| PяĬɔhĬηĐεℓ a întrebat:

As vrea sa invat sa ma dau pe skate dar nu stiu ce sa aleg dintre pennyboard si skateboard. Asadar ce sa-mi iau? Un pennyboard sau un skateboard? De ce? Mai multi mi-au zis skate deoarece e mai greu cu pennyboardul.
P.S.:Sunt FATA

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pennyboard-ul e mai greu. E din plastic solid. Skate-ul e din lemn. E mai usor. Si poti face scheme cu el

| playermessi a răspuns:

Si eu mi-am comandat azi penny board big grin. Mie mi se pare mai usor de controlat pennybord-ul decat skatebord-ul deoarece este mult mai mic si iti ies niste miscari pe care le faci numai cu longbor-ul.Ca pret, penny este mult mai ieftin si are modele mai super decat skatebord-ul si sa nu uit sa iti spun ca penny-ul rezista daca este calcat de masina. Sper ca te-am ajutat big grin
P.S.: Nu conteaza daca esti fata, tot copil esti happy

| AndreeaRbk a răspuns:

E mult mai usor cu pennyboard decat cu skate-ul. Eu am pennyboard. E mult mai greu cu skate-ul, e mult mai mare si coteste greu fata de pennyboard. Skate-ul e mai mult pentru baieti. Sper ca te-am ajutat! =]
P.S: Si eu sunt fata =]]