| alexpr2000 a întrebat:

ma simt ciudat.in fiecare zi ma simt ciudat. n u stiu ce am.
parca nu mai am chef de viata. prieteni nu am multi. afara nu pot sa ies. crying. in casa orice as face mas plictisi simt ca viata mea nu mai are niciun rost crying.

funda :+ vot sad

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vine rostul mai tarziu si mai bine in casa decat cu toti golanii la prostii.

| alexpr2000 explică:

Ma simt foarte singur crying(((((((((((

| alexpr2000 explică:

Si inca ceva. mama s-a despartit de tata.
si eu stau toata ziua la tata. doare seara de la 6 in sus ma duc la mama si ziua a fost urat este urat. si seara acolo la mama sunt numai tigani si n-am cu cine crying(. in fiecare zi e asa

| XcrisSSx a răspuns (pentru alexpr2000):

NUmai gandi negativ! Gandeste pozitiv! Cred ca te afecteaza ddespartirea lor crede-ma ca si eu am fost in aceeasi situatie si incepeam sa plang pentru ca numi venea sa cred ce s-a intamplat.Fa si tu ceva gasesteti o ocupatie. Vorbeste asa cum ti-am mai spus cu aman2 parintii nu cont ca stau in parti diferite ei te iubesc chiar daca sunt despartiti! 1

| alexpr2000 explică:

Tocmai am iesit acum am venit. si mi-am facut 2 prieteni. dar dupa aia nu stiam ce sa mai fac m-a luat o ameteala si am venit acasa. o stare nasoala sad. nu stiu de la ce.

| ionutk007 a răspuns (pentru alexpr2000):

Eu cred ca tu faci misto de noi, si pui intrebari doar de flori de mar, incearca sa fii barbat si nu fii leguma ca majoritatea copiilor din ziua de astazi, dai un pic de greu si esti terminat, lupta doar cei puternici reusesc

| Sh4Dow a răspuns:

Stiu cum e frate big grin. Pur si simplu incearca sa-ti faci prieteni si iesi, plimbate cu ei, du'te prin parcuri, o sa vezi ca o sa fie bine. ^^

| Cookie21 a răspuns:

Hey, calmeaza-te. Nu e capat de lume, si eu acum sunt plictisita laughing Pai daca spui ca nu ai prieteni multi, incearca sa-ti faciwinking Mergeti in parc, la un suc, nu stiu. Ceva de genul astawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E din cauza stresului din aer, fara gluma dar eu am cedat nervos, mergi la un psihiatru.

| DaveMustaine a răspuns:

Este primavara- apare o afectiune numita depresie sau astenie de primavara- asta ai si tu. Nici nu-ti imaginezi cate persoana patesc la fel. De vina sunt schimbarile climatice. Odata cu venirea primaverii bioritmul tau a fost dat peste cap. Este normal sa nu te simti Ok! Vestea buna: aceasta stare va trece. Ti-as recomanda multe plimbari in aer liber si un consum substantial de fructe si legume.

| XcrisSSx a răspuns:

Totusi ne spui cati ani ai? Nu de alta dar eu cred ca tu esti trist/trista.Incearca sa vorbesti cu parintii despre asta! Nu te gandi la astfel de prostii ca viata ta n-are rost! Dumnezeu ne-a viata cu un rost! Nu conteaza ca ai prieteni putini poti sa ai numai 1 dar sa fie prieten adevarat faceti ceva impreuna si ai sa vezi cum iti vine pofta de viata sa te distrezihappy! Sper ca te-am ajutat! Si ti-am zis ia-ti gandul ca viata ta n-are rost!

| alexpr2000 explică (pentru XcrisSSx):

12. si nu pot iesi afara. e foarte frig unde stau eu crying

| Suiram06 a răspuns:

Esti EMO! sau poate e doar Astenia de Primavara big grin

| Palko_Csabi_1998 a răspuns:

Http://www.ziare.com/......sti-823820
Aici gasesti ce sa faci sa nu te plictisesti.
Daca nu merge, atunci incerca sa gasesti un hoby sa ai ce face, ceva ce iti place sa faci so nu din obligatie. Bafta

| Covaci_Solomon_1983 a răspuns:

Da stiu ce simti am patit si eu asa ceva, si eu sunt in starea asta in ultimile zile parca am o viata plina de ghinion nu stiu ce tot sa mai fac mai ales la scala si toti copii rad de mine isi bat joc de mine de parca as fii cel mai mare prost copil de pe lumesad dar eu cred ca la mine e pentru ca sunt nou in clasa si pana se obisnuiesc cu mine, eu le as raspunde dar imi este frica pentru ca cei ce jignesc mai mult sunt chiar batausi clasei si eu am doar 10 ani si sti cum este cu fricasadimi este rusine de mine ca sunt un fricos papa lapte si sunt in clasa a-5-a dar acum sa trecem direct la subiect:
1.S-ar putea sa fie din cauza ca esti o persoana noua si pana se obisnuiesc cu tine
2. faptul de plictisela este poate ca din cauza unei suparari sau esti sresat prea tare incearca sa te relacsezi si profita si tu de viata ca ai doar 1 nu ai 9 ca pisicile
3.(parca ai fii eu dar cu un nume diferit)poate ca ai facut ceva ce iti poarta ghinion iarasi ca si mine am spart din greseala o oglindasad
4. poate ca si stai prea mult la aer inchis(mai deschide geamul si respira aer proaspat)
5.nu mai am si nr.5 dar sper sa iti mai fiu de folos si la alte intrebari.
Dar frate zici ca esti eu si eu am tot aceeasi poveste sper ca intr-o zi sa ni se schimbe viata si sa ne simtim bine ca toti ceilalti bine si fericiti salut prietene!happy sper ca iti am fost de folos
pa

| Exedra a răspuns:

Imi pare tare rausad...asa ma simt si eu...dar am rupt aceasta "bariera" cand am iesit pe afara si mi-am gasit prieteni intr-un parc.Eram doar 2 si ne-am gandit sa se mareasca "gasca", asa ca fiecare a adus prietenii lui.

PS:Acum suntem 15.Cheia:Socializeaza

| ionutk007 a răspuns:

Pai in primul rand lasa calculatorul internetul jocurile, ca sa ai prieteni trebuie sa ai ceva in comun, gasesteti o ocupatie mergi la sala, inscriete la fotbal, fa un sport ceva care sa iti dea o ocupatie, puneti ambitia la fel cum a facut vandamme si ai sa vezi ca o sa iti fie mai bine, si de fiecare data cand iti este frica sa faci un lucru sau sa vorbesti cu cineva, invingeti teama si fa exact lucrurile de care iti este teama ai sa vezi ca o sa te simti mai bine.,.

| duulce a răspuns:

Buna :* stiu cum este si eu ma simt la fel ca si tine,insa incerc sa vad partea buna prin muzica, dans sau vorbesc cu o verisoara de-a me cu, care ma inteleg foarte bine.
Incearca sa faci ceva de ex:iesi chiar si singur la o mica plimbare in are liber, asculta muzica, fa tot ce iti place si incearca sa fi cat mai sociabil cu lumea. Sper ca te-am ajutat :*