| dyanadya13 a întrebat:

Sunt noua si nu inteleg ce inseamna a da funda?

Răspuns Câştigător
| Filipjack a răspuns:

Buna! A da funda inseamna a declara un raspuns ca fiind castigator. Funda ofera multe puncte cu care poti inainta in top. Funda se da unui user care te-a lamurit cu ceva sau te-a ajutat.

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna dyanadyahappy
funda se da doar atunci cand tu pui o intrebare pe site, in momentul in care ai primit un raspuns multumitor tie, il poti declara castigator oferidndu-i drept "rasplata" acea fundita care apare in dreptul fiecarui raspuns
O seara minunata sa aihappy

| CautNume a răspuns:

Funda - Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/

| DedeeAndreea a răspuns:

Buna,Diana.A da funda inseamna a declara raspunsul castigator.Adica,de exemplu, daca tu pui o intrebare(de fapt, ai pus deja), tu va trebui sa declari un raspuns castigator. Funda ofera 100 de puncte pentru cel care a primit-o.

| fghjklkj a răspuns:

A da funda=a alege un raspuns castigator