| LaviniuA a întrebat:

Voi ati fost la Gheboasa la Untold? laughing S-a tot vorbit zilele astea.

Deci un concert de manele si cateva mii de minori in public.
Nu prea inteleg de ce are tipul ala ascultatori atatia copii, care nici macar nu par cocalari. Eu stiam ca muzica asta se asculta la bairame, cu lautari, in spatii restranse, nu la concerte in aer liber.

Si nu inteleg de ce sunt revoltati parintii, pentru ca asculta copiii lor asa ceva. Asta aud la tv. De fapt, manele se asculta de vreo 2 decenii la noi.

In fine. scuzati ca am pomenit de Gheboasa. Sper ca nu va vine sa dati din buric laughing

Răspuns Câştigător
| Goddessss a răspuns:

O nație de bombardieri.
Imi este scârbă de generațiile ce vin.
Îngrozitor

19 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sa facem o distinctie intre manelistii adevarati si trapo-manelistii acestia actuali, adica niste rahati!
Nu, nu sunt ascultator de manele dar imi este sila de lino, iani, zani, gheboasa si toti incultii acestia care ieri mancau de pe jos si azi se dau gangsteri, in frunte cu manelistul alex velea happy, nu zic mai mult!
Dar asa este azi ca orice retardat poate fi vedeta de maine prin intermediul internetului, AIA E AIA vorba lui smiley, devin idoli ai pustilor toti terminatii.
De vina nu sunt nici parintii si nici copiii, ci tendintele actuale, international vorbind.
Doar acest trap isi are originea in SUA, preluat de UK, preluat de toti.
Nu zic sa asculti acum pe Mozart, dar ceea ce se promoveaza pe net este aiurea tare, in zilele noastre!
Avem LGBT care se promoveaza masiv, avem trap care se promoveaza, grasi si grase care promoveaza miscari lascive prin clipuri ca si cum fundul mare si grasimea cat casa este sexy nu dieta si miscarea; deci practic ce in trecut era ANORMAL acum ni se baga cu japca ca fiind NORMAL, in spate o multime de ONG si masoni cu interese meschine laughing!
Genurile acestea prind foarte bine natiei noastre, pentru ca suntem formati preponderent din pesti, coarde, hoti, inculti, corupti, traitori din ajutoare de la stat si indemnizatii, era normal pe un teren proprice sa prinda genul asta de subCultura.
Fiecare sa asculte ce vrea totusi, insa as vrea nasul sa fie mai jos la pseudo-vedetele astea fie ca vorbim de trapo-manelari sau vloggeri de 2 lei care promoveaza ce masini si-au luat in GTA sau ce porsche diesel si-au luat din cotizatiile abonatilor!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

In spatele promovarii obezitatii ca fiind un lucru normal, chiar bun, stau in spate toate corporatiile astea care produc junk food. Dar din ce am observat doar femeile au voie sa fie grase. Nu am vazut in modeling, cel putin, obezi, ci doar obeze. Feminismul extremist si cultura woke a luat deja rolul familiei si al educatiei. La noi inca nu este atat de rau dar eu cred sincer ca in 15-20 ani, crestinismul va fi interzis in sua. Iar comunitatile lgbt vor avea tot mai multe drepturi in detrimentul familiilor traditionale. Pana la urma familiile alea din texas care se inarmeaza pana in dinti, isi construiesc bunkere si strang provizii, nu sunt chiar asa de nebuni. Vin vremuri extrem de grele, si din pacate nu suntem pregatiti.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca bine zici!

| Simpatic a răspuns:

Sa fie sanatos Gheboasa si in bafta lui pretenas!
Fiecare sa asculte ce vrea!
Mie nu-mi convine, nu ascult asa ceva, daca si pustii care o ard pe barosaneala cand le intra alocatia pe card, ar face la fel, ar disparea toti Zbirii, dorianii popa si inca o duzina de ratati cu bani de pe net...baietasii astia care ne vorbesc acum despre cum s-au facut afaceristi, ca daca nu aveau net stateau tot pe alocatii ca si abonatii lor.

| RAY a răspuns:

Găoaza,și eu am citit despre el, e plina tara asta de țigani cum au plecat 8 milioane de români au mai rămas ăștia pe ajutare sociale și noi pe TPU, tu de ce nu ai mers? Puteai face un reportaj pentru noi exclusiv

| gabicoo a răspuns:

Suntem o nație de cocalari! De aia!

| StoicAnalysis a răspuns:

Așa a fost din totdeauna. Nu e doar acum. Muzica de rahat, a fost mereu prezenta. Luam exemplu Valahia - ***, p i z d a, c o a i e l e
Luam exemplu muzica de început de la bug mafia când o dădeau nasol cu strofe ce coincideau cu cele a lui gheboasa.
Și câte și mai câte. Și pe timpurile alea se plângeau la fel părinții noștri ca suntem handicapați și ca ascultam muzica de genul, la fel cum și noi ne plângem acum de generația z.
Având in vedere ca suntem o țara plină de gunoaie, pe mine nici nu ma mai mira.

| LaviniuA explică (pentru StoicAnalysis):

Hai ma pun pariu ca multi din aia din public sunt elevi buni. Doar se prefac si ei ca-s bagabonti ca sa para cool.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru LaviniuA):

Tocmai asta-i face prosti. Nu are nici o logica sa faci ceva tampit, chiar daca tu esti inteligent, doar ca sa pari cool.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, și nici dacă mă plăteai, nu mergeam. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nope, nu am fost si sincer nici nu as fi dorit!

Inainte de "scandalul" de la Untold habar nu aveam cine e acest " faimos " Gheboasa, asa ca probabil gandul meu fugea instant la

https://www.google.com/......ps?/search :))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că prostul gust prinde cel mai bine la români. Din cate vad.

| LaviniuA explică:

Ce utilizatori model. Doar unu din zece da din buric laughing

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Nu nu am ce căuta în așa locuri nici dacă îmi oferă cineva bani. Nu suport cluburile discoteci pline de drogați Alcooliști decât sa sar din piciore la niște urlete și ei considera rahatul ala muzica ca urlă ore întregi și numai înjurături și altele... Lângă toți inconștienți și plini de... Mai bine man uit la un film.

Munca casa TPU.

| SuperCoolDude a răspuns:

Lol, ceea ce citesc aici mã uimeşte laughing. Pur și simplu dezabonați-vã de la Gheboasã și oamenii care nu vă plac. Consumați prea multă energie discutând despre lucruri care nu vă plac. Cine rezoneazã cu un personaj de genul este clar tipologia lui. N-ai csf. Dacă cu asta se identifică atunci e problema copilului sau al participantului la concert.
Suntem în niște timpuri în care putem ignora efectiv conținutul pe care nu îl vrem și ne putem uita la orice altceva. Dar de ce nu o faceți? laughing
Nu știți să intrați în setãrile telefonului și să dați dezabonare pe Youtube? Păi aveți clipuri pe net care să vă ajute.

În loc să faceți ceva util sau să faceți bani, voi dați atenție unui țigan care câstigã bani cântând unei generații care se identifică cu el.
Dar aveți puterea de a îl ignora oricând.
De exemplu, eu nu am televizor și nu mă uit la știei.
Asta nu mă afectează cu nimic în sens negativ. Chiar o duc bine. Nu pierd nimic. Eu nu trebuie să știu ştirile de la ora 5 sau să mă panichez pe niște lucruri spuse de alții de pe prompter.

Şi voi puteți face la fel!

În loc să vă dați cu părerea despre el și să comentați că suntem niște cocalari și manelişti, ascultați frate ce vreți voi pe Youtube.
Vizionați ce vreți voi, fie documentare, fie podcasturi și altele.
Aveți puterea de a alege.
Avem puterea de a ignorawinking
Folosiți-vã puterile și ignorați personajul, în loc să scrieți despre el laughing

| LaviniuA explică (pentru SuperCoolDude):

Nu-i vorba ca imi apare pe yt, ci ca tot aud la tv vorbindu-se despre el.
Si zic ca poate e ceva valoare in cantecele lui, poate nu le inteleg eu.
Asa ca zic sa intreb pe aici lumea poate imi explica cineva.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru SuperCoolDude):

In teorie e un plan perfect, dar in practica nu se poate pune. Pentru ca chiar daca lumea care nu-l place, nu l-ar mai asculta, si nu l-am baga in seama, raman majoritatea dobitocilor care il asculta si fara sa vrei, auzi de el, ii asculti "muzica" chiar fara sa vrei pur si simplu. Pentru ca majoritatea o asculta, tu nu ai cum sa nu iei contact cu ea.
Simpla ignoranta nu da rezultate. E ca si cum ai avea un copil care urla langa tine de-i bubuie plamanii, si tu crezi ca il opresti prin simplul fapt ca il ignori. Pur si simplu nu merge asa. Trebuie sa iei masuri ca ceva ce nu iti place, sa nu mai existe la scara larga.

| SuperCoolDude a răspuns (pentru LaviniuA):

Iti zic eu cine e. Este un trapper țigan care se lãuda cã vinde droguri si ca isi pacaleste cumparatorii. Adica se lãuda ca le cere preturi mari, ca ofera putina marijuanna la gramaj si ca unora le da pur si simplu teapa (adica dispare cu banii). Cam astea sunt primele lui piese si vorbe pe net.
Le stiu pentru ca eram fan hip hop si eram abonat la toate prostiile pe Youtube. Asta era inainte de a face curat in subscriptiile mele si am lasat-o mai moale si cu rapul. Am un radio in locul treparilor astora.

Iar Gheboasã asta (tigan drogat, dealer si tepar) s-a tinut de muzica si a creat continut pana cand a devenit relevant pentru anumite persoane. Dar asta nu inseamna ca valoreaza ceva.

E doar un drogat care nu a fost prins de politia romana. La fel ca toti trapperii astia si toti repării.

Ian la fel. A ajuns faimos cu un album misto si acum se lauda cu lucruri pe care nu le face (zice ca vinde cocaina, dar el doar consuma) si a dat teapa fanilor cu un proiect nft/bitcoin ca sa ajunga sa isi cumpere un Rolex.

Sunt niste terminati criminali ce sunt apreciati de scursuri ca ei. Si ma incadrez si pe mine aici (pentru ca sunt sincer) si din păcate recunosc ca am ascultat personaje de genul Specii sau Ocult Records doar pentru ca fumam iarbă si melodiile sunau bine pentru o activitate de asa natura.

In fine, trapperii si repãrii nu merita atentie. Sunt niste gãinari.

| Bwahahahahahaha a răspuns:

E un scarbos, parintii au toata vina ca nu ii verifica, sunt clar lasati de capul lor si nu au pe nimeni in jurul lor sa ii inspire, asa ca se iau cu turma.