| Freky229 a întrebat:

Am 13 ani si nu ma stiu da pe bicicleta, doar pe pennyboard. Maine prietenul meu isi ia bmx si mi-a spus ca ma invata, dar nu am echilibru... Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| PikaPikaChuChu a răspuns:

Ar trebui sa ai incredere in el ca te invata
Oricum e mai bine decat sa inveti singura
La inceput probabil ca o sa iei cateva cazaturi
Ar fi bine sa fiti pe o strada mai putin circulata, intr-un spatiu larg, nu pe langa masini prin parcare sau prin gradini ca sa cazi pe flori(vorbesc din experienta laughing)
Cu putina munca o sa reusesti
Bafta

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ti-l formezi cu practica. ITi trebuie ceva mai multa rabdare si mai predispusa la cazaturi, dar asta e, te inveti.

| K0sti a răspuns:

2 oua ochiuri! Si nu te da, nu te da pe bicicleta! Doar atat valorezi tu, cat o bicicleta?

| Florentina9210 a răspuns:

Daca nu ai echilibru, e cam naspa. Nu stiu ce sa zic, mergi la un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exerseaza.

| Cedry2k8 a răspuns:

Eu la 4 ani rupeam asfaltul pe bicicleta. te ajuti de picioare sa iti tii echilibrul, pana prinzi ideea

| simulare a răspuns:

Incearca cu niste roti ajutatoare

| Anistoroaia_Ionut_1996 a răspuns:

Cum sa ai 13 ani si sa nu poti merge pe bicicleta? Eu am 16 ani, merg de la 7-8 ani pe bicicleta, este foarte usor! Iti recomand din prima sa incer i sa mergi usor, sa te inveti, sa te tina cineva, si o sa te inveti! Dai funda? big grin