| s1ge123 a întrebat:

Vreau sa imi iau un telefon, maxim pana in pretul de 2200 - 2300 de RON. Vreau sa il iau pentru jocuri: Real Racing 3, Fifa 14, Temple Run 1 si 2, Pou. Si vreau sa ruleze aceste jocuri mai ales Real Racing 3 perfect la setarile de grafica maxime. Si uneori il mai folosesc pentru internet YouTube, Facebook, etc. Dau funda!

P.S: Nu conteaza firma si vreau sa fie foarte destept. big grin

Răspuns Câştigător
| smile4meutheworld a răspuns:

Nexus 5. Costa in jur de 1600 RON. Are Snapdragon 800 de 2.3 Ghz si primeste actuazlizari Android mult mai repede decat celelalte telefoane (este facut de Google )

| s1ge123 explică (pentru smile4meutheworld):

Cred ca o sa imi iau un Nexus 5 sigur.

20 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Prietene, la 2200-2300 ron, iti iei telefon care duce toate jocurile din appstore. Sigur nu te referi la 220-320 ron?

| s1ge123 explică (pentru Jipa95):

Nu am scris bine 2200 2300 ron (bine dar nu chiar atat de mult vreau sa spun sa fie prin banii aia... adica 2200 ron 2100 ron 2000 ron 1900 ron pe acolo)

| Jipa95 a răspuns (pentru s1ge123):

Samsung Galaxy S4, rupe tot, ca sa spun intr-un cuvant, telefonul este o ''bestie'', si ti-l recomand cu mare caldurawinking

| 2Low a răspuns:

Htc One M8 si iti merge tot mai mult ca perfectwinking

| s1ge123 explică (pentru 2Low):

E peste banii precizati

| 2Low a răspuns (pentru s1ge123):

Este exact intre banii precizati il gasesti chiar si mai ieftin rebuie sa stii unde sa cauti.
Incearca pe Okazii sigur il gasesti nou, 0 minute retea pe la vanzatori cu rating ridicat si cu tot cu garanie 2 ani.(de incredere)
Sau chiar OLX, Tocmai.ro.Este imposibil sa nu gasesti.
Romanu trebuie sa inteleaga ca emag.ro nu este singurul magazin online unde se gasesc telefoane.Ai dreptate acolo e 2800. (cam scump),

| s1ge123 explică (pentru 2Low):

Eu nu vrau sa il cumpar la mana a 2-a sau de pe magazine online. Vreau sa il cumpar de la magazine mari de ex: Altex, Emag, Real, etc.

| 2Low a răspuns (pentru s1ge123):

Eu ti-am zis ca il gasesti si nou la cutie...

| s1ge123 explică (pentru 2Low):

Crede-ma as vrea foarte mult HTC One M8 ( merg super tare jocurile pe el ) big grin Dar in market este scump.

| 2Low a răspuns (pentru s1ge123):

Intr-adevar,asa este.
Oricum si Google Nexus 5 este foarte bun.Doar ca este limitat la memorie 16 sau 32.
Nu poti adauga card microSD.

| s1ge123 explică (pentru 2Low):

Mnda, ai dreptate, dar eu nu o sa imi iau acum telefon. Am altele de platit, dar poate pana o sa imi iau o sa se mai eftineasca HTC One M8-ul, tu se zici?

| 2Low a răspuns (pentru 2Low):

Daca iti iei, sa il alegi pe cel de 32 GB.
Crede-ma dupa un timp cei 16 GB o sa fie prea putini.(Pentru Fifa 14 pe Anroid iti trebuie 1.5 GB cam asa) iti dai seama.Si el din fabrica doar cu 13 GB disponibil restul pana la 16 sunt ocupati de Android.

| 2Low a răspuns (pentru s1ge123):

Cu siguranta ca o sa se mai ieftineasca, asteapta o reducere ceva.Mai cauta pe internet si pe alte site-uri.O sa se ieftineasca mai mult in momentul in care HTC o sa scoata un monstru mai mare si mai bun decat acesta.
http://www.shopmania.ro/telefoane-mobile/p-htc-one-m8-81941045
Urmareste aici pretul sau.

| s1ge123 explică (pentru 2Low):

Eii... eu nu fac poze sau video-uri, eu pentru jocuri mai mult si pentru net.

| s1ge123 explică (pentru 2Low):

Dar de un S5 ce parere ai?

| 2Low a răspuns (pentru s1ge123):

Apreciez pe cei de la Samsung incepand de la S3 pentru senzorii atasati smartphone-ului(puls, temperatura, etc.) si pentru functiile excelente si atragatoare(de ex: daca ii scrii mesaj cuiva si te razgandesti doar duci telefonul la ureche si suna automat fara sa apesi tu pe apelare sau chestia cu video-urile daca privesti in telefon ruleaza daca nu video-ul se pune pe pauza automat..etc).Samsung a fost si este in continuare un nume mare in Smartphone, SmartTV-uri etc.S5 este de asemenea un telefon foarte bun.

| 2Low a răspuns (pentru 2Low):

Iti dai seama ca intre HTC si Samsung este in momentul de fata o concurenta mare.
Sa vedem ce vor face cei de la Iphone, acum ca Apple a cumparat Beats Audio cine stie ce pret vor avea pe viitor Iphone-urile. Oricum sunt sub Samsung si HTC asta e clar.SI nimeni nu poate sa conteste, chiar benchmark-urile o arata, deci no offense.

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
La acest pret e SamsungGalaxy S4, care e supe bun.
Dar poti sa mai strangi ceva si sa iti i-ei SamsungGalaxy S5.
Peace!

| Florin458 a răspuns:

Samsung Galaxi S5, S4, Iphone 5/s, 4s.La anumite modele este posibil sa te incadrezi sa cumperi pe abonament.