| tyberyiu a întrebat:

Va rog si eu ceva mult La un joc Numit MEtin2 si care dintre caractere sunt mai bune? Ast rasp Dau Funda:X:X:X

Răspuns Câştigător
| Kenny a răspuns:

Depinde foarte mult de ceea ce iti doresti, daca vrei un caracter PvP (adica bun la dueluri) sau un caracter PvM (care sa creasca repede).

Ceea ce trebuie tu sa stii este ca nu exista cel mai bun caracter: exista cel mai bun jucator. Totul depinde de iteme, de nivelul skill-urilor, de cum sunt organizate punctele de status dar mai ales de persoana din spatele monitorului.

Iti voi face o mica "descriere" a caracterelor din experienta acumulata in joc insa ca sa alegi caracterul care ti se potriveste trebuie mai intai sa le incerci pe fiecare si sa vezi cu care te descurci cel mai bine:

1. Razboinic corp - creste bine, si este destul de bun si in dueluri, marea problema fiind preturile destul de piperate la carti si iteme deoarece wariorii sunt cele mai populare caractere.

2. Razboinic mental - foarte bun PvM la la lvl mic, si decent in dueluri insa numai cu un echipament bun si o tactica corespunzatoare poate invinge caracterele de top PvP, deoarece are skill-uri care pot fi ratate foarte usor.

3. Ninja lama - ninja lama e decent in PvM, are un avantaj major si anume faptul ca isi poate face singur lure iar cu iteme bune si sansa mare de critic rupe si in PvP deoarece Ambuscada combinata cu Camuflaj este skill-ul cu cel mai mare dmg din joc.

4. Ninja arc - ninja arc este extrem de bun in PvP insa ai nevoie de multa rabdare deoarece dupa ce vei face lure vei fi nevoit sa cresti transformat ceea ce nu este deloc usor.

5. Sura magie neagra - unul dintre cele mai bune caractere in dueluri (daca nu cel mai bun) insa creste destul de greu si iarasi ai nevoie de rabdare daca iti vei alege acest caracter.

6. Sura arme magice - la lvl mic este destul de prost in PvP si PvM dar cu skill-urile ridicate si echipament bun la lvl mare (50+) este cel mai bun caracter in PvM, nu prea exceleaza in PvP insa.

7. Shaman zmeu - la lvl mic nu este excelent insa la lvl mare este unul dintre caracterele de top daca stii sa joci cu el.

8. Shamanul vindecator - poate ca unul dintre cele mai grele caractere de jucat, dar merita, daca ai o tactica potrivita, skill-uri la Perfect si iteme +9 poti bate sura magie neagra.

Sper ca ti-am fost de ajutor si daca mai ai vreo nelamurire sunt aici. happy

47 răspunsuri:
| myshleanka a răspuns:

Niciun caracter nu e bun la Metin2. Grafica e naspa rau. Mai degraba apucate de 4story. Am si eu un mage de lvl 27. Papa. Daca te apuci lasa aici id tau sa te adaug in lista.

| mady05 a răspuns:

La metin2 cel mai puternic caracter e warrior

| BitchImfabulous a răspuns:

Si eu joc metin2 si cred ca cel mai bun caracter e razboinic corp, dar trebuie sa stii si cum sa construiesti caracteru findca si asta conteaza.La razboinic corp daca iti faci full la pv si apoi atacul (cand pui la atac pune 1 punct la pm si 2 la atac findca magiile iti iau mult pm), si magiile pe primul loc e aura sabiei apoi izbitura apoi iuresul(vartejul e aproape cel mai slab).
Bafta la joctongue

| TripleH_2380 a răspuns:

Este foarte greu de zis dupa cum zicea si duda depinde de iteme skill-uri status si mai ales cel din spatele monitorului... daca ai o anumita tactika pentru un jokator iti va fi greu sa te desparti pe el pe serverele private cel mai bine e sa fii sura magie neagra dar pe serverele normal sura arme magice este foarte bun PvM insa depinde doar de tine asa ca mai bine sfa cum am facut eu fa-ti 2 conturi si pe el sa existe 2 raboinici 2 sura 2 nija 2 samani si fai de skill-uri diferita si astfel o sa vezi care e mai bun ( parerea mea) bafta la jocwinking

| carmen_4289 a răspuns:

Eu cred ca ninja este cel mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ninja ark baiatu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce vrei sa kresti repede sau sa fii cel mai tare la dueluri 1) lama-kreskut 2)ark duel eu insa am un cont kinder90 ninja ark am si o taktik (dueluri magie ark) ordinea e :sageata otravita, sageata de fok, ploaie si etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ninja e cel mai bun karakter asa ca fata ninja ark! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ninja e cel mai bun karakter asa ca fata ninja ark ! laughing

| MursoiMadalin a răspuns:

Parerea mea:

top pvp:
1.saman vindecare
2.sura bm(preferatul meu)
3.ninja arc(cu o tactica buna poate sa bata samanu si sura)

si poate multi o sa ma cotraziceti.citesc pe site uri si ii aud pe unii ca spun ca razboinicii sunt cei mai buni in pvp.va inselati dupa parerea mea sunt cei mai slabi pana si un sura pe arme daca stie sa se construiasca pvp ii rupe mai ales pe oficil cartile de war sunt cele mai scumpestraight face nu are rost sa ti fac un war pe oficial desi sunt cei mai multistraight face si aia de 70 isi iau bataie de la sura de lvl 45 bm... un ninja arc ii este fatal unui mental daca te feresti nu o sa ti ia nimic din HP

Astept sa ma contraziceti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti total pe dinafara vartej slab? razboinic pe corp cel mai tare? la status la razboinic pm?
Uitati cum sta trebuie un sura pe magie neagra status bun magii bune iteme bune si m-uri mari ca orc sunt ieftine cartile rupe orice
La fel un ninja arc rupe si el aproape orice in fata ii mai sta un saman pe vindecare si un sura pe magie neagra depinde de iteme si tot
Si saman pe vindecare cum am zis ii poate face fata cu greu si la un sura pe magie neagra dar ai nevoie de niste iteme bune si la saman ii greu pentru ca bani... nici de ss. deci eu as zice mai mult sura pe magie neagra ca cu restul faci si greu bani dar nah... sura bm cel mai bun apoi saman e vindecare si ninja arc astea la lvl mare nimic nu ii sta in calebig grin

| chrisstina17 a răspuns:

Ninja Arc... sparge tot ce prinde :X am ninja arc pe taurus are arc corn+ 9, armura de lv 26 + 6 cu 1500 pv si pietre+ 3, colier papuci si cercei cu 500 pv fiecare, scut pentagon + 8 si coif de lv 21 + 7 :X:X:X mergeti pe incredere...ninja arc cel mai bun la pvp. dar si la pvm happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci eu unul cred ca ordinea pentru PvP este
-Sura bm(uni cred ca ninja poate sa bata sura bm poate ca e adevarat da eu sa fiu sincer nu prea pierd niciodata la duel impotri lor)
-Ninja lame(deoarece este o lupta corp la corp pumnalul rulentu poate face prapad daca ai exp in joc poti sal prinzi de 4-5 ori si rupi)
-warryor corp la lvl mare vei da un dmg enorm numai din sabie(cand vei avea aura G-P)
-saman healer(cand o sa ai G(adica pe la 35 poti sa ai la cat de ieftine is cartile)este foarte greu sa creswti dar la lvl mai mare nu iti va face probleme)
-Ninja arc(poate al 3 in top)la lvl mare cand o sa ai G-P poti rupe totusi sura bm(mi-a fost greu sa recunosc) laughing
-sura arme magice(la lvl mic nu prea e cine stie ce da la lvl mare cand o sa ai skilurile G-P poti bate cu usurinta un caracter doar dintr-un singur skill)
-Razboinic mental (am fost si eu odata sa fiu sincer eram super tare atat cat in pvp cat si pvm)problema sunt cartile da la lvl mare nai probleme)
iar pentru PvM sunt:
-Sura arme(la lvl mic nu creste prea bine dar la lvl mare o sa cresti mai bine ca si cu mentalu cartile vor fi super ieftine si o sa fii foarte bun pvp cat si pvp)
Concluzia este ca pentru PvP iti recomand sura bm
Iar pentru pvp sura arme bft la joc si toate cele bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca sura arme e alegerea potrivita dc?
pentru ca pana la 86 cresti cu teama iar daca vr pvp la 86 scoti teama si faci risipiea care la g1 nu esueazasi dezactivezi ff mult iar cu pocnirea la perfect ai cel mai mare DMG.
mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samanul

| cataswat a răspuns:

Dupa mine cel mai tare caracter? Hmmmm este una din cele mai grele intrebari.Pe metin2.ro cel mai TARE si cel mai convenabil caracter este Sura-Arme Magice.Acuma am sa iti spun si de ce este cel mai bun prin 2 puncte:1)Are itemele foarte ieftine si 2)Are cartile Foarte Ieftine.

| Erickutz a răspuns:

Nu crede in nimeni! am sura magie neagra de nivel 73 si ii bat pe aia de 85-86
e cel mai bun din lume frate nu i caracter care sa il bata
dar trebuie sa stii ce tebuie sa evoluezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU va inteleg... razboinic? voi nu ati dus niciun razboinic peste lvl 45 happy
In ordine:
1. Sura BM
2.Saman leac care daca e bine facut (serv oficial) rupe si sura bm din cateva skill
3.Ninja arc
4. Warr corp
5.Ninja lame
6.Sura arme
7.Saman zmeu
8. Warr mental (skill cu dmg mic si f usor de evitat)

| Arissia a răspuns:

Intradevar sura magie neagra...cu arme si armura buna...rupi tot

| RiccardoPentruTine a răspuns:

Sigur! cel mai bun caracter la dueluri e 100% ninja arc deoarece da de la indepartare foarte bine (depinde de jucator) si cel mai slab cred ca e shaman heal dar sa nu supar pe nimeni va spun ca habar n-am sa joc PACE! daca vreti sa ma cunoasteti metin2.uk lvl 80 arc tongue

| RiccardoPentruTine a răspuns:

Puteti sa radeti de mine am shaman lvl 92 heal si am crescut foarte repede! pe uk

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mie una imi place sa joc pe ninja lame dar sa fim seriosi SURA BM sunt cei mai buni deci eu uite cum iti redomand pentru pvm war mental si pentru pvp sura Bm daca nu ninja lame tongue noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti sunt buni depinde sa stii sa joci cu ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun caracter e sura BM (magie neagra)...rupe in dueluri.Am sura BM de 47 si vreau sa spun ca rup razboinici de lvl 60. iar sura pe arme magice e cel mai praf si la pvp si la pvm e o porcariewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sura e f bun
adica:magie neagra(duel)
arme magice(crescut repede)

saman: dragon(crescut)
leac(duel)
war:mental(crescut)
corp(duel)

ninja lame(dieul si crescut)
arc (duel)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Surau bm i cel mai bun pentru ca iti spun de ce daca il faci PVM cea cei mai bine pentru ca il faci PVM kresti cu el si cand ai toate skilurile puse la m sau g sau p :d devine bun in amandoua in PVM parerea mea sa pui skilurile asa : protectie intunecata, lovitura focului, spiritu flacari si dupa aia restul am pus spiritu la sfarsit pentru ca de pe cal arma spiritu este inutil big grin dar sa ai m-uri cat mai mari cartile nu sunt skumpe dar iti trebuie mult pv si arme+9 bft big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba dobitocilor rozboinic mental e cel mai bun la lvl mare si skill P rupe tot si magia Corp Rezistent iti de 1000 aparare. Bft la crescutbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caracterele nu sunt totul in amaratu' asta de metin, mai depinde si de tacatica si puncte de:competenta, status, ai priceput.Eu sper ca da bafta!thumbs up

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da tyberiu cred ca ninja arc

| elena_6898 a răspuns:

Alege caracterul warrior magiile p mental sunt cele mai bune