| ingerashpierduth a întrebat:

Sunt fata am 14 ani si am mustatastraight face cum pot face sa scap de ea dar fara sa o epilez pentru ca consider ca este prea devreme pentru a o epila?
funditabatting eyelashes

11 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pai altceva nu ai ce sa-i faci, daca e blonda mai poti sa o mai lasi, dar daca e neagra atunci se vede urat si trebuie indepartata cu ceara calda.

| Anileda a răspuns:

Ceara.
Si gasesti in magazine benzi speciale pentru mustata.
Bafta!

| ღmirunikaღ a răspuns:

Poti sa dai cu apa oxigenata ca se decoloreaza si nu se mai vede

| RoooneyThePuf a răspuns:

Sa o dai cu fond de ten?big grinbig grinbig grin:

| matraguna1 a răspuns:

In nici un caz sa nu o razi cu bicul. se va face groasa. trebuie smulsa. acum testeaza si vezi ce metoda preferi: ceara sau penseta. o sa vezi ce bine te simtit dupa ce faci asta si o sa te gandesti chiar de ce n-ai facut asta pana atunci. bafta

| MariaMonica a răspuns:

laughing Cum ai putea sa scapi de ea daca nu o dai la o parte...adica nu o epilezi? ...doar sa faci o magie ceva big grin

Acum serios big grin Majoritatea fetelor au mustata, nu e nici o tragedie daca ti-o iei.Sa nu faci prostia sa tio epilezi cum epilezi parul de pe picioare ca iti creste ca la baieti. Cea mai buna solutie e sa o smulgi cu penseta sau cu ceara happy Te asigur ca nu iti creste mare sau nu stiu cum.
Sfatul meu este sa ti-o iei. Ce daca ai 14 ani? Odata si odata tot o sa faci asta pentru ca banuiesc ca nu vrei sa iti zica vreun baiat"ai mustata", sau sa ai porecle ciudate din cauza asta happy
Asta e parerea mea :*. Tu decizi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DOAMNE cum sa o faci cu bicul:O:O:O?
nici pe picioare nu ma fac cu bicul. mi-e mila de tine peste cativa anihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pffff...

si eu am sh o fac cu penseta dar doare sad

dar iti recomand pe un pic de vata pui alcool sanitar(spirt)

krs ca sti sh u ca spirtul arde tot
dar in cate zile cresteoh go on
dat totusi nu doare deloc decat usura un pichee hee

sper ca ti-am fs de ajutor:*:*:*

| AnonimHD a răspuns:

Si eu tot 14 ani am si o epilez cu bicul din saptamana in saptamana.
Iti recomand ceara dar doare foarte tare.

| presuttosophie7 a răspuns (pentru AnonimHD):

Cu bicul o sa iti creasca mai tare. Ceara trebuie sa fie moale dar nu foarte moale si nici tare.

| presuttosophie7 a răspuns:

Poti sa cumperi un set de decolorare a parului cate contine apa oxigenata si inca un praf de la farmacie