| crisbebe a întrebat:

Vreau sa va informez ca eu doresc sa devin psiholog si mi s-a spus ca sunt foarte buna in a ajuta oamenii si a da sfaturi.
daca vreodata aveti vreo intrebare puteti sa mi-o adresati in particular sau chiar ca raspuns la acesta afirmatie sau puneti o intrebare legata de problema si imi trimiteti mesaj ca sa va raspund.
rasplata mea este o funda daca v-am ajutat cu adevarat sau niciuna pentru ca o fac din placere si ca ma pricep la acest lucru.
am ajutat multe persoane desi sunt la o varsta frageda

Răspuns Câştigător
| ŞoSeŢeL a răspuns:

Asta imi e de ajutorwinking. cand voi avea o problema voi apela la tinewinkinghappy

4 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Ok, deci ce problema as avea eu despre care sa vorbesc cu un psiholog?
poate ca vechea confuzie, cum ca psihologia ar fi ceva real care chiar poate sa ajute oamenii. eu sunt in privinta asta de parerea bisericii scientologice, tu ce crezi?

| thealchemist a răspuns:

Am zis eu ceva de miracole? am spus numai ca nu e o stiinta reala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru thealchemist):

Psihologul =psihic+log(specialist). Psihologul nu e un om de stiinta ci un medic medicul te ajuta sa fii bine, sanatos, psihologul te face sa gandesti sanatos.

| crisbebe explică:

Psihologul ajuta oamenii cu sfaturi nu cu miracole.informeazate si apoi comenteaza.
iti pot da un sfat despre o problema in familie si in alte chesti nu sa iti fac miracole, si da psihologia e ceva real ca ajuta oameni cu sfaturi nu cu miracole