| ParanoidKidu a întrebat:

Ce s-a întâmplat cu NOname? A plecatcrying?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Nu pot sa cred ca nu se mai intoarce.TPU facea parte din viata ei.Trebuie sa fi fost foarte tare ranita, daca a luat aceasta decizie.Eu sper din toata inima sa se intoarca.Sunt mai multi cei care o iubesc, comparativ cu cei care nu o iubesc.

50 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
A luat o pauză, era și normal.
@ÉrotiqueConseils, mă plictisești cu "grija "ta.
Pa, pa.

| EmaS a răspuns:

Justitiarul
Acum faci tu pe doctorul?

| EmaS a răspuns:

Justitiarul
Ce vrei sa spui, ca am interdictie?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dacă faci așa când pleacă NOname, mă întreb cum o să faci când va pleca Legiuitoarea laughing.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Legiuitoarea,
Iar tu mă plictisești cu răspunsurile tale searbăde.
Atâta timp cât nu vorbesc cu tine, ci despre tine, nu te mai băga în seamă aiurea!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Jelli,
Până acum m-am abținut din greu să nu-ți dau reply. Mă deranjează foarte mult faptul că nu ești o persoană verticală, și cum te-am atacat, cum ai început să votezi abuziv cu stupid și s-o faci pe avocata pe-aici.Te comporți ca un copil imatur, și (probabil) te mai întrebi de ce își schimbă lumea părerea despre tine. Nu mă provoca la o dispută urâtă, căci n-am chef să fiu suspendată din cauza mofturilor tale copilărești. Nu uita că ai fost cu un picior în groapă, și o făceai pe victima în fața lui Cătălin. Data viitoare o să am eu grijă să fii suspendată.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Jelli,
În comparație cu tine, nu mă comport ca un epileptic atunci când văd că mi-a fost acordat "stupid".Mă "afectează" persoanele labile, lipsite de coloană vertebrală care afirmă un lucru și fac total opusul aceluia. Ex : „ Consider ca orice om normal evita persoanele care ii displac deci nu iti urmaresc raspunsurile."
Ce să înțeleg de aici? Că ești un om anormal?
Dacă tu crezi că ești în deplinătatea facultăților mintale,evită să mi te mai adresezi. Ironiile nu sunt punctul tău forte, așa că, găsește-ți altă ocupație înainte să pari mai penibilă decât ești deja.
A, și încă ceva "sfânto și preamărito" Jelli : îmi displace total să dau reply persoanelor care jignesc ca la ușa cortului și care dau dovadă de o nesimțire crasă de câte ori poartă o discuție în contradictoriu cu cineva.
Concluzionează tu ce am vrut să spun prin ultima frază (dacă ești capabilă).

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Jelli,
„Ai fost amuzanta la inceput, recunosc. Nici mie nu imi place de Legi' in mod special, dar nu o umilesc ori de cate ori imi sare in ochi. "
Ți-a cerut cineva părerea? Te-am întrebat eu dacă am fost amuzantă până acum, sau am afirmat faptul că vorbesc despre Legiuitoarea ca să amuz pe cineva? Răspunsul este negativ, așa că, abține-te fetițo de la comentarii ce nu-și au rostul, și învață să te controlezi.
Umilesc pe cine vreau, când doresc, și fac acest lucru pentru că mi se dau motive.Am mai spus, și repet : nu agreez persoanele care se supraestimează, și după ce că fac greșeli gramaticale impardonabile și dezacorduri flagrante, nu recunosc.
Persoana pe care o tachinez este una dintre ele, iar tu știi foarte bine lucrul ăsta, însă încerci s-o faci pe interesanta crezând că impresionezi pe cineva de-aici.
Din dorința bolnavă de a ieși în evidență, spui anumite cuvinte pe care eu nu le-am rostit niciodată. Exemplu : „Nu imi pune tu un diagnostic." Până în momentul de față nu ți-am pus niciun diagnostic, căci nu am pregătirea necesară, și nu mă dau în spectacol ca alții de pe-aici (vezi Ema) recomandând tratamente serioase sau punând diagnostice din auzite.
Încă o dată, te rog să nu te mai bagi în seamă atunci când nu îți cere nimeni părerea, fiindcă nu faci altceva decât să dai dovadă de un infantilism ridicol.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Jelli,
În raport cu tine, bineînțeles că pentru ea, lumea de pe TPU este inexistentă. Un lucru important pe care tu nu îl știi (sau te faci că nu îl știi) este că vrea să pară indiferentă față de tot ceea ce se întâmplă pe site, însă se consumă foarte mult când o atacă cineva, iar asta pentru că site-ul este un refugiu pentru ea. Este vorba de mai multe aspecte,care nu ne interesează și despre care nu vreau să vorbesc; nu mă privește viața ei personală,ci comportamentul ei pe site. Rămân la ideea că se supraapreciază atunci când nu este cazul, și este atât de orgolioasă încât nu vrea să recunoască când greșește.
„Cand o ataci, normal ca raspunde."
Nu am atacat-o. I-am dat un răspuns userului MyImmortal, în care ea a fost menționată (recitește-l). Nu e vina mea că s-a simțit ofensată doar pentru faptul că am scris undeva "Legiuitoarea".
Irascibilitatea e modul în care își arată nemulțumirea față de tot ceea ce consideră jignitor la adresa ei.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Edy132,
Nu "sărim" toți pe Jelli, ea intervine atunci când nu e cazul.
Uită-te mai bine și ai să vezi cine și cui a dat reply prima oară.
„m-ai", „aicea"? Învață să scrii corect!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Jelli,
De ce să nu mă lase orgoliul? Atunci când voi face și eu greșeli gramaticale și dezacorduri grave, iar cineva îmi va atrage atenția, voi recunoaște. Este chestie de bun-simț, hai să nu băgăm orgoliul la înaintare, ca să ne scuzăm.
Și nu, nu mă iau de o persoană mai slabă ca mine, ci de una care este atât de arogantă încât răspunde cu niște aere de superioritate, de parcă eu aș fi cea care a greșit.
Ți-am spus; nu mai vorbi în necunoștință de cauză.
Te rog să citești replica pe care mi-a dat-o la primul răspuns și să-mi spui cine are dreptate (fără nicio doză de subiectivitate) :
http://www.tpu.ro/......oname-si/.
A, și încă ceva; după cum bine vezi, ea mi-a dat undă verde s-o "hărțuiesc" :
http://www.tpu.ro/......ca-da-dc/.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Jelli,
Mulțumesc pentru obiectivitate.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Edy32,
Și ți se pare că am "jignit" pe cineva?

| justitiarul a răspuns:

Doar in vacanta big grin

| justitiarul a răspuns:

Jelli? Acum ce faci?

| justitiarul a răspuns:

Apropo de control! Jelli cand l-ai facut pe ultimul si pot sa te intreb si de ce? raised eyebrows

| justitiarul a răspuns:

Ema ai gresit categoria.Religia e ceva mai sus.
Ati primit sfaturi de a provoca de va calcati pe papucei pe aici?

| Klepto a răspuns:

Si imediat o sa sara NOname dintr-un tort si o sa zica ceva de genul "Zvonurile privind plecarea mea/moartea mea sunt foarte eronate", asa o sa se intample parol.

| LifeFail a răspuns:

@tigannervos, good point! rolling on the floor

| Jessica a răspuns:

Bună.
Ce crezi că ea nu are voie să plece în vacanța? Poate că are alte treburi. Oricum nu cred că începi să plângi pentru un utilizator TPU de care puțin îți pasă...

| Tsunade99 a răspuns:

Chiar daca pe unii o enerva, el este unul dintre cel mai importanti membri al acestui site. Si eu NU imi doresc sa plece. Cel putin la mine, ia a fost primul user care mi-a raspuns la prima intrebare. Este importanta. Sa speram ca va reveni.

Oricum, cred ca nesimtziti astia care la fiecare blog despre gadgeturi, castele, etc, o deranjau. Adica si pe mine ma deranjau intr-un fel. Dece cand tema este cele mai frumoase castele, ei trebuie sa comenteze despre NOname?

In plus, apropo, unul a comentat ca de ce a scris un aliniat intreg despre ea in blogul cu "pentru toti oamenii extraordinari de pe TPU". Sincer, nu cred ca el s-a dedicat mai mult decat ea la acest site. Pana la urma, ea este membrul cel mai important al acestui site.

NOname, nu ne parasi! sad

| CinevaDiferitDePersoanaTa a răspuns:

Asta mă întrebam şi eu ieri. Refuz să cred că a plecat fată dragă!
O ştii tu pe NOname să "dispară" fără să anunţe? Eu nu o ştiu aşa: probabil a plecat în o mini-vacanţă, poate are de lucru sau poate "evită" să îşi mai răcească gura degeaba cu unii "şacali" de pe site.

Nu plânge, zâmbeşte va reveni ea cu siguranţă!

| CinevaDiferitDePersoanaTa a răspuns:

@Jelli,tu nu ştii ce înseamnă cuvintele "poate" şi "probabil"? Nu am zis eu "sigur"! Reciteşte scumpa!

Nu am văzut vreun articol până acum, dar mulţumesc frumos pentru informaţie.

| CinevaDiferitDePersoanaTa a răspuns:

@Jelli citezi "din mine"?! Poate de la mine!

Rescriu: NU am văzut vreun articol până acum, dar mulţumesc frumos pentru informaţie.

Nu am văzut ce anunţase, aşa că reciteşte încă o dată, te rog!

| elasexygagica a răspuns:

A plecat? vai cum de nu mi-am dat seama:O:O, hai lasa-ma, din partea mea sa nu se mai intoarcaangry

| edy132 a răspuns:

Of sunteti rai, sariti tot pe Jeli. M-ai greseste si ea nici voi nu sunteti perfecti. Aicea ni va faceti cont ca sa va luati de altii ci ca sa-i ajutati asa ca lasati-o in pace, nu-i frumos.

| edy132 a răspuns:

De ce am luat nefolositor si stupid? Pentru ca am dreptate.

| edy132 a răspuns:

@ÉrotiqueConseils - Nu inteleg, ce conteaza modul in care scriu? Si ce daca scriu gresit? Eu nu vorbeam de gramatica, nu ma intereseaza ca tu stii sa scrii mai corect ca mine. Eu spuneam ca aicea este TPU nu un loc unde ne luam unii de altii si ne jicnim.

| NickiMinaj a răspuns:

Cat de tare! Ema a inhatat funda, dar disputa e delicioasa.
NOname probabil soarbe mojito cu MrSmith pe o plaja tropicala...