| Kaℓi a întrebat:

Am citit zilele trecute aici o intrebare a cuiva care isi dorea sa isi transforme monitorul in oglinda, sau ceva in genul asta. Nu mai stiu la ce categorie era intrebarea si nici userul care a pus-o, dar, minune! chestiunea s-a rezolvat!
http://www.capital.ro/......video.html

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Uite aici măi Kali ți-am găsit ghicitorul: ...tionat-am/
Se pare că și-a găsit meseria de viitor.

| Kaℓi explică (pentru OnuOnulică):

Asta era, multumesc. Măi Onu happy

| OnuOnulică a răspuns (pentru Kaℓi):

Oricând dragă Kali happy
Poate pe viitor o să facă și alte ghicitori! laughing

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mişto.
Telefoane inteligente avem, oglinzi inteligente avem, rămâne doar să fabricăm oameni...hee hee

| Kaℓi explică (pentru NOname):

happy
Probabil vor fi mai inteligenti cei care candva, in viitor, vor renunta la artificiile astea happy noi cei de azi suntem dependenti de... perifericewinking

| NOname a răspuns (pentru Kaℓi):

Cum nu-mi pot stoca totul de pe google în cap, nu sunt împotriva cârjelor tehnologice. Ne fac mai puţin handicapaţi. Mai important e ca legăturile logice să fie logice.hee hee

Apropo, cunosc nişte oameni care au citit foarte mult la viaţa lor, dar care au înţeles foarte puţin. Inutil şi-au stocat o droaie de informaţii în cap, fără capacitatea de a le procesa, filtra, lega, pricepe... E aşa o risipă (de timp, de resurse, de vieţi, de spaţiu, de energie...). Cred că prostia autentică nu se cizelează nici cu o mie de facultăţi.

| Kaℓi explică (pentru NOname):

Inteleg perfect ce spui, tocmai citeam dezbaterile de la Religie happy stii, categoria aia pe care o ocolesc eu...

Ma gandeam la viitor asa cum imi imaginez eu ca va fi, cand fiecare om, de fapt mintea fiecaruia va fi un ram dintr-o constiinta cosmica... happy Google va fi istorie laughing)

| NOname a răspuns (pentru Kaℓi):

E, bine ar fi. Deşi nu ştiu dacă umanitatea o să apuce aşa o evoluţie. Ar fi mult prea utopic. love struck

Da, la Religie se observă cele mai multe exemple de genul. De acolo veneam şi eu, din sursa mea de inspiraţie.hee hee

| Kaℓi explică (pentru NOname):

Ma crezi daca iti spun ca aproape era sa scriu un raspuns acolo? mi-am revenit la timp...

| NOname a răspuns (pentru Kaℓi):

laughing

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mda... japonezii

| konil a răspuns:

Nu ar fi inventat si ei oala cu acces la internet...

| Kaℓi explică (pentru konil):

Ar fi minunat, pentru bucataresele cu facebook...