| RamonaMn a întrebat:

Am facut un test "Ce ai fost intr- viata anterioara?". Nu cred in astfel de chestii dar am zis sa incerc.;;) Si denota ca am fost un patruped :)) (pisica, caine sau vulpe). Incercati-l. http://www.clickpentrufemei.ro/teste_interactive/13

70 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Ramona, merci mult pr link.
Mi se pare ca are 99, 9% dreptate :

De multe ori ţi se pare că viaţa pe care o duci nu ţi se potriveşte în totalitate? Visezi cu ochii deschişi spre locuri şi exeprienţe cu totul deosebite faţă de ceea ce trăieşti acum? Poate fi semnul existenţei tale din trecut.

Din lumea necuvântătoarelor! În viaţa anterioară tu nu ai fost om, ci animal. Unul drăguţ, desigur. O pisică, un câine sau poate o vulpe. Oricum, un patruped. De multe ori ai impresia că ai un al şaselea simţ şi că poţi citi ce este în mintea oamenilor, dar şi a animalelor. În plus, tu şi în această viaţă ai rămas plină de energie, cu pasiunea pentru excursii în aer liber şi ai o fire de aventurier.

Chiar asa e!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ete ce mi-a iesit mie dupa ce am raspuns complet lipsit de logica la toate intrebarile. Numai asa...de-a dracului. laughing
De viţă nobilă! Te întrebi de ce-ţi plac numai lucrurile scumpe şi de ce-ţi alegi mereu destinaţia de vacanţă în funcţie de câte stele are hotelul în care vei fi cazată? Poate pentru că într-o altă viaţă ai fost o prinţesă, regină sau dintr-o familie nobilă. Ce ai adus din trecut în viaţa actuală? Bunul gust specific celor de viţă nobilă şi obiceiul de a cheltui banii cât ai zice peşte. Dacă ai vreo poftă sau vreun capriciu, nu îţi găseşti liniştea până nu le satisfaci.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu cred ca are relevanta. Nu vad cum ar putea calcula un computer in baza unor intrebari cu raspuns limitat ce am fost noi in alta viata. Eu...:
În slujba bisericii! Eşti o persoană cu mare dare de mână care este fidelă motto-ului: "În viaţă trebuie să înveţi să oferi, ca să poţi primi". Iar frica de Dumnezeu, care te caracterizează, este semnul unei existenţe anterioare în slujba credinţei. Ai fi putut fi călugăr, preot sau misionar care a vrut să facă cunoscut cuvântul Domnului. Şi acum, ca şi atunci, faci tot ce poţi pentru a-i ajuta pe cei apropiaţi şi nu dai mare importanţă lucrurilor lumeşti.

| RamonaMn explică:

Si mie la fel straight face. E fake testul. happy
Scuze.

| Orannginna a răspuns:

Eu m-am documentat putin despre asta si iti pot spune ca nu ai cum sa fi fost un patruped sau orice fel de animal pentru ca omul este fiinta superioara, evolueaza pe anumite trepte de inteligenta, lucru pe care animalele nu il pot face.

| lote00 a răspuns:

Testele acestea de pe net sunt niste tampenii. Crezi ca un astfel de test iti poate arata ce ai fost intr-o viata anterioara? Nu cred ca ne putem reancarna in animale, rolul reancarnarilor este de a evolua spiritual, de a ne echilibra karma, de a ajunge la perfectiune. Cand se ajunge la perfectiune se va incheia si ciclul reancarnarilor. In fine, reancarnarea este o conceptie filosofica nedovedita deocamdata.

| dyav0litza a răspuns:

Asta mi-a iesit si-o mie...( mai mult ca sigur pisica... dar e posibil si vulpe.in fine voi ce credeti? )

| Swabia a răspuns:

Presupun ca ti-a dat acelasi lucru ca si mie!
"De multe ori ţi se pare că viaţa pe care o duci nu ţi se potriveşte în totalitate? Visezi cu ochii deschişi spre locuri şi exeprienţe cu totul deosebite faţă de ceea ce trăieşti acum? Poate fi semnul existenţei tale din trecut.

Din lumea necuvântătoarelor! În viaţa anterioară tu nu ai fost om, ci animal. Unul drăguţ, desigur. O pisică, un câine sau poate o vulpe. Oricum, un patruped. De multe ori ai impresia că ai un al şaselea simţ şi că poţi citi ce este în mintea oamenilor, dar şi a animalelor. În plus, tu şi în această viaţă ai rămas plină de energie, cu pasiunea pentru excursii în aer liber şi ai o fire de aventurier."
Cam asa sta treaba cu testele astea de pe google, acelasi rezultat la toata lumea!winking

| iri a răspuns:

Testele astea sunt niste prostii dar sunt amuzante cand nu ai ce face happy

P. S. si mie mi-a iesit tot asta cu patrupedul happy

| raluca_2686 a răspuns:

Asta mi-a iesit mie:

Din lumea necuvântătoarelor! În viaţa anterioară tu nu ai fost om, ci animal. Unul drăguţ, desigur. O pisică, un câine sau poate o vulpe. Oricum, un patruped. De multe ori ai impresia că ai un al şaselea simţ şi că poţi citi ce este în mintea oamenilor, dar şi a animalelor. În plus, tu şi în această viaţă ai rămas plină de energie, cu pasiunea pentru excursii în aer liber şi ai o fire de aventurier.

| Andreea_8014 a răspuns:

In lumea necuvântătoarelor! În viaţa anterioară tu nu ai fost om, ci animal. Unul drăguţ, desigur. O pisică, un câine sau poate o vulpe. Oricum, un patruped. De multe ori ai impresia că ai un al şaselea simţ şi că poţi citi ce este în mintea oamenilor, dar şi a animalelor. În plus, tu şi în această viaţă ai rămas plină de energie, cu pasiunea pentru excursii în aer liber şi ai o fire de aventurier.

Asa mi-a iesit si mie...

Deyutzza:*

| buburuzaucigasa a răspuns:

De multe ori ţi se pare că viaţa pe care o duci nu ţi se potriveşte în totalitate? Visezi cu ochii deschişi spre locuri şi exeprienţe cu totul deosebite faţă de ceea ce trăieşti acum? Poate fi semnul existenţei tale din trecut.

Din lumea necuvântătoarelor! În viaţa anterioară tu nu ai fost om, ci animal. Unul drăguţ, desigur. O pisică, un câine sau poate o vulpe. Oricum, un patruped. De multe ori ai impresia că ai un al şaselea simţ şi că poţi citi ce este în mintea oamenilor, dar şi a animalelor. În plus, tu şi în această viaţă ai rămas plină de energie, cu pasiunea pentru excursii în aer liber şi ai o fire de aventurier.rolling on the floor ce tare la toti ne-a iesit la fel.laughing

| anazoe4ever a răspuns:

Si eu la fel

| Abcfunny a răspuns:

Uite ce mi-a dat
Din lumea necuvântătoarelor! În viaţa anterioară tu nu ai fost om, ci animal. Unul drăguţ, desigur. O pisică, un câine sau poate o vulpe. Oricum, un patruped. De multe ori ai impresia că ai un al şaselea simţ şi că poţi citi ce este în mintea oamenilor, dar şi a animalelor. În plus, tu şi în această viaţă ai rămas plină de energie, cu pasiunea pentru excursii în aer liber şi ai o fire de aventurier.

| zuzumic a răspuns:

Ce ai fost într-o viaţă anterioară?

De multe ori ţi se pare că viaţa pe care o duci nu ţi se potriveşte în totalitate? Visezi cu ochii deschişi spre locuri şi exeprienţe cu totul deosebite faţă de ceea ce trăieşti acum? Poate fi semnul existenţei tale din trecut.

Din lumea necuvântătoarelor! În viaţa anterioară tu nu ai fost om, ci animal. Unul drăguţ, desigur. O pisică, un câine sau poate o vulpe. Oricum, un patruped. De multe ori ai impresia că ai un al şaselea simţ şi că poţi citi ce este în mintea oamenilor, dar şi a animalelor. În plus, tu şi în această viaţă ai rămas plină de energie, cu pasiunea pentru excursii în aer liber şi ai o fire de aventurier.

se pare ca cu toti am fost animalutze dragute cu 4 craculetzi rolling on the floor

| emmaangel a răspuns:

Uite si mie mi-a iesit la fel:

Din lumea necuvântătoarelor! În viaţa anterioară tu nu ai fost om, ci animal. Unul drăguţ, desigur. O pisică, un câine sau poate o vulpe. Oricum, un patruped. De multe ori ai impresia că ai un al şaselea simţ şi că poţi citi ce este în mintea oamenilor, dar şi a animalelor. În plus, tu şi în această viaţă ai rămas plină de energie, cu pasiunea pentru excursii în aer liber şi ai o fire de aventurier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De multe ori ţi se pare că viaţa pe care o duci nu ţi se potriveşte în totalitate? Visezi cu ochii deschişi spre locuri şi exeprienţe cu totul deosebite faţă de ceea ce trăieşti acum? Poate fi semnul existenţei tale din trecut.

De viţă nobilă! Te întrebi de ce-ţi plac numai lucrurile scumpe şi de ce-ţi alegi mereu destinaţia de vacanţă în funcţie de câte stele are hotelul în care vei fi cazată? Poate pentru că într-o altă viaţă ai fost o prinţesă, regină sau dintr-o familie nobilă. Ce ai adus din trecut în viaţa actuală? Bunul gust specific celor de viţă nobilă şi obiceiul de a cheltui banii cât ai zice peşte. Dacă ai vreo poftă sau vreun capriciu, nu îţi găseşti liniştea până nu le satisfaci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie...Acum fac la copac, in nisip sau in inima padurii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din lumea necuvântătoarelor! În viaţa anterioară tu nu ai fost om, ci animal. Unul drăguţ, desigur. O pisică, un câine sau poate o vulpe. Oricum, un patruped. De multe ori ai impresia că ai un al şaselea simţ şi că poţi citi ce este în mintea oamenilor, dar şi a animalelor. În plus, tu şi în această viaţă ai rămas plină de energie, cu pasiunea pentru excursii în aer liber şi ai o fire de aventurier."De multe ori ţi se pare că viaţa pe care o duci nu ţi se potriveşte în totalitate? Visezi cu ochii deschişi spre locuri şi exeprienţe cu totul deosebite faţă de ceea ce trăieşti acum? Poate fi semnul existenţei tale din trecut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BUna. Mahy mie mi-a iesit cum ca as fi fost in slujba bisericii...deci...tare rauhee hee)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De multe ori ţi se pare că viaţa pe care o duci nu ţi se potriveşte în totalitate? Visezi cu ochii deschişi spre locuri şi exeprienţe cu totul deosebite faţă de ceea ce trăieşti acum? Poate fi semnul existenţei tale din trecut.

Din lumea necuvântătoarelor! În viaţa anterioară tu nu ai fost om, ci animal. Unul drăguţ, desigur. O pisică, un câine sau poate o vulpe. Oricum, un patruped. De multe ori ai impresia că ai un al şaselea simţ şi că poţi citi ce este în mintea oamenilor, dar şi a animalelor. În plus, tu şi în această viaţă ai rămas plină de energie, cu pasiunea pentru excursii în aer liber şi ai o fire de aventurier.

Aceste chestii sunt niste prostii! Am facut testule de 5 ori si mi-a dat acelasi lucru de fiecare data:ca sunt patruped.

Parerea mea este ca ei sunt niste patrupezi.Sincer nu cred in asemenea prostii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a iesit binisor sa spunem... da...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

eu nu am raspuns pentru ramona dar simt uneori lucruri paranormele pe care le fac pe moment si simt ca le-am mai facut in trecut cum s-ar zicestraight face daca poate sa-mi explice cineva de ce mi se intampla asemenea chestii va rog sa-mi spuneti :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai nu stiu ce sa zic.Nu inteleg cum tie ti-a iesit ca esti patruped pentru ca mie mi-a iesit ca am fost o persoana legata de biserica si religie cu o mare frica de Dumnezeu. Ceea ce este si adevarat. Poate ca nu ai raspuns cu adevaruri in testul respectiv. Oricum ma bucur daca iti va fi de folos raspunsul meu. Te pup si stai linistita ca nu cred ca asta ai fost intr-o viata anterioara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi-a iesit la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am facut testul si mi-a spus la fel deci in niciun caz nu e adevarat am mai facut un test si mi-a spus ca am fost o dansatoare asta o cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Testu' asta e cea mai mare porcarielaughinglaughing si mie mi-a iesit la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu l-am fqt si mi-a spus ca erm un bucatar faimos care a murit de ciuma nu cred asa ceva serios pai daca poate sa-mi spuna ca am murit d ciuma dc nu poate sa-mi spuna si ce marime purtam la adidasi sau la haine ce culoare avea parul meu hai sa fim seriosi nu aveau ce face si au facut si ei niste teste sa se afle in treaba ^they are socks^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai frate... laughing si mie mi-a isit tot ca tie : patruped rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu prea cred in lucruri de genul acesta dar am incercat si eu cica am fost de vita nobila(regina sau printesa)si imi comvine