vreau sa experimentez intens visele lucide. Deci, daca ati reusit, spuneti-mi ce tehnici ati folosit si dupa cat timp ati avus primul vis lucid. happy

1 răspuns:
| Lαrisα a răspuns:

Eu de multe ori imi dau seama ca visez. laughing Adica sunt constienta ca e un vis si nu este real. Nu stiu de ce si cum, dar uneori imi si controlez unele vise.