| sckorpion a întrebat:

Am sa pun o intrebare foarte simpla. Cat traieste un porc in mod normal? Fa rog foarte frumos sa nu cautati pe google raspunsul, nu ma intereseaza asta, ma intereseaza daca voi, cei care in copilarie ( daca ati trait la tara si nu numai ) ati avut porci, sau daca nu, cine stie poate inca aveti. Din atatia porci cati ati avut trebuie sa stiti nu? laughing

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la Ignat!

14 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Crezi tu ca-a tinut careva un porc, sa-l lase sa moara de batranetele lui? laughing neeee... probabil cca 3 ani. Da' vezi, asta mai face si paguba-mananca nu gluma laughing

| juniper a răspuns:

Umm... eu pun acum la nimereala, vreo 10 ani?

| xibalba a răspuns:

Nu stiu daca a tinut cineva un porc pana la batranete... de obicei oamenii il sacrifica de craciun...

| Mixed a răspuns:

Traieste un an.thinking de cand e mic ...pana la craciun probabillaughing

| bluerose a răspuns:

In mod normal traieste de cand se naste pana la primul Craciun laughing

| sckorpion explică:

Sau pana la al doilea, depinde de caz laughing. Eu ma refer, daca traieste pana moare de "batranete"... big grin

| sckorpion explică:

Juniper esti pe aproape. Mai incearca.

| sckorpion explică:

Agec, asta e si ideea intrebarii laughing. Ma gandeam cati stiu big grin. Sincer nici eu nu stiu, ma interesez si postez big grin.

| sckorpion explică:

M-am interesat, un porc traieste cca 12 ani. Stiu, am folosit google puteati toti sa faceti asta laughing. Multumesc pentru timpul acordat. Puteti pune si voi intrebarea colegilor/ prietenilor. Nu vor stii sa raspunda laughing.

| sckorpion explică:

Iar acum in legatura cu fundita, persoana cu cele mai multe raspunsuri "amuzante". La 12 noaptea "taiem porcul" laughing. ( dau fundita )

| pofolete16 a răspuns:

Eu cred ca nimeni nu stie raspunsul la aceasta intrebare ca oamenii cumpara porcii ca sa ii taie nu ca sa vada cat pot trai de mult, deci nu ii lasa sa isi duca viata pana la sfarsit laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la craciun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

16 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum a aratat la televizor ca cineva din Maramures are o scrofita de 24 de ani si inca traieste. Este poreclita "Baba" si este gestanta in momentul de fata, dupa ce a adus pana acum 500 de purcelusi pe lume.