NOname
| NOname a întrebat:

Spui unui misogin că nu e bine să generalizeze şi să critice fără să se uite în oglindă - te bagă la "Ignor".
http://www.TPU.ro/......i-orguliu/
Spui altui geniu că e dovadă de slăbiciune, dacă îţi schimbi religia după cum bate vântul şi că oricum poate s-o ţină doar pentru el - te bagă la "Ignor".
http://www.TPU.ro/......-aia-tear/
Rogi pe unul-altul să nu mai spam-eze site-ul sau să-şi facă temele singur - te bagă la "Ignor".
Voi pe cine aveţi în colecţie? Numai ignoranţii ignoră sau doar aşa pare?

Răspuns Câştigător
| justitiarul a răspuns:

Misoginul are la raspunsuri inteligente numarul, tine-te bine:2991! Jur ca nu e atac la persoana,dar citindu-i raspunsurile cu greu gasesti cateva inteligente.M-a mirat reactia lui,la ultima "incoronare"a expertilor cand era suparat foc,ca nu se afla printre ei straight face
Se incapataneaza sa-si dovedeasca "eficienta"dand raspunsuri la greu,multe pe langa subiect, iar daca ii spui ca greseste, se plange la contact ca e agresat.Pe de alta parte isi permite sa catalogheze locuitorii unei intregi tari "analfabeti",el aspirand cu ardoare doar la profesia de "sofer profesionist"(desi multi dintre ei sunt oameni deosebiti).
Ce stie despre aceasta tara? Nimic! Chiar daca se lauda de ani buni ca traieste acolo!
Functia ignore le e utila celor care au ochelari de cal, asta e clar, celor care ori nu fac fata unor discutii in contradictoriu ori sunt convinsi ca ei detin adevarul absolut!

22 răspunsuri:
NOname
| NOname explică:

Încă un specimen în colecția mea: http://www.TPU.ro/......-in-el-si/

Te jignește, te calomniază și apoi tot el te bagă la "Ignor".
Absolut genial!

| andrey2012 a răspuns (pentru NOname):

"calomni si jigniri" ma faci sa rad...Pur si simplu nu suport pe cei care vorbesc doar ca sa nu taca din gura.Am specificat in momentul in care am pus intrebarea sa raspunda doar cei care au ceva de spus,dar se pare ca tu nu intelegi bine romana! Ce sa zic, se vede ca asa ai ajuns si tu "ceva"pe situl asta, prin astfel de raspunsuri cretine, pentru ca in viata de zi cu zi sunt sigur ca nu e marle lucru de capul tau.Cat despre intrebarea de care pomenesti tu,nu am anomizat-o asa cum ai spus ci mi-am cerut scuze pentru faptul ca m-am grabit si am sters-o ca sa nu iti dauneze tie.A, si nu am mintit, chiar nu a aparut raspunsul meu vreo 10 minute si de aceea m-am gandit ca tu esti de vina pentru ca nu e prima oara cand se intampla asa ceva dar ce sa ii faci, celor ca tine le merge gura mult si prost.Si inca un sfat,cand ti se pune o intrebare, daca nu sti raspunsul mai bine taci si nu te vei da de gol, vei parea in continuare istet.Cheers!

| andrey2012 a răspuns (pentru NOname):

Spune-mi si mie mai "genialo" cu ce i-a ajutat pe cei care au citit ceea ce am postat eu, raspunsul tau.Ai spus ca exagerez si ca realitatea nu e asa cum o prezint eu.Asa o fi,dar de ce nu aduci si argumente? De asta trec de obicei in lista de ignor persoane ca tine,pentru ca imi irosesc timpul degeaba vazand ceea ce imi raspunzi si imi dau seama ca,cu o astfel de persoana nu se poate dialoga.Cei care vreti sa vedeti de ce se plange acest "specimen" ca am trecut-o in lista de ignor,dati clik pe adresa postata de el! Puteti sa vedeti ce am postat eu si ce a raspuns ea, pe deasupra facand si "misto" de un comentariu foarte frumos(din punctul meu de vedere) a unei alte persoane, postat de mine.Prostia si mistourile nu o sa le accept niciodata! Ai inteles "domnul noname"?

| andrey2012 a răspuns (pentru andrey2012):

Si ca sa nu fie confuzie, puteti vedea ca am respectat si parerile contradictorii, atata timp cat au fost in tema cu ceea ce am postat.Lucrul asta de fapt a deranjat-o si nu i-a convenit,faptul ca pot sa port o discutie in contradictoriu si ea m-a acuzat ca fiind "om de paie". Cred ca si pe voi v-ar irita jignirile aduse fara motiv si chiar daca de obicei nu o faceti, ati trece asemenea, hai sa ii zicem persoana, pe lista de ignor.Bye!

| NOname explică (pentru andrey2012):

Da, așa e cum spui tu. Mă închin în fața înțelepciunii tale. Ești un mare guru al acestui site, un om și un creștin exemplar, de o inteligență rară și nu știu cum de mi-am permis să deschid gura și să-mi spun umila mea părere. În naivitatea mea chiar credeam că se poartă un dialog și toate părerile sunt binevenite. Nu știu unde mi-a fost capul. Îmi cer umilă iertare.

...Și totuși, care a fost întrebarea? Ai avut și așa ceva, ca să-ți permiți să dictezi oamenilor ce și cum să răspundă? Că eu una n-am văzut decât un monolog (un citat, mai bine zis) pe care ne rugai să-l citim. La ce voiai să ți se răspundă?

Personal am intervenit doar pentru că am văzut că ataci un răspuns extrem de inteligent și bine argumentat, bazat pe experiență de viață, nu scos din povești, postat de Leopardon. I-ai răstălmăcit cuvintele și ai exagerat extrem de mult în mod voit, doar ca să pară că ai dreptate. A fost atât de evident și nedrept față ea, încât nu m-am putut abține ca să nu-ți atrag atenția. Și era un alt mod de a spune că sunt de acord cu Leopardon și că pentru cineva care încearcă să promoveze optimismul (albinele), ești mult prea pesimist (muscă). Dar se pare că am fost prea subtilă pentru tine și în loc să guști ironia, te-ai simțit atacat și ai preferat să mă jignești.

Distorsionezi realitatea ca să iasă ca tine, iar când ești contrazis (sau nici atât), jignești. Mai aveam pe site un personaj asemănător, dar acum e puțin cam suspendat și probabil are și ceva probleme cu poliția. O să vă fac cunoștință, dacă o să-l mai zăresc pe aici. Precis ați avea multe interese comune (deși ale lui erau predominant puștoaicele de 15-16 ani).

Iar acum la modul cel mai serios: te-am suportat azi destul, ți-am ignorat obrăzniciile, ți-am dat zeci de șanse să-ți schimbi comportamentul; la următoarea jignire voi fi nevoită să te raportez. Sau respectă regulamentul acestui site, dacă bunul simț și cei 7 ani de acasă nu te ajută, sau fii pregătit să fii suspendat, pentru că un astfel de limbaj și o astfel de atitudine sunt inadmisibile în această comunitate! Aici oamenii dialoghează, fac schimb de păreri, nu se jignesc între ei și nu închid gura celor care au o opinie diferită. Dacă ai chef să jignești pe cineva, nu ți-ai ales bine nici persoana, nici site-ul!

| andrey2012 a răspuns (pentru NOname):

Nu vroiam sa imi raspunda, vroiam sa imi dea parerea lor despre acel citat, si nu ma ameninta tu pe mine ca ma raportezi ca nu ma impresionezi deloc.Eu nu distorsionez realitatea si iti mai dau inca o data exemple numai de pe acest site. Uita-te ce intrebari pun copii de 12-13 ani si o sa te convingi, dar cred ca tie ti se par normale toate lucrurile astea.Cat despre cei 7 ani de acasa,eu chiar ii am spre deosebire de tine care faci misogini si in alte feluri utilizatori TPU.Te crezi importanta ca esti cineva pe siteul asta? Draga mea, lumea reala e afara, nu aici asa ca renunta la acest aer de superioritate pe care il scoti si pe urechi.Nu ma impresionezi! Si probleme cu politia fatuco nu am pentru ca fratele meu e si el politist si stiu pentru ce se fapte se ajunge la ei asa ca nu iti mai imagina cum ca toti care iti dau replica ajung sa aiba probleme cu politialaughingma faci sa rad. Apropo, tu cati ani ai? Sper ca nu imi pierd timpul cu vreo pustoaica de 15 ani?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu nu mai fi rea, nu constați că dacă nu le dai răspunsul pe care ei îl au îndoctrinat te taxează?
Am și eu destui pe listă dar sunt și eu pe listele lor, ignoranță reciprocă se cheamă ca să nu mai spun ce înjurături pornografice vin pe privat (hal de educație de la părinți de acasă!).
Pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

Personal am la ignore doar 3-4 persoane ...si acele persoane ori sunt spameri ori sunt trolli!
Nu ma apuc sa bag la igonore un user cu care am avut o discutie contradictorie...indiferent de cat de mult a gresit,sau de cat de mult am gresit eu!
Iar acei spameri sau trolli, i-am bagat la ignore pentru ca umpleau toate categoriile cu intrebarile lor, si sincer ma plictisisem sa le vad!
Acum sa zic si de problemele tale :
1 ) Nu am chef sa ma apuc sa il critic pe misogin ...iti dau tie dreptate si atat
.ma enerveaza cand cataloghezi populatia unei tari intregi dupa cum sunt anumiti indivizi
Daca ar fi asa ...atunci toti romanii ar fi tigani in ochii europenilor
Si din fericire, inca sunt cativa care considera oameni de incredere ...Inca
2 ) Eu m-am plictisit sa ma bag in conflicte religioase. pentru ca de fiecare data ajungi la injurii, si la discutii contradictorii cu indivizi spalati pe creier!
Userii de la religie sunt impartiti cam asa : 32 % atei convinsi care fac misto in ultimul hal de religie...
60 % Crestini spalati pe creier care atunci cand sunt intrebati de argumente logice dau copy paste la citate de 20 de pagini ...pe care nici nu le-au citit vreodata
si 8 % oameni care chiar au probleme si sunt prinsi in razboiul asta tampit...
Deci la religie poti sa dai si cele mai logic raspuns de pe planeta...tot iti iei 1-2 injuraturi
si 3 ) Pentru tine Noname : Asta e siteul. astia sunt userii!
Nu poti cere mai mult de atat...

greece12
| greece12 a răspuns:

Si de ce nu i-ai permite ignorantului sa ramana singur?
Azi o sa puna unul la "Ignore",maine inca trei si in scurt timp,va descoperi ca lumea a devenit cam stramta pentru el fara sa inteleaga macar din ce cauza!
E dreptul lui si-l plateste cu singuratate,nu?
Pentru mine functia "ignore" nu exista,nici n-am folosit-o,nici nu au folosit-o pe mine.
Si,nu cred s-o folosesc,cand vad ca prostia e la ea acasa, nici macar nu bat la usa, nu-mi place sa deranjez!

| Flav a răspuns:

Eu-s misogin. Spune-mi mie sa nu generalizez si sa nu critic, o sa ma doara la scufita. Si la pedala. Si putin in cot.
Pe cine am in colectie? Pe nimeni. Iar daca as avea pe cineva, ar trebuie sa se simta mandru, ca m-a deranjat atat de tare, incat mi-am depus efortul sa dau cateva click-uri sa-l blochez.
Si pana la urma, iar ne pierdem in detalii marunte? Ce mai conteaza cine pe cine a blocat? Eu de cateva zile imi iau stupid la fiecare raspuns, nu stiu cine a prins ciuda pe mine, (si nu dau doi bani, ca nu-i am) sunt sigur ca-s pus de altii pe silentios (si ce!?) si ca altii nu ma suporta, nu ma inghit, ca-s prea acru, desi eu as vrea sa fiu amar.
So, ce conteaza? Acum, doar asta conteaza:
http://www.youtube.com/watch?v=uV5nOKXS5zQ&feature=related

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu am dat ignor! Daca as fi activat, mi-as fi luat cativa "ignor" frumosi laughing
Poate la anul...

| Dumnezău a răspuns:

Nu am pe nimeni la ignore.Imi place sa ma cert cu toti pe site-ul,ca-s roman,si moldav pe deasupra,ce sarmaua mea? Si la ignore ma are pana acum, din ce stiu, doar ecologistu' Naturalpronatura. Ignora doar aceia care se oftica sau nu le convine ceva.Si,recunosc,nu ma bucur cand cineva ma ignora pe site.Asta rezulta automat ca nu mi-o mai pot bate de ei in stilul caracteristic, si asta inseamna o victima in minus, si e cam nasol. sad

| aliceinchains a răspuns:

Am pus și eu o întrebare de genul ăsta : http://www.TPU.ro/......lizatorul/

Eu nu am dat și nici nu dau ignore la nimeni, da mă au foarte mulți, pe care i-am descoperit azi, de-asta am și pus întrebarea aia, îs: newlife, allrc24, Naturalpronatura... și mai erau vreo 2 tipe cărora nu le-am mai reținut numele și mai sunt câțiva habotnici de îi găsești pe la Religie. Adică ăștia vor să le răspundă doar persoanele cărora le convin răspunsurile, jalnic.

| IMC90 a răspuns:

Eu nu prea obisnuiesc sa dau ignore, nici pe messenger, nici pe skype, nici in alta parte si nici macar in viata reala. Cine are o problema cu mine, prefer sa mi-o spuna direct, nu pe ocolisuri nu pe la colturi. Eu unu asa procedez. Sa folosesti functia ''ignore'', mi se pare mare dovada de lasitate si de prostie, fiindca inseamna ca esti depasit de argumentele cuiva. Plus ca, suna al naibii de penibil sa dai ignore cuiva (atentie) pe un site de intrajutorare, unde se presupune ca singurul scop este sa ne ajutam intre noi (neconditionat).

| TotLora a răspuns:

Nu stiu daca am ignor de la cineva dar eu nu am dat nimanui si nici nu am sa fac acest lucru. Stiu sa ocolesc postari si comentarii care nu merita raspunsul meu si imi place sa pot spune ceea ce am de spus, imi place dialogul nu monologul.
Consider ca cei care folosesc acea functie sunt slabi si nu se pot controla sau inculti si nu isi pot sustine o parere astfel incat sa poata purta o discutie indiferent de natura sa.

| ostea a răspuns:

Fiecare persoană are dreptul să scrie ceea ce simte.dar ce se întîmplă oare cînd unora nu le convine răspunsul primit?
Ori vorbește aiurea în continuare ori baga la Ignor.

Fiecare este liber să decidă ceea ce vor.

Pe mine sincer nu mă interesează dacă sunt bagată la ignor...iar dacă cineva nu este de acord cu ceea ce zic puțin îmi pasă.

Eu pînă acum nu am pe nimeni băgat la ignor, chiar nu am de ce.
Doar dacă m-ar stresa cu tot felul de mesaje trimise.pentru ca este singura optiune, altfel nu s-ar potoli.
He.

Cînd am citit ceea ce ai scris mai sus sincer m-a cam luat rîsul.

Ignor
Ignor.

Îmbrațișări, Numai bine!

| NOname explică (pentru ostea):

Mulțumesc, CeeaCeEuSunt.
Te îmbrățișez și eu.
La mulți ani și un 2012 fără Ignor!winking

| ostea a răspuns (pentru NOname):

La multi ani.
Un An Nou plin de realizări si tot ceea ce îti este benefic.
Pupici! La multi ani.
Hehe da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai rolling on the floor nu vezi ca la raspunsuri nu apar decat vreo patru useri care-si mai dau cu parerea.Restul si-au dat ignore intre ei.
@aliceinchains, naturalpronatura is the best! ala s-a trezit ca nu mai are cine sa-i raspunda, iar acum incepe sa scoata selectiv cativa useri din lista, dupa niste criterii stiute numai de el.M-as conforma si mi-as pune ceva ingerasi verbali imprastiati prin postari, dar nu-mi ofera nicio satisfactie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am de la raymusic, ca mi-am permis sa ma iau de gramatica lui de juma' de ban, desi nu l-am jignit.
Am oferit si eu ignore spam-merilor si celor ce abereaza in zeci de mii de randuri, arhicunoscuti pe site, ca sa nu mai fie necesar sa ii filtrez eu cand citesc raspunsurile altor intrebari.
Dar stii? Nu am nevoie de un buton ca sa ii ignor. Sunt suficient de abila sa imi mut privirea cand le vad un raspuns, nu e asa? Functia de ignore folosita in alte scopuri decat cele zise de mine reprezinta un gest de lasitate si slabiciune, calea cea mai usoara de a evita dezbateri. Nu imi pasa daca am ignore de la cineva, doar m-ar amuza si mi-ar placea ca am reusit sa il ating in asa hal de mi-a dat ignore si nu s-a putut abtine.
In concluzie, functia de ignore am zis cine o foloseste. In afara de situatiile speciale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Butonul "Ignore" este arma prostului, a incultilor si a necititilor, a celor netrecuti cu folos prin viata.
Mie-mi place mereu sa merg pe ideea "zi-le Loredana!" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu mi-a dat decât @Naturalpronatura, în urma:
http://www.TPU.ro/......e-campion/