| anamaria120 a întrebat:

Voi ce faceti in saptamana scoala altfel? Funda cele mai bune idei

Răspuns Câştigător
| Yukidaruma a răspuns:

Noi facem diverse activitati in fiecare zi, si stam pana la 6, mai putin vineri cand o sa stam pana pe la 2, pff, oricum vor veni sa ne prezinte nu stiu cine despre OEMGE-uri sau cum s-or scrie, marti sau mirecuri o sa vorbim 1 ora- 2 despre contraceptie si boli cu transmitere sexuala, va veni un medic si ne va prezenta, baietii vor fi la fotbal, aaa, a, o sa pictam si pe scticla noi fetele, pentru paste, o sa mai fie ceva cu turismul in Romania si ne vor arata obiectele turistice din Romania, cu jocuri distractive (cica), concursuri...etc, diriga o sa ne citeasca un fel de povesti despre cum a aparut tutunul pe pamant, alcool si traficul de persoane, ne-a zis ca vor fi destul de amuzante povestioarele, de exemplu ne-a zis ca la tutun este vorba despre un dracusor, si sunt curioasa laughing
vineri fetele vor veni mai devreme ca sa facem tortul pentru ca vom face un targ de pajituri, cativa vom aduce de acasa, dar o sa facem si la scoala, vom avea si spectacole de teatru, si vom face si experimente cu profa de chimie, mie- si frica sa nu aruncam scoala in aer....in timp ce suntem in ea, ca sa patim noi ceva, ca scoala poate sa se duca, nu-i problema, face basescu alta laughing

si astea sunt cateva dintre activitatile pe care o sa le facem, sper sa te fi atras vreo idee de activitatewinking

23 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Ma uit la un film religios, realizez machete, fac experimente la chimie si la fizica, ma duc la matematica distractiva, ma duc sa sustin echipa de basket a clasei la meci...

| LonelyLoner92 a răspuns:

Noi vom merge cu dirigu pe deal, vom merge la munte, la barajul vidraru si iun general ne om plimba prin oras. Abi astept :X

| Himera a răspuns:

Pierd timpul in loc sa ma pregatesc pentru BAC. O sa ascult ore in sir de referate citite, o sa vad filme si documentare, o sa am o lectie in care vine o persoana specializata care sa vorbeasca despre cum trebuie CV-ul, cum sa te prezinti la un interviu de angajare, cum sa te porti, cum sa vorbesti(cred ca e singura activitate interesanta).
O zi cu activitati sportive, teste psihologice, se va face si ciclism, dar nu particip pentru ca nu am bicicleta.
Vizite pe la obiectivele turistice din oras, discutii despre lecturile suplimentare si cam atat.

| AnimeChu a răspuns:

Două excursii, o zi în care ne uităm la filme, un concurs la mate şi prezenţa la "campionatul" de fotbal şi basket al şcolii.

| alexralu34 a răspuns:

Noi mergem la teatru, avem competitii sportive, targ de carte, ziua scolii unde o sa fie o parada de moda eco, dans, muzica etc., mergem la muzeu si in rest activitati cu profesorii.

| NoLoveNoStress a răspuns:

Pai uite :
Luni - > - De la literatura la spectacol ( 3 ore )
- A fi un bun cetatean ( 2 ore )
Marti - > - Traditii culinare de Paste ( 2 ore )
- Atelier de creatie
Miercuri - > - Competitii sportive ( 2 ore )
- Spealling Bee [ la engleza, ne da niste cuvinte in engleza, trebuie sa stim sa le scriem si sa le citim pe litere ] ( 3 ore )
Joi - > - ECO Scoala ( 3 ore ) { Manusi, saci de gunoi x_x }
- atelier de dans & muzica ( 2 ore )
Vineri - > - teatru.

Tu`? :*

| anamaria120 explică (pentru NoLoveNoStress):

Luni ne uitam la un film in engleza, facem karaoke
Marti mergem sa vorbim cu un american si mergem printr-un parc
Miercuri si joi mergem in excursie
Iar vineri facem cercetasie

| NemNUZ a răspuns:

Cercetasi, excursii, fotbal,.

| motherfuckerstyle a răspuns:

Luni acasa.marti vad un film de vreo 3 ore, miercuri fac ce vreau, joi frec menta, vineri ma gandesc la ce am facut de luni pana joi :d

| Paulla a răspuns:

Chiulesc.

| Georgiana8 a răspuns:

Noi o sa mergem la teatru, la sculptura, prin parc cu doamna noastra diriginta, o sa mergem si la un centru deplasament unde o sa le oferim cadou copiilor jucarii si cateva pachetele cu mancare, competiti sportive cu rolele prin curtea scolii
:d

| LaraDot a răspuns:

Pai..noi mergem la muzee sa vizitam culizele si toate alea, avem excursii prin Bucuresti

| FyTzE a răspuns:

Luni: curatenie generala! marti:campionat sportiv fotbal, role...sustinut de scoala noastra>>>>>miercuri :film istoric rolling on the floorjoi: campionat fotbal la alta scoala vineri:merem la clubul elevilor fagaras!(scimb de experiente)experimente cimice, fizce...

| MiSeSpuneTyna a răspuns:

Eu incomdeez oua, fac sport, merg la tara la padure, ma duc la biserica, merg la un concurs de stiinte ale naturii si imi sustin clasa intr-un meci de fotbal, merg in excursie.

| Pisicuta_Valutza_1997 a răspuns:

Depinde ce alege profa.Deobicei mergem in mini "exursii" cum a fi la ferma si altele pe la teatru facem traditii de Paste. Vopsim oua si apoi ciocnim si le mancam, desenam cu creta pe asfalt...

| Tatarusanu a răspuns:

Dau bani pentru copii de la casa de copii, pentru batrani si merg la film

| asdfghjk123456789 a răspuns:

La romana gatim, la fizica invatam sa facem poze(artistice), la tehnologie mergem la o unitate militara, la matematica invatam sa jucam Goo(?), la biologie invatam sa dam primul ajutor....etc.etc.tu ce faci? App.:funda?

| dienutza21 a răspuns:

Merg intr-o excursie, particip la un concurs numit O La La, particip la un concurs legat de romanul Baltagul, decoram oua cu proful de religie, facem inghetata, plantam flori si pomi in curtea scolii cam atatbig grin

| Rockerparazit a răspuns:

Eu fac concurs de sah, footbal si restul nu mai stiu va deu

| Dyesel_addy_1970 a răspuns:

Tabara la munte

| Gabby1998 a răspuns:

Poi luni avem un conc: Calatorie prin Europa, si o ora in care o d`na profesoara ne vb despre o fundatie ANTIDROG, marti avem meciuri d handball la fete si football la baieti si un conc. gen: VREI SA FI MILIONAR Miercuri mergem la teatru j avem iar campionat cu alta clasa...Joi avem un conc: BALUL PRIMAVERII in care participa fete si baieti pentru "MISS si Mister Balul Primaverii" in care facem: parada eco, probe d inteligenta.si chestii, iar vineri avem mecii d baschet profesorii contra elevii va fi ffffff distractiv si tot vineri avem di nou meciuriwinking

Funda? puppy dog eyes; x

| Dracusoruk_Valutszu_1994 a răspuns:

Nu stiu ce fac ceilalti, dar eu unul o sa chiulesc daca este cald afara si ma duc la strand. A da si parca vineri avem excursie la sinaia.

| Catalin_Catalin_1980 a răspuns:

Daramam scoala cu boxele lautarilor
Ascultam bug mafia si parazitii
Ne uitam la filme horror

Întrebări recente