| இAncAஇ a întrebat:

Ai fraze amuzante ale unui profesor? Lasa-mi[spune-milaughing ]si mie una!laughing

21 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

2 lei și-ți spun.

| JustMusic a răspuns:

Pai ar fi monolugurile profului de muzica, nu mi le aduc acum aminte exact doar o fraza de la prima ora cand a inceput sa vorbeasca de rock: Domnilor stiti de ce se asculta rockul tare, nu stiti ca va intrat in cap ca gandacul de colorado.(nici eu nu am inteles ce vroia sa spuna)
Profu de latina : Copii lui tata, imi vine sa va sucesc gaturile.
Cand profu de logica/ economie\ anteprenoriala\ sociologie aduce lucrarile dupa ce sta vreo jumate de ora si le freaca dintr-o mana in alta :Acum o sa impartim lucrarile in urmatoarele categorii: categoria care se alatura lui Richard( asta e cea mai varza), categoria care sau straduit sa greseasca tot, cei care sau straduit sa greseasca dar nu au avut noroc, cei care au 2-3 vertrebe in plus si cei care mai stiu pe ce lume se afla.
Profa de isto cand e galagie: Gastele au salvat Roma, voi pe cine salvati?
Credeam ca avem domisoare in clasa dar vad ca avem babe, avem si mosi.

Si cam atat ori cum cea mai neasteptat afaza o fost la religie am prima ora si toti obositi, era o liniste in clasa si in linistea aia incepe telefonul profei sa sune rock deci sau trezit toti nu stiua de unde se aude sau ce se intampla.

| oOSaritaOo a răspuns:

Lasă vorba...

| niko200 a răspuns:

Cretinoidule!

Iti dau una de.ti canta popa in 2 minute

| suităr a răspuns:

Mate: da, iubirea vietii mele?
sau uite o conversatie la bio:
profa: bla bla bla...BARZA!
le prost:Aia care aduce copii, nu?
eu de colo': Ma, tu mai crezi povestea aia?laughing
(mai scriem un pic, apoi):
profa: blabla bla...CUCUL!
le prost: BINGO!

| xBya a răspuns:

Aveam o profa de engleza foarte aiurita si putin cam proasta saraca. Pe langa ca scria mesaje toata ora, nici macar engleza nu stia bine. In fine, hai sa ne intoarcem la oile noastre pana nu se raspandesc.
Vine ea intr-o zi la ora, isi intinde lucrurile pe catedra, incepe ea lectia si dintr-o data ii suna telefonul. Se grabeste sa raspunda si zice ceva in gen 'alo, ceau draga, bine, sunt la ora, nu pot sa vorbesc, ne vedem, te sun cand termin, te pup', dupa care, in timp ce`si punea telefonul in geanta, ne spune noua cu un ranjet pe fata 'ma scuzati, editura'.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Profu de bio: Ce e fată mare ți-a intrat morcovu în c..r?
De ce scrii pe picioare? Îți place să îți gâdili sula cu pixu?

| vladelvis a răspuns:

Sal,domnul meu de mate, ii face la baietii care isi fac creasa ii spun ' e noua cand ti-ai facut-o? Tot domnul de mate daca nu elev nu e atent la lectie ii arunca creta im fatalaughing

| OliverArrow a răspuns:

Profesorul arata pumnul si intreaba elevul: -Il vezi?
Elevul: -DA.
Profu: Nu o sa il mai vezi

| இAncAஇ explică (pentru OliverArrow):

O sa il vada dublu dupa ce face cunostinta cu el...laughinglaughing

| lavinutsa a răspuns:

Profesor de engleza
cand s-a enervat a vrut sa vorbeasca mai apasat probabil incat i-a zburat proteza din gura, a luat-o si a bagat-o inapoi in gura, apoi incerca sa ne faca sa ne dam seama ca el vorbea despre porumbei in engleza incat toata ora a facut prin clasa ''fal fal fal''.

| IngerG a răspuns:

Un profesor il pupa pe elev pe cap si apoi ii spune elevului : "Poti sa te lauzi ca te-am pupat in fund"

| LetsPutASmileOnYourFace a răspuns:

Profesoara de Română nervoasă fiind că nu mi-am invătat lectiile, mă intreabă la sfârsit :
-Tu ai invătat ceva pentru azii?!
Eu am vrut să-i explic de ce nu am invătat, dar am apucat să spun doar un,, E...,, Când ea a adăugat intrerupându-mă :
- Când vorbeștii cu mine tu să taci!

| David2001 a răspuns:

I : Alta mancare de peste! II:Vezi ca te scot la tabla! III:Imi pare bine de tine straight face IV:Iar va bateti? V:Mancatear puricii! VIbig grinaca nu inveti nu te mai ascult! VII(ultima):Cand ai terminat sa pleci la baie big grin.

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Pai azi eramla techno si neo pus sa jucam teatru ca cineva o cumparat cv stricat si nu vrea sa schimbe.Doamna ciocolata asta e stricata. zice colega cumparatoare.Da n-are nimic e buna, e putin cam acrita dar e bun. zice colega vanzatoare.

| AcadeaMulticolora a răspuns:

In clasa a III-a : Va rog sa va ridicati intre picioare.

| nuamnumedececontinuuisacitesti a răspuns:

Profu d istoria artei :" aveti mazarici in cap?"
profa de fizica :" fete palide" sau "dihanie"

| இAncAஇ explică:

La mine e profa de fizica : ati inteles copii profa de istorie : de exemplu...profa de engleza:hai tu mamica profa de romana :ma potolestete ca vin la tine ...si cred ca mai sunt doar ca nu imi aduc aminte acum

| இAncAஇ explică:

Aa si profu de informatica: cunostinte ceva ai? [ cand ne asculta]

| இAncAஇ explică:

Cum sa vorbesti daca taci?laughinglaughinglaughing ciudaat...rolling on the floor

| Sofronie_Dragos_1993 a răspuns:

Te dai balena-n borcan?

Întrebări recente