Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU.Vreau sa imi fac o iubita.Bine – nu aici pe site,sa nu ma intelegeti gresit,n-as face asta niciodata – eu ma refer adica la aia ca intentionez sa ma pun pe cautat o fata pe care s-o cuceresc (vad eu cum),si apoi sa fac tot posibilul sa nu ma lase dupa vreo saptamana-doua,pe motivul ca s-a saturat de mine,cum mi s-a mai intamplat de altfel…
In fine,nu conteaza trecutu`,hai sa traim in prezent,n-are rost sa imi amintesc de lucruri care o sa ma intristeze…
Adica nu vreau sa ma enervez, de-aia zic.
OK.Si deci,dupa cum bine stiti, intr-o relatie de iubire e musai sa urmezi niste reguli.In sensul ca sa nu dezamagesti fata; cum ar fi ca daca ea iti zice intr-o dimineata pe la 4 sa scoti pisicu` afara – atunci trebuie sa-l scoti,o lasi pe ea sa doarma pentru ca doarme asa de frumos,o pupi,iei pisoiul si iesi cu el sa-si faca alea ce are nevoie. Dupa care te intorci si cauti sa nu faci zgomot,eventual inveti de la pisic cum se merge incet-asa,te bagi inapoi in pat,o pupi pe fata din nou si te culci la loc.
Asta daca mai poti,ca s-ar putea sa nu te mai ia somnul asa usor, dupa ce ai iesit la -5 grade…
In fine,hai ca incepe sa ma ia capu` cand mi-aduc aminte…
Bun.Un alt exemplu ar fi ca daca vii de la servici si ea te suna sa iti zica sa cumperi niste iaurturi,iar tu le iei dar cand urci sus iti spune ca nu-s alea si ca trebuia altele cu arome,atunci va trebui - nu? – sa cobori din nou si sa le schimbi,chiar daca ai avut o zi grea si te-ai borfait cu clientii acolo unde lucrezi, sau te-ai curentat de vreo suta de milioane c-ai platit impozitele pe 3 luni…
Pentru ca pe ea n-o intereseaza chestiile astea, pe ea o doare sa-si faca unghiile cu gel.Care costa cinc`sute…
In fine.Nu stiu de ce,da` cre`ca incep sa ma enervez…
Asa,deci unde am ramas?
Am uitat. Oricum,ideea e ca relatiile astea de iubire sunt foarte grele si ma refer aici ca trebuie sa-i arati c-o iubesti,sa-i oferi multa atentie si sa-i arati ca-ti pasa de ea, dar mai ales ajungi la un moment dat sa fii pus in situatia sa faci niste chestii care in alte conditii nu le-ai fi facut niciodata…
Ceea ce nu e bine deloc.
Bun.Acum intrebarea.Care este motivul,TPU,pentru care noi barbatii trebuie sa facem atatea sacrificii pentru o femeie si de ce nu e invers, asta nu-nteleg?
Uite de exemplu intr-o zi am venit acasa si iubita mi-a zis ca a bagat un pui la cuptor.Si-o-ntreb:``usturoi faci?``; ea:``normal ca fac``; eu:``cu smantana?``; ea:``pai daca vrei cu smantana,n-am,du-te jos si ia!``; eu:``eu?``; ea:``doar n-oi vrea sa ma duc eu! deci daca te duci iti fac,daca nu,nu!``; si-a trebuit sa ma duc tot eu, TPU.E drept asa? Asta va intreb.

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

E drept asa. Nu a trebuit sa te duci "tot tu" pentru ca nu tu ai pus puiul la cuptor - tu te-ai ostenit sa privesti, sa intrebi, sa-ti dai cu parerea.
In plus, ducindu-te dupa usturoi (jos) ai facut fitness pe gratis si daca faci asta zilnic cistigi 5 ani de viata (la sfirsit din pacate) in plus fata de iubita ta.
Sacrificiile pentru femeie le fac barbatii din cauza zestrei biologice. La fel ca si motaneii, sintem programati sa alergam noi dupa ele. Alergatura=slabit=sacrificii.

P.S. Sper ca ai glumit si te-ai antrenat sa scrii un sketch.

| ALGator a răspuns (pentru ALGator):

Inca ceva. Daca pornesti de la premisele astea (generoase) chiar ca va trebui, cum spui tu sa-ti "faci" (din materialele la indemina) si nu sa-ti "gasesti" o iubita adevarata, ca va fi greu sa te accepte.
Viata e dura, dar e viata :-)

28 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cam este.hee hee

...deci de la soră ai trecut la iubită?

Ideea e să te decizi cum vrei să fii (cu aleasa). În general, dacă o să fii genul amuzant, blând şi ascultător, teoretic ai mai multe şanse (morocănoşii dictatori sunt pe gustul puţinora). Aşa că, dacă scoţi pisicul potrivit afară şi o răsfeţi pe fata mai mult decât poate ar fi cazul, ai mari şanse să te prefere pentru mai mult timp şi chiar să fiţi fericiţi până la adânci bătrâneţi. Ei, da' ce spun?, uitasem că eşti un tânăr şi neliniştit. laughing

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Doar sora e imaginara, asa sa stii, iubita nu e.Iar singurul lucru adevarat din povestea mea e ca trebuie sa pupam fata in timp ce doarme.Asta ca sa ii arati cat de mult o iubesti.Bine,ea nu stie pentru ca doarme, da` vorba vine, intelegi tu…
Iar o alta dovada de iubire e cand nu-i umbli prin telefon ca sa-i citesti mesajele.
E simplu.
A! Si s-o lasi duminica sa doarma pana pe la 10-asa…

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

day dreaming So sweet...

| Fatamuntilor a răspuns:

In primul rand trebuia sa-ti inveti pisica sa faca la ladita cu nisiplaughing, ce fel de pisica ai tu care isi face nevoiele la ore imposbile? Nu-i mai da sa manance serararolling on the floor
A doua problema; ustoroiul e bun si fara smantana, secretul e sa fie frecat cu trebuie si iese cum trebuie.
Exista solutii...
De ce trebuie sa faci tot tu?
Poate, ba nu, sigur iubesti fata! O respecti si vrei sa o protejezi!
De ce si nu invers? Fii sigur ca roata se va intoarce si va face ceva si pentru tine!
Cam ce ti-ai dori de la iubita ta?

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

De la iubita mea imi doresc sa nu fi fost o mincinoasa,ca de-aia ne-am despartit…
In fine, nu mai conteaza.
Vreau sa-ti multumesc pentru ce-ai scris pe-aici, eu n-am cum sa ma supar ca unii nu se prind de-o poanta, oricum pe TPU e greu cu umorul – asta o stii deja.
Si imi pare rau ca nu v-am raspuns ieri, dar eu lucrez cam 12 ore pe zi, iar uneori seara mai alerg tot cu treaba. Abia astept sa imi fac o (alta) iubita, ca sa ma sune cand pregateste cina si sa inceapa cu de-alea:``unde esti? pai hai odata! si ia o apa minerala, poate uiti ca te trimit iar jos! deci eu n-am luat ca are 2 kile juma`te si stii ca m-am operat de apendicita cand eram mica – n-am voie sa fac efort! vai ce sa zic…poate pentru tine sexul e un efort, ca ai 40 de ani! hai gata, ca am treaba!``

| OldSoul a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat, si ea te iubeste la fel merge sa faci aceste "sacrificii", deisgur nu toate de mai sus dar o parte din ele.
Si la faza cu usturoi-ul si smantana, eu zic ca nu era o problema sa mergi sa iei smantana cat timp e a facut resul.
Acum desigur tu cunosti cel mai bine situatia, daca lucreaza si ea e normal sa faci acele sacrificii dar daca ea sta acasa... nu e tocmai OK.

| Doub a răspuns:

Pai mi se pare si normal sa te duci tu. Vrei sa mananci "cu smantana"? Du-te si ia-ti smantana.

"Care este motivul, TPU, pentru care noi barbatii trebuie sa facem atatea sacrificii pentru o femeie si de ce nu e invers"-Pentru ca noi suntem mai "jmechere$$$".smugsmug

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

laughing. daca acel $$ inseamna mai puturoare ai dreptate rolling on the floor. tongue

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

"puturoase

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu suntem "puturoase". Cum spuneam suntem inocente si "jmechere".smugsmugsmug

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Inocenta voastra are coarne asa mari ca si un tauras ar rosii cand v-ar vedea laughing

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

(O_O). Asta nu e adevarat.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Te plangi mai rau ca o femeie, realizezi asta nu? Sa presupunem ca gasesti o femeie care pare pe placul tau (desi ma indoiesc grav).Ce o sa faci daca o iei de nevasta si se mai rafineaza putin? Adica nu o sa mai vrea sa mearga dupa smantana. Divortezi? O bati si o trimiti? Adica totusi, fi putin realist.Cati ani ai?

| NOname a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Are suficienţi cât să ştie de glumă. Tu nu.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru NOname):

Bun......si ce treaba ai tu, avocatul diavolului, cu,, problema,, omului si intrebarea mea? Adica come on....smantana,serios? Am inteles spiritul de gluma dar ideea in sine e prosteasca.El o cauta pe fata morgana!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Mai JONY6000, omul a postat la trivia &amuznte tocmai de aia... poate fi foarte bine si un pamfet.
Sunt putini oameni pe situl care reusesc sa,, sparga' anumite,, bariere'' sa fie mai putin crispstati si sa aduca buna dispoztie.
Umor poti saai pana la adanci batraneti...

cuje... sper ca nu te-ai descurajat; astept urmatorea ta postare!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Daca e un pamflet, bravo lui.A iesit chiar bine.Mie unul imi suna pur si simplu a gluma misogina venita oarecum de la o minte frustrata.Personal imi place psihologia si tot ce cuprinde. Oamenii au tendinta sa rada de lucrurile care nu le fac tocmai placere, de care se tem sau au retineri. Avand o varsta presupun ca nu sunteti straina de povestea cu vulpea si strugurii.Da bun, haideti sa radem.Eu unul am perceput postarea ca o frustrare personala a utilizatorului. Daca gresesc......asta e.Nimeni nu e perfect.

Descurajat? Nicidecum.Eu iau orice fapt din viata ca pe ceva trecator.Nu ma atinge si prea putine ma deranjeaza.O seara frumoasa. happy

| Fatamuntilor a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Da,stiu povestea cu vulpea si strugurii...
Oricum cred ca povestea lui nu are legatura cu realitatea. asfel posta la dragoste si sex sau la familie si relati

Ultima fraza nu era pentru tine... am zis coje(numele utilizatorului)

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Aaa hopa, scz.Stau prost cu logica cand imi e somn.Subiectul este deja....mmm,oarecum lipsit de sens.Seara frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ea:Eu fac de mancare, tu te duci sa cumperi paine., Si ciocolata.
El:Auzi, dar daca as face eu mancare, tu te-ai duce la magazin sa iei ca-i paine ori altceva?
Ea:Nu, tot tu te duci. happy

Nu zic ca-i drept, dar nici mult nu-ti cere.
Bine ai rerererevenit.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bine te-am regasit.
Am pus deoparte o fundita pentru tine...

| Teardrop a răspuns:

Din ce vrei s-o faci? Lemn? Plastelină? Cauciuc? Hm..recomand plastelină!

| Liliana1981 a răspuns:

:-D poate pentru ca femeile sunt mai sensibile, au nevoie de dovezi de dragoste in permanenta, au nevoie sa se simta protejate...zic, poate de asta ar trebui ca voi barbatii sa faceti mai multe sacrificii. Ai exagerat mataluta un pic pe ici, pe colo...dar na, esti barbat! :-D
Mi-a placut exemplul de la sfarsit in care te victimizai ca tot tu trebuia sa cobori sa lei smantana :-)...pai ea nu gatise pentru tine? Si usturoiul cu smantana tu il vroiai :-p Si de-asta zic ca exagerezi...de la o persoana care se lamenteaza ca trebuie sa coboare la magazin, ce pretentii sa ai ca o sa scoata mata afara la 4 dimineata? Si la intoarcere sa mai si pupe fata :-))

| Anonim340 a răspuns:

Tu vrei sa ai iubita, dar tin sa te anunț ca ele nu vin asa cum vrei tu. Destinul va va face sa va intalniti deci nu te aștepta la ceva foarte repede happywinking

| MOvidiu a răspuns:

Daca ai venit acasa si ai gasit puiul frumos la cuptor..iti facea aia, aia..si urmatorul moft nu s-a putut face doar din prisma faptului ca nu era in casa..banuiesc ca nu ar fi un deranj atat de mare sa deschizi usa inapoi. dupa o smantana.happy Sau na. pune'o pe ea sa se schimbe si sa o ia din loc.happy

| r3volt97 a răspuns:

Tinete de fetele de la scoalawinking eu abia dupa ce am terminat clasa a VIII-a am aflat de colegi ca erau cateva in vant dupa mine. Cel mai bine asa ar fi sa cauti de prin clasa de la tine ( asta doar daca esti elev )

| fansunet a răspuns:

Salut, m ai facut sa rad un pic.Din dscrierea pe care ai facut o eu deduc ca ori ea e simandicoasa de fel si tu ai rasfatat-o tot timpul iar ea te-a luat de fraier ori iti plac tie fetele puturoase, fitoase, care nu si ar misca hoitul sa produca si ea ceva nu numai tu, asa ca ...ricum, asa s toate sa le dai, sa le intretii, sa le hranesti bine dar ele nu stiu sa produca nimic, mai spun ca baietii sunt nu stiu cum...incearca sa i dai doua palme ca te a cam luat de prost asta e realitatea nu te supara, prea multe fite din cauza ca ea te conduce pe tine.te manpuleaza cum vrea da ti doua palme ori o lasi cu boarfe cu tot, ori incerci sa fii mai dur cu ea.