| sfo a întrebat:

Banc-ărim?
Intr-un tren ce mergea de la Cluj la Bucuresti, in acelasi compartiment,
erau o doamna mai in virsta cu fica ei, linga tinara fata statea un domn
mai in virsta, in partea opusa stateau doi tinerii, un oltean si un
ardelean. Tot timpul calatoriei tinarul oltean nu inceta sa faca
complimente fetei. La un moment dat, trenul intra in tunel si se aude un
sarut prelung si o "cirpitura" de palma. Dupa ce trenul iese din tunel
fiecare se gindea:
Doamna in virsta :
"Timpitul asta de Bosorog a incercat sa ma sarute, da' din greseala a
sarutat-o pe fica mea si ea la "pocnit"

Domnul in virsta:
"Timpitii astia de tinerii au incercat sa o sarute pe asta mica si au
luat-o peste gura."
Olteanu':
"Zapacitul asta de Ardelean a incercat sa sarute fata, ea a crezut ca
eu am incercat sa o sarut si mi-a trasnit una."
Ardeleanu':
" Abia astept sa mai prind un tunel, sa mai imit odata zgomotul unui
sarut si sa ii mai "f*t" o palma olteanului asta, ca asa ma inerveza
"moca" lui, de numa!"

Răspuns Câştigător
| Marii a răspuns:

Ion si Gheorghe se intorc acasa dupa calatoria la Bucuresti. Ajung la gara, se urca in trenul de Cluj, isi gasesc doua locuri.
- Mai Ioane, cat face trenul pana la Cluj?
- Mult, ma. Toata ziua.
- Si ce facem noi atata timp?
- Pai, ce sa facem, vorbim.
- Si ce sa vorbim noi toata ziua, ma?
- Stiu eu? Hai sa spunem ghicitori. Zis si facut.
- Ia zi, Gheo, ce e mic, negru si sta la mine in curte?
Trece un timp, ajunge trenul pe la Ploiesti.
- Auzi, Ioane, da' are blana?
- Are, ma.
Pe la Brasov Gheorghe intreaba din nou:
- Ioane, are si patru picioare?
- Are, ma.
Spre Sighisoara dialogul continua:
- Si il tii in lant, ma?
- Da, il tin in lant.
La Blaj:
- Nu-i asa ca e rau? Musca, nu?
- Musca, ma, daca nu te stie.
Ajunge trenul si la Teius.
- Ma, Ioane, n'o fi cainele?
- Ba ciinele'i, ma. Da' tu mare prost esti. Ce ti-a trebuit atata timp ca sa ghicesti?
in gara la Apahida raspunde si Gheorghe, suparat:
- Auzi, ma? Prost esti tu. Eu stiam de la Bucuresti, da' daca spuneam de atunci, ce mai vorbeam noi atita drum?

7 răspunsuri:
| anad a răspuns:

O baba mergea linistita pe strada, cand..., in fata ei cade un tip tocmai de la etajul zece, se ridica de jos si da se plece. Baba, speriata il intreba :
- Maica, da' nu ai patit nimic?
- Mamaie, sunt parasutist profesionist antrenat!
- Pai, si unde iti este parasuta?!?
- E sus, o bate barbatu-su!

| Bacemi a răspuns:

Se duce un roman in Spania. Ce sa faca in timpul liber? Se duce la corida.
Dupa corida, rupt de foame, se duce la restaurant si cere meniul.
Ii aduce chelnerul meniul si, cand sa comande, toate extrem de scumpe. Cand, la sfarsitul listei, vede ceva ce suna ciudat, dar era ieftin.
Cere si ii aduce chelnerul doua chestii mari, rotunde... bune rau.
A doua zi, are acelasi program.
Comanda, numa ca acu' i-a adus, la acelasi pret, niste chestii mult mai mici.
- Chelner, ieri, cu aceiasi bani, am mancat niste d'alea bune, mari iar acu' sunt asa de mici!
- Pai ieri a murit taurul, azi a murit toreadorul.

| Ana213 a răspuns:

Super tari toate bancurile laughing))
Un oltean si un moldovean stau de vorba.
- La voi mortii se ingroapa cu popa?
- Nu, la noi popa ramane afara.

| Ana213 a răspuns:

In tren, un american, un roman si un ungur. Americanul scoate o sticla de whisky, ia o gura si o arunca.
-Ce faci, ba? intreaba romanul si ungurul.
-Da-o dracu, ba, ca la mine in tara sunt destule.
Ungurul scoate o sticla de Tokay si repeta episodul.
- Ce faci, ba? intreaba americanul si romanul.
- Da-o dracu', ba, la mine in tara avem destule.
Romanul il ia pe ungur si il arunca din tren.
-Ce faci, ba? intreaba americanul.
- Da-l dracu, ba. La mine in tara sunt destui.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Cum se sinucide o blonda?
raspuns: Se arunca de pe tocurilaughing

| sfo explică:

Doi stirbi faceau dragoste.
Ea (super-excitata): Mufca-ma de fife!
El: Cu fe, cu fe?!?

| Me,myself & I a răspuns:

Un mos si o baba, sot si sotie mor intr-un accident si ajung in Rai. Acolo ingerul de serviciu ii duce pe o plaja plina de palmieri si cu o casa superba si le spune: - Acum tot ce aveti de facut in Rai este sa stati aici si sa va bucurati de toate. Mosul se intoarce catre baba si ii zice: - Vezi ce proasta ai fost? Puteam sa fim aici de 10 ani dar nuuuuu... tu vroiai sa mancam sanatos!

Un barbat avea febra mare, asa ca sotia l-a dus la doctor. Dupa o consultatie, acesta a spus:
- Doamna, sotul dvs. are nevoie de odihna. Va scriu niste somnifere.
- Bine, domnule doctor. Si cand trebuie sa i le dau?
- Dar nu sunt pentru el, sunt pentru dumneavoastra

Un tanar cumpara o cutie de viagra. ajunge acasa, si din greseala papagalul mananca toate pastilele!
Tanarul, nestiind cum sa-l scoata din calduri, il baga in congelator… dupa cateva ore, isi aminteste si de papagal, pe care il uitase in congelator… deschide usa, si vede papagalul transpirat tot.
Tanarul, mirat… intreaba: -Ce- ai facut ma? Cum de esti transpirat?
Papagalul: -Bey varule … tu stii cat de greu e sa cracanezi puii astia congelati?

Un american, un japonez si un roman, se intrec in tehnologie.
Americanul spune:
- Am inventat o masinarie la care bagi la un capat un porc, si pe partea cealalta apar carnati, caltabos, sunca etc
Japonezul spune:
- Am inventat o masinarie la care bagi la un capat un sac de nisip, si pe partea cealalta apar cristale de cuart, pahare de cristal etc.
Romanul spune:
- La noi, s-au apucat 10 muncitori sa construiasca o fabrica de alcool la ora 8 dimineata, si la ora 10 erau beti toti!