| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti in fantome? De ce?

14 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Daca ti se intampla ceva..aseamanator unei fantome..credeai si tu!straight face

Eu da...

| IIIx333III a răspuns:

Depinde. happy Cateodata, da... Dar depinde in general de cum ma simt. Dupa un film de groaza mereu cred in fantome, cand sunt cu prietenele nu cred in mai nimic. thinking Dar da, am si momente cand simt ca se uita cineva la mine asa, dintr-o data. happy

| expander91 a răspuns:

Imi plac fileme horror, fenomene stranii dar eu nu cred ca exista asa ceva. Am incercat toate porcariile cu cica daca faci iti apar nu stiu ce fantome si nimic. Pana nu vad nu cred.

| Bybanu a răspuns (pentru expander91):

Cand vezi fantoma, sa imi zici si mie....normal ca fiind fantoma nu o vezistraight facestraight facelol

| Georrggy a răspuns:

NU!
De ce: pentru ca deoarece fiindca nu exista!

| dodicuta a răspuns:

Nu,dar in spirite blocate pe Pamant din anumite cauze da.

| τττ a răspuns:

Draga InYourShadowIcanShine, nu exista!

| selysol a răspuns:

nu prea.laughing adica sunt niste superstitii care se adevereau doar pe vremea lu` strabunica acum nu se mai aude de asa ceva oricum dupa ce ma uit la fenomene stranii incep sa credthinking iar dupa aceea iar nu mai credstraight face

| Innnaa a răspuns:

Nu cred in gantome pentru ca sunt lucruri imaginare. Oricum daca tu crezi in fantome, iti spun ca nu trebuie sa iti fie frica. Adica nu te-ai gandit niciodata de ce in filme, fantomele rastoarna mese, iau topare in mana, te pot lovi dar totusi trec prin tine? Filmele cu fantome au pornit de la niste oameni care spuneau ca exista spirite care bantuie pe Pamant doar pentru ca vor sa isi gaseasca pacea. Bine, hai sa spunem ca ii credem pe acei oameni, dar gandeste logic, in filme, fantomele sperie si omoara oamenii. Daca atunci cand esti viu ai remuscari daca omori un om, cum sa iti gasesti pacea interioara daca atunci cand esti spirit omori. Fantomele sunt niste abureli ca filmele de groaza sa fie vizionate. Desi eu nu cred in fantome, nu ii discreditez pe cei care o fac doar ca asta e parerea mea!

| VrajitoareaIntunecata a răspuns:

Eu da. Nimeni nu stie cu exactitate ce se afla in intuneric, dar stiu sigur ca suntem priviti si masurati din cap pana in picioare de alte forme de viata mult sau mai putin credibile.In general lumea merge pe principiul -trebuie mai intai sa vad ca sa cred- si neaga astfel existenta paranormalului.

| alexcristo a răspuns:

Si mie mi-e frica de fantome...ma uit mereu la fenomene strani, filme chesti dastea...si mi-e frica seara sa ma duc la baie, sa vin seara acasa

| hermosa a răspuns:

Eu da! Cred! Cu toate ca pare cam banal.INsa in orice minciuna sau poveste exista un sambure de adevar.Cred mai ales cand e intuneric in casa si cand vada un film de groaza.Nu se stie niciodata ce e in intuneric.

| Sara5478 a răspuns:

Nu.De ce? pentru ca nu exista!
Sunt doar iluzii oh go on