| Hohenheim a întrebat:

A posta ouale mele vopsite sau a nu posta ouale mele vopsite?

Răspuns Câştigător
| xXdoareuXx a răspuns:

A posta sau a nu posta. o intrebare fara raspuns.va ramane o intrebare fara raspuns.

18 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Deseneaza-le.

| Musique a răspuns:

Chiar te rog să nu.

| PotcaPădurii a răspuns:

Stau si ma intreb:"Ce fel de oua?"...

| MâţulMov a răspuns:

A-mi pasa sau a nu-mi pasa?
Nu, nu-mi pasa straight face

| CautNume a răspuns:

A raspunde sau a nu raspunde?

| Cristianne a răspuns:

Nu-mi pasă.

| Pawesome a răspuns:

A imi pasa, sau a nu-mi pasa?

| TotEuBaiiIsBack a răspuns:

Mai bine lasa-le in castron/pantaloni.

| Fragile a răspuns (pentru TotEuBaiiIsBack):

Acum că ai poza asta cu verde te confund mereu cu @Bogdanux, sau cum îl chema pe user.

| TotEuBaiiIsBack a răspuns (pentru Fragile):

Tu imi aduci aminte de o profa de romana.In sensul bun.

| Fragile a răspuns (pentru TotEuBaiiIsBack):

smug
Ai 10 pentru azi. :3

| Autumnfeelings a răspuns:

Intrebarea de un milion de dolari

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Postează-le decât daca arată bine!

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru ImiPlaceSaEnervezLumea):

Cum se folosesc "decât" şi "doar"?
Dificultăţi ale limbii române
Mulţi consideră că folosirea lui "doar" şi a lui "decât" este la libera alegere a vorbitorului. În consecinţă, unii spun: "Am decât o sută de lei. Mă poţi împrumuta?" ori "Vreau decât să fiu ascultat". În aceste cazuri ar trebui, în fapt, folosit "doar": "Am doar o sută de lei" ori "Vreau doar să fiu ascultat".
De ce? Pentru că "decât" nu se poate folosi decât într-o construcţie negativă (aşa cum am făcut în propoziţia de faţă).
Uzitarea corectă a lui "decât" este - folosind exemplele de mai sus - următoarea:
"Nu am decât o sută de lei" ori "Nu vreau decât să fiu ascultat".

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Mi se rupe de explicația ta! ai putea să ti-o bagi in cur, domnule! stiu ce scriu, crede-ma!

| xname23 a răspuns:

Mah... tu ti-ai vopsit ouale?!

| Nolkyz a răspuns:

Dacă se poate ouăle vopsite şi nu ouăle tale vopsite.

| MLSS a răspuns:

A posta.