| The4Ever a întrebat:

Pot urma o facultate cu profil mate-info pentru a deveni web designer? Nu-i problema cu invatatul, la partea asta ma descurc singur.
Inca o intrebare! Trebuie sa fac parte la niste cursuri contra cost pentru a primi o diploma de web design?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Web designul nu are nicio legatura cu matematica sau informatica. web designul are legatura in general cu arta, cu desenul, cu imaginatia

| The4Ever explică (pentru suntserios):

Pot sa termin liceul de mate-info si sa ma bag dupa la o facultate de arta & design, adica, pot face fata?

| suntserios a răspuns (pentru The4Ever):

Asta nu stiu eu sa iti raspund, tu stii ce talente artistice ai

| The4Ever explică (pentru suntserios):

Ma refeream ca poate sunt nu stiu ce teorii pe care trebuie sa le stiu sau doar sa stiu sa desenez?

| SilverF8ith a răspuns:

La profilul de mate-info vei invata mai mult programare... vei face si ceva cursuri de design dar fffff putin... facultatea de mate-info te ajuta sa fi programator. Este foarte posibil acuma in Romania sa gasesti facultati de Design in care primi ani vei face design general apoi te poti axa pe design electronic web si etc.
Bafta!