| anonim_4396 a întrebat:

Bun bun, cum nu ati ales toti puteri, va pun eu. (o sa fiu ca un papusar *ras malefic* )
Sa incepem. (o sa fie lunga povestea, pe capitole asa ca lasati lenea si treceti la citit ca va amorteste creierul de la atata lenevit).

-2016- TPUtenia
In TPUtenia existau mii de tinuturi, dar Trivia avea sa le intreaca pe toate. Nu doar ca acolo era cel mai nebunesc, ciudat si plin de infractori loc de pe pamant, dar era si locul in care soarta omenirii se schimba.
Se apropia Craciunul, iar in afara de SweetGirl (Sweety) si Daisuki, nimeni nu era foarte entuziasmat. KillMePlease (Killy)si Nobody se uitau la un film horror, DoarBogdan, Ashadow si JakeXDD se jucau pe PC, Blitzu lucra in laboratorul lui la un experiment legat de calatoria in timp, Geanin(Geanisu) scria o scrisoare de dragoste Sinestrei, care era plecata cu un studiu "Totul despre TPU", Exceel medita in coltul camerei sale, incercand sa ridice cu forta mintii o oglinda iar Eroare se infiltrase in calculatoarele celor 3 pasionati de jocuri.
-Nuuuuu, cum...de ce? Cum adica "game over"?
-Ha, mai am sa il bat doar pe Jake si...ce naiba? Se inchide?
In timp ce Bogdan si Ashadow incercau sa isi dea seama ce e cu jocul, Jake fura piatra (nu stiu, sa ziceam ca jucau ceva... aventura si alea, da. happy ), dar nu apuca sa se bucure prea mult de victorie ca Eroare sare din calculator si il doboara de pe scaun. Cei doi incep sa rada si isi bat palma.
De pe scarile ce duc la dormitoarele fiecaruia coboara Sweety si Daisuki "impodobite" cu beteala si tinand multe globuri in mana, strigant "Vine Craciunul!"
-Da, s-au trezit si elfii. Spune Fabu, dupa care isi mai aprinde o tigara.
-Sper sa mori inecat in fum. Spune Sweety cu o voce extrem de adorabila.
Usa se deschide, iar aerul rece de afara patrunde inauntru acaparand fiecare colt al casei. Turbox intra aproape inghetat.
-Ba, e asa de frig, de ce a trebuit sa ma duc eu sa cumpar.ce sunt alea?
Atunci Daisuki ascunde globurile la spate.
-Ce...nimic? Ce sa fie?
-M-ati trimis dupa globuri..amandoua.De ce?
-Nu le gaseam. straight face
Turbox lasa plasele din maini, nervos si paseste apasat pe podea, lasand urme de apa in urma lui.
-Pana aici v-a fost!
Fetele incep sa tipe dar un tipat si mai puternic ii face pe toti sa se opreasca si sa se uite in capatul scarilor. Era Exceel, cateva urme de electricitate se jucau pe langa corpul lui, iar ochii ii devenisera rosii.
-V-am spus sa faceti liniste! Ce tot tipati ca nebunii?
-Ati trezit printesa. Se aude aceeasi voce sparta de pe terasa, iar fumul alb patrunde in living.
Un moment de tacere, dupa care o explozie tulbura linistea. Se auzea din subsol, unde era laboratorul lui Blitz. Toti se duc grabiti acolo, dar nu pot sa intre. Un camp magnetic blocheaza usa.
-Nu intrati..Am facut o mare greseala.
Blitz era negru pe fata de fum, iar in spatele lui, pe o masa se afla GoldenBullets (Goldy).
-De ce tii o fata acolo? Intreaba Ashi (Ashadow) intinzand mana spre masa.
- E ranita, are puterea de a controla focul, am nevoie de un gram din puterea ei ca sa termin experimentul.
-E ranita, omule, tu o tii pe o masa? Legata la maini?
Fara sa isi dea seama, Doar Bogdan atinge campul de forta, iar o explozie si mai mare are loc.
Toti erau adormiti, intinsi pe jos, intr-un haos total. Cerul era plumburiu, iar zapada devenea din ce in ce mai deasa. Lipseau cativa...totul era ruinat. Cand Blitz se trezeste, isi da seama ce greseala facuse. Ii aruncase pe toti in viitor, iar unii devenisera dusmani. TO BE CONTINUED.

53 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

A da? Deci am fost neatent?

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Neatentia costa laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Cumpar doua. happy

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

12346341734571753871864873245184678525483254758572154926498548365083648549736856982596409163986984981548736471537638969`83575475474899691863985379517459130`6836264875247248263782676745745751723821638916475147169836895637154715891638125475473963861351745145915371 de yeni happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

A da. Perfect. Ai sa imi schimbi?

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Nu, da- mi intregi, asta pentru ca ai atins campul

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Rea devil

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Vai mersi devil

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

kiss

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

blushing

| RainmakerX a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cica "fara sa-si dea seama". Stim prea bine ca DoarBogdan a vrut sa salveze fata laughing

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Dar nu era in pericol, laughing stai sa vezi ce salveaza el la noi pe parcurs, da da, erou devil

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Abia astept =]]]

| DoarBogdan a răspuns (pentru RainmakerX):

Eu? Sa trec peste intimitatea fratelui meu? Nooo.
Am salvat deja fatawinking

| RainmakerX a răspuns (pentru DoarBogdan):

=]] Aww

| DoarBogdan a răspuns (pentru RainmakerX):

Stiu :3

| R0R0 a răspuns:

Sunt ranita. Si legata de maini. laughing)

| anonim_4396 explică (pentru R0R0):

Dupa te razbuni...aoleu, tac tac. nu spun laughing

| R0R0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ooooh, da. Da, da, da.

| anonim_4396 explică (pentru R0R0):

Bietul Blitz laughing

| R0R0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu o sa il doara. Parca poate invia.

| anonim_4396 explică (pentru R0R0):

Hmmm, bine zis thinking

| R0R0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Clar laughing
Sa pui next. rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru R0R0):

Pun pun happy

| RainmakerX a răspuns (pentru R0R0):

Si rapita de mine =]]]

| R0R0 a răspuns (pentru RainmakerX):

Nu o sa imi faci nimic, daca nu vrei sa iti ia foc parul.

| RainmakerX a răspuns (pentru R0R0):

Aparent nu ai opus rezistenta daca erai deja legata =]]

| R0R0 a răspuns (pentru RainmakerX):

Eu zic sa o intrebam pe Daisuki de ce nu am facut nimic.

| anonim_4396 explică (pentru R0R0):

Erai ranita si lesinata, el te-a gasit, te-a luat in brate, ti-a schimbat hainele ude, te-a pus frumos pe masa, te-a legat de maini, dupa cu o raza te-a scanat, a vazut ca moleculele corpului tau contin scantei si asta a foost happy Happy! laughing Ok ok, nu te-a schimbat.

| R0R0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Huh...

| KamaSutra a răspuns:

Eu unde îs? (aka Kama)

| anonim_4396 explică (pentru KamaSutra):

Kami? Tu esti? Te-ai intors! big grin

| Clorox a răspuns:

Niii la el!

| anonim_4396 explică (pentru Clorox):

La cine?

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

La Mos Craciun care va aparea in poveste!

| anonim_4396 explică (pentru Clorox):

Bun, tu esti Mosul

| Geanin a răspuns:

thinking

| anonim_4396 explică (pentru Geanin):

Ce?

| Geanin a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu apar decat intr-o scena de introducere!? (((((

| anonim_4396 explică (pentru Geanin):

Ai rabdare, ca o sa faci multe tampenii tu laughing

| doreal a răspuns:

Nici pe asta nu l-am citit...

| anonim_4396 explică (pentru doreal):

Ce rea, si eu care voiam sa te adaug in poveste.

| doreal a răspuns (pentru anonim_4396):

Adauga-ma la final laughing. Fa un plot twist cu mine.

| anonim_4396 explică (pentru doreal):

Hmm, gasesc eu ceva devil

| AdrianVoicu a răspuns:

:]]]]]]]]
Eu si '' DoarBogdan '' o combinatie dubioasa

http://static2.fjcdn.com/......be9501.gif

| anonim_4396 explică (pentru AdrianVoicu):

Nu...tu si Geanisu sunteti o combinatie dubioasa straight face
Ce e cu "Only" Sterge, nu imi place, era mai fain inainte. Eh, tot Ashi ramai laughing

| AdrianVoicu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca ma confunzi, nickname-ul asta il am de cand am facut contul
http://popkey.co/m/lNxW6-britney+spears-embarrassed-confused

| anonim_4396 explică (pentru AdrianVoicu):

Nu esti Ashadow? Doi Ashadow? Asta e un cosmar T^T era de ajuns unul...

| DoarBogdan a răspuns (pentru AdrianVoicu):

Aha ha big grin

| TURB0X a răspuns:

Uite cine știe că nu îmi place să fac cumpărături pentru alți.
Chiar dacă mama mă trimitea chiar și de 2-3 ori pe zi, zilnic acum 3 ani. sad

| anonim_4396 explică (pentru TURB0X):

A...asta e tortura, si pe mine ma trimitea. Aproape mereu..la 8 dimineata crying

| Andreiutza1809 a răspuns:

Foarte fainaa big grinwinking

| JakeXDD a răspuns:

OMG, șmecher smug>