| DyaDiiana19 a întrebat:

Ma simt fara chef de viata. ma simt ciudat si prost, ma gandesc uneori 'ce am?' I don't know... nu stiu cum sa spun... Ma simt moarta straight face Si plictisita, n-am cu cine sa ies acum afara, ce sa fac?! sad Please, help me :'(
Fundaa :c

15 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Poti sa incerci sa-ti schimbi modul de gandire si de percepere.
Incearca sa intelegi ce e cu tine si de unde vine starea asta si ce poti face pentru a rezolva problema.
In cel mai bun caz e o stare de moment care va trece.
Fa ceva care iti place si te ajuta sa te simti bine si nu o sa mai ai starea care o ai acum.
Succes!

| IsabelaIssa a răspuns:

Ia-ti un catel, iti va ocupa mai tot timpul si nu vei avea timp sa te plictisesti cu elwinking

| DyaDiiana19 explică (pentru IsabelaIssa):

Am catel, dar ma uit la el si ma simt prost, il voi abandona... ca foarte curand ma voi muta in Italia, acolo nu o sa pot avea caine/pisica la bloc crying( Ma simt vinovata fata de catelul meu, si e mare, el e asa de lenes, doarme toata ziua, as vrea pisica, dar nu vreau s-o abandonez sad Off.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru DyaDiiana19):

Nu il abandona, doneaza-l pe net ca trebuie sa se gaseasca cineva care sa-l vrea, mai ales daca e de rasa, daca are vaccinuri facute si tot ce trebuie. De unde esti? Nu ai unde sa il lasi undeva la tara, la bunici? Iar daca nu il mai poti tine pe el, cu atat mai mult nu iti mai lua si pisica.

| DyaDiiana19 explică (pentru IsabelaIssa):

Faza e ca ramane, 'tatal meu', mama divorteaza, are unde sa stea, dar n-o sa-l mai vad vreodata. crying

| IsabelaIssa a răspuns (pentru DyaDiiana19):

Lasa ca te mai intorci tu. ca doar e tatal tau, indiferent de conflicte tot tatal tau ramane. Poate in timp o sa reusesti sa il iei cu tine acolo.

| DyaDiiana19 explică (pentru IsabelaIssa):

Zici asa pentru ca nu stii situatia, dar eu chiar n-as vrea sa-l mai vad vreodata. mi-a facut destule mie si surori mele si mamei mele... Nu e tata, si nici n-a fost, dupa mine, nu-l simt si nici nu l-am simtit happy

| IsabelaIssa a răspuns (pentru DyaDiiana19):

Da, tu stii mai bine. happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Uiate te la Friends... pe mine ma ajuta mereu un episod cand am o zis mai proasta

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Diana,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Blamely a răspuns:

E clar, ai nevoie de un hobby.
E normal să te simţi aşa, la adolescenţă. Cred că oricine s-a simţit la fel cel puţin odată.
Ocupă-ţi timpul cu ceva, diferite activităţi.
Cum nu ai cu cine să ieşi afară? Nu ai prieteni?
Atunci pune-ţi căştile în urechi şi plimbă-te singură pe stradă, e mai relaxant şi mai plăcut.
Sau apucă-te de un sport, oricum e vară. În felul ăsta cunoşti mai multe persoane cu care poţi ieşi eventual.

| DyaDiiana19 explică (pentru Blamely):

Wtf, am prieteni. e dimineata, nimeni nu iese afara acum, doar seara.

| Imstrong a răspuns:

Plictiseala este boala ta sad Crede-ma k si eu ma simt la fel dar asta e.
Incearca sa mergi pe la bunici, sa te plimbi cu bicicleta, suna-ti o prietena sa vezi daca vrea sa iesiti la un suc, nu stiu big grin Sper sa te simti mai bine big grin

| bbu2eugen a răspuns:

Ocupati timpul cu alt ceva care te pasioneaza un hobby.

| Eli_Cristina_1997 a răspuns:

Incearca sa te distrezi cu prieteni, mergi in locurle tale preferate.