| Shimozukushiki a întrebat:

Cum adica sa dau funda cand ma intreaba unii fundita? Nu inteleg ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| Karinakari99 a răspuns:

Înainte de toate, citeşte întrebările frecvente şi blogul TPU, fiindcă eşti membru nou (http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente şi http://www.TPU.ro/blog/ )!
Funda este un fel de "Mulţumesc"pentru utilizatorul/persoana care te-a ajutat cel mai mult.Cel care o primeşte acumulează 100 de puncte.Este cunoscută drept răspuns câştigător.
Pentru început dai click pe o întrebare să citeşti răspunsurile pentru a vedea dacă ai primit ajutor. Dacă da,în dreptul răspunsului care te-a ajutat şi vrei să-l declari câştigător se află o fundă transparentă, de culoare gri şi dacă o atingi se face portocalie.Dai click pe ea, apoi pe OK dacă eşti sigur/sigură că vrei să-l declari câştigător.E foarte simplu.
Mult succes.O...şi am uitat să-ţi urez bun venit pe siteul nostru.Bun venit!

9 răspunsuri:
| Florinaaaaaaaa a răspuns:

Daca te intreaba cineva "fundita?" inseamna ca a dat un raspuns si langa, putin mai jos vei gasi o fundita[pamblica]iar daca crezi ca raspunsul este bun o oferi! doar la unul singur![acum te'am ajutat cu un raspuns bun] FUNDA?hee hee

| CryssCrySta a răspuns (pentru Florinaaaaaaaa):

Sti multi de aici merita funda asa ca nu fi egoist las-l sa dea funda orcui doreste sunt toate raspunsuri bune.

| CryssCrySta a răspuns:

La fiecare raspuns ai o funda alb-negru, si tu dai pe funda aia in dreptul raspunsului castigator, adica cel care te-a ajutat si crezi ca e bun, atunci o sa fie doar o funda portocalie, in noncluzie asta inseamna sa dai funda.Succes si sper sa primesti si tu funde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fundita este un semn de multumire cand iti raspudne cineva corect.

| Shimozukushiki explică:

Si pot da doar la o singura persoana care a raspuns?

| Shimozukushiki explică:

Deci da.

| xname23 a răspuns:

Cand ti se adu raspunsuri la intrbarea postata de tine. alegi cel mai bun raspuns si dai clic pe funda care se afla in dreptul fiecarui raspuns

| Mikasa a răspuns:

De exemplu, acum cand iti raspund eu tu dai acolo la raspunsuile mele si daca iti place raspunsul meu dai click pe fundita gri din dreapta si eu primesc o fundita.si de asemenea daca cuiva ii place raspunsul tau si tu poti sa primesti o fundita

| ionelis12 a răspuns:

Adica u daca pui o intrebare si ti se vor da raspunsuri u vei alege care ti se pare cel mai bun raspuns si vezi ca in dreapta raspunsului apare ceva unde scrie funda apesi acolo.Adica sa ii dai funda celui care ti-a dat el mai bun raspuns la intrebarea care ai pus-o u adica pe care il consideri u cel mai bun. Apesi in dreapta raspunsului unde scrie funda.Deci.Funda?big grin