| anonim_4396 a întrebat:

Apocaliptic. ULTIMA PARTE
Deschid usa si...lumina rosie le incetosaza privirea. Era din ce in ce mai puternica. In fata lor erau 3 funii ce coborau in jos. Mad isi da seama de ce se întâmplă si spune:
-O sa devina hrana lor. Trebuie sa oprim aparatura.
Cum doar Mineru, Madu ai Life se pricepeau la tehnologie, opresc sistemul iar funiile încetează sa coboare. Cei 3 erau la un pas de moarte. Micile bestii puteau oricând sa sara si sa-i mănânce dar toti ceilalti trăgeau de funii. Intr-un final scapa. Erau speriati de moarte, dar se aduna si pornesc spre centrul bazei. Pe drum se mai lupta cu câteva creaturi, pana ajung intr-o situatie dificila. Nu stiau pe ce drum sa o ia, asa ca decid sa se despartă. Croampa, Mineru si Life se duc pe drumul din dreapta, Karima, Daisuki, Kama si Depressa pe drumul din mijloc, Madu, Killy, Ramless pe drumul din stânga iar Sleep, Suck si Fabulosu pe drumul din stânga drumului din stânga (ce tare suna ). Merg, merg merg, pana ajung toti in acelasi loc, in camera cu prizonierii. Ii eliberează pe Doub, Airan, Vibe si Endo si pornesc spre camera de control. Acolo vad un buton mare si tare. le trebuia o forta uimitoare ca sa-l apese, asa ca pun toti mâinile pe el. In spatele lor se aflau creaturile. Pregătesc armele, tintesc si...

"Sistem dezactivat"
Au reusit! Eroii nostri s-au salvat. Peste o zi, in întuneric, afara, stau toti la lumina unui foc de tabara. Povestesc cele întâmplate prizonierilor si se bucura ca au scăpat de tot. Mad o sărută pe Karima, spunând ca a vrut sa faca asta mereu.
Suck se ridica si toarnă vin peste foc in semn de amintire pentru cei ucisi, Fabulosu ii da una peste mana ca stingea focul si era frig, sticla cade, se iau la cearta ceilalti sar s-i calmeze, numai Sleep sta gânditor, cu privirea spre cer spunandu-si in minte "Anonima, ne vom revedea" si pleacă la grupul galagios.
THE END...

Scuzati daca apar greseli dar nu mai stau sa corectez.

21 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

"numai Sleep sta gânditor, cu privirea spre cer spunandu-si in minte "Anonima, ne vom revedea"- Genial.rolling on the floor))

| RainmakerX a răspuns:

"Mad o sărută pe Karima, spunând ca a vrut sa faca asta mereu." - AWW ^W^

Gata deja? sad Fain. smug

| raMLesS a răspuns:

Bă da ce colegă de T/A mai eşti şi tu.

| anonim_4396 explică (pentru raMLesS):

Pai?

| LePotato a răspuns:

Vad asta prima data:

"Mad isi da seama de ce se întâmplă si spune:

-O sa devina hrana lor. Trebuie sa oprim aparatura." -Damn...ce descoperire a facut Mad asta O.o

Dupa vad asta :

"Mad o sărută pe Karima, spunând ca a vrut sa faca asta mereu." -Say what?

http://media.giphy.com/media/EvWx1BeeRyyJi/giphy-facebook_s.jpg

| LePotato a răspuns (pentru LaughingKarima):

Scuze...adica, not my fault

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ba,tu nici nu ai idee,nu focul ma interesa,da cum sa verse vinul? Nu curge pe conducta si se gaseste greu intr-o lume apocaliptica. Vreau o versiune in care eu si suck il spanzuram pe pianist iar sleepy il castreaza inainte,totul pe fundal de manele. Intr-o parte,plangand rauri,vreau sa stea kama,care spune,, nu imi pasa ca te castreaza, ca oricum nu era buna de nimic, dar macar sa lase restul, sa canti la pian,,. Baga mare si creeaza!

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Nu scriu asa ceva, nu mai vreau sa mă trezesc ca ma injura amicii lui. Scrie tu asta. Poate ai mai multa imaginatie si dezvolti ideea.
laughing oricum, ai idei malefice,. laic. :]]

| dragosbogdan001 a răspuns:

Si eu? Unde eram?

| TiberiuFasole a răspuns:

Parca sleep era cel mai bun dinter noi la tehnologie, acum nu mai e? Da, sunt gelos ca sleep a fost pus, da-ma in judecata. Ar trebui sa fi trasa in teapa. Da, da-ma si pentru asta in judecata, sunt o reincarnare a lui Tepes.

| anonim_4396 explică (pentru TiberiuFasole):

Esti gelos pe Tudi? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floor Si partea asta mi-a placut.

| L1feDRAIN a răspuns:

Sincer, mi-a placut, dar am o intrebare.

Citi oameni au ramas pe pamant?
Daca vreo 100. pina la 7.000.000.000 e mult chin. (intelegi ce vreau sa spun rolling on the floor )

| anonim_4396 explică (pentru L1feDRAIN):

Doar noi astia eroii. :]]]

| L1feDRAIN a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow...avem de lucru laughing
Viitorul depinde de noi big grin

| anonim_4396 explică (pentru L1feDRAIN):

Acum ca mă gândesc...cred ca mai trăiesc cativa. Nu doar noi. O-O

| L1feDRAIN a răspuns (pentru anonim_4396):

Maximum 100.
Asta nu usureaza munca de loc.

| anonim_4396 explică (pentru L1feDRAIN):

Ba nu am. Doar eroi supravietuiesc si gata. Punct. laughing

| L1feDRAIN a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai...nuuuuu!

Nu nu nu!

Nu!
Trebuie sa repopulam "pamantul"!
6.999.999.900 De urmasi asteapta sa fie "creati" laughing
Atunci vom fi eroi adevarati!big grin

| AnoNim12226565 a răspuns:

Deschide usa si apare besina stringema in brate apare caciulea din caciula ese laptica din laptica intra la daisukulica fix in p.u.t.z.u.l.i.k.a