| anonim_4396 a întrebat:

Am aflat subiectele de la bac din 2012 >: :
Subiectul I (Limba si Literatura Română) Se dă textul: "Ana are merge". Pe foaia de examen sau pe o altă hârtie pe care o aveti la îndemână, servetel, ambalaj de ciocolată, etc. scrieti răspunsul la următoarele întrebări: 1. Ce are Ana? 2. Cine are merge? 3. Extrageti cel putin un fruct din text. 4. Desenati un măr. 5. Scrieti un alt nume de fată în afară de Ana. Dacă nu vă amintiti e bun si un nume de băiat. 6. Alcătuiti o scurtă compunere în care să povestiti ce vă trece prin cap. 7. Analizati textul în 3-4 pagini, sau la alegere scrieti un banc

Subiectul II (Matematică) 1. Aflati valoarea lui x din ecuatia: x = 2. 2. Suma a două numere este 4. Numerele sunt egale. Aflati măcar unul din cele două numere. 3. Calistrat avea 10 ani când mama lui l-a ars cu un fier încins pentru că a luat un 9 la matematică. Câti ani are Calistrat la 2 ani după tristul eveniment? 4. Desenati un pătrat. 5. Imaginati-vă un trunchi de piramidă triunghiulară regulată. 6. Puneti în ordine crescătoare numerele: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9. 7. Gânditi-vă la două numere la alegere si scrieti-l pe cel mai mare.

13 răspunsuri:
| Comeandtellmesomething a răspuns:

Ia serveţelul plin de muci de anul trecut din buzunar.
1.Ana are 2 buze mari şi un clitoris
2.Uhm,biblioteca de peste drum are merge
3.Prunele,pentru că mă fac să am gaze.-_-
4.*desenează o conopidă*
5.Ana scris invers e tot Ana?-_-
6. Păăăăăăăi, tocmai mi s-a aşezat o usca pe nas, şi mă mănâncă...i-aş spune să se dea jos dar mama nu mă lasă să vorbesc cu străinii.Cred ca ma cheama WC-ul dar sunt la examen deci o să fac pe mine...
7.Ce e ăla un text? D:

Subiectul II (pragmatică)
1.x=cartof...raspunsul e cartof!
2.*află cifra*
3.Şi eu am un prieten pe care îl cheama Castrat! D:
4.*işi desenează mama*
5.Mi-o imaginez pe vecina de la 2 regulata! http://24.media.tumblr.com/tumblr_lmuypfVu1d1qdrrv6o1_500.gif
6.,4,3,2,8,7,9,6,6,6,3,1,5
7.C

| blueangel99 a răspuns:

Mda. Faza asta e veche. Acum afli?

| ImYourFuckingNightmare a răspuns:

*Ia ciocolata pe care o are in buzunar.*
*O bagă pă gât.*
*Ia ambalajul.*
*Fură un pix de la baiatul săcsi de lângă ea.*
*Începe...*
1. Ana are ciocolatăă :3.
2. Eu. Acasă.
3. Merge.
4. *Îl desenează pe baiatul săcsi de lângă ea.*
5. Câine. ( Da. Da, e nume. )
6. Ce-mi trece prin cap? Ăăăă... mai bine nu.
7. *Se uită la numărul subiectului.* Wow, știați că numărul 7 e numărul meu norocos? *I se luminează ochii.*

1. X egal cu ciocolată și ciocolată egal cu X. Hai că asta n-are sens straight face. ( T/A )
2. Numerele chiar trebuie să fie egale?! :-s
3. Câți ani are? Păi n-a murit? ( T/A )
4. *Desenează o radieră.*
5. Frate, am doar 13 ani, nu 20!
6. 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 6, 45.
7. Doișpe.

| totGumã a răspuns:

Offf mai, asa de greu! Clar nu-l trecsad

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

*pitipoanca creier activ*
#ia hartia pe care si-a pus buzele#
sub 1
1) Ana A`re nevoi3 de un maskara mai bun shii de un rooj mai strident
2)Nhimeni nu are,, merge" phentru ca 3u am de toate fanyy meyy:*
3) Mazare
4)http://imgur.com/wtQS2
5) Regyna Papushika taah:x
6) Blonda Regyna nu era blonynutzyka si dragutycka:*:*:*

Subiectul 2:
1. x nu se phoate afhla
2. nu ecsistha egalithat3 intre numereeh! cum nici vhoi nuh suntheti egali cuh regyna voastraa:x!:*:*:*
3. chalistrat nuh a fost ars de maica`sa niciodata!:*:* ca nu i`a permis regyna lui:*:*
4. http://imgur.com/fxp88
5.http://imgur.com/LIuhr
6. leh pun asa cum vrea suflethelu meu:*:*:X 11, 120, 1053,3002,908
7. :*
*pitipoanca mode off*
*bunica mode on*
Dumnezeu fie cu tine! ce e cu romana asta la subiecte? pe vremea mea erau in rusa!
*bunica mode off*
*elev care pica sub astea mode on*
deci ana e un animal?
*elev care pica sub astea mode off*.
amin.

| DarkMirror a răspuns:

Nu-l ai si pe ala din 2013? Sunt curios.

| Mortich a răspuns:

Fumate fazele, si ai scris de doua ori 'merge' in loc de 'merge'
C:

| Mortich a răspuns (pentru Mortich):

Merge rolling on the floor omg TPU are probleme merge merge merge merge

| Needle a răspuns:

:-s deja mi-e frica...dar pacat ca eu nu dau bacul in 2012 laughing

| Lilly095 a răspuns:

E foarte greu acest subiect nu am reusit sa răspund corect la nici macar o intrebare.N-o să iau Bac-ul...asta e

| LAYILA a răspuns:

Mda...esti inteligent da nu poti afla si intrebarile de la scoala de soferi?

| Cristy990 a răspuns:

Da,e clar...Deci asta e...Ne vedem cu totii in toamna laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din pacate nu's nici macar la liceu rolling on the floor. Ai subiectele pentru anul 2016?