| wdexwjmwd a întrebat:

Cate oua poti manca pe stomacul gol?
Un pescar vine de la pescuit. Fiica lui l-a intrebat cati pesti a prins. Pescarul a raspuns ca 6 fara cap, 9 fara coada si 8 pe jumatate. Cati pesti a prins pescarul?
Un negustor de cai se lauda altuia:
-Uite, eu am intotdeauna la mine 300 de galbeni in 9 saculeti. I-am impartit astfel incat, fara sa deschid nicio punga, pot plati orice suma de la 1 la 300 de galbeni.
-E buna ideea ta. O sa incerc si eu.
Numai ca nu a reusit sa-i imparta. Tu cum ai proceda?
Da stiu, intrebari ultrausoare.
Dar ma plictisesc.

Răspuns Câştigător
| EachManDies a răspuns:

1. Un singur ou, deoarece celelalte nu mai sunt pe stomacul gol.
2. Niciun peste.
3. Asta o stiu de la profa de matematica.
Trebuie ca pungile sa cuprinda 1, 2, 4, 8, 16, 32, 45, 64 respectiv 128 galbeni.
Daca te plictisesti, du-te afara.

11 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

1.Fac alergie la ouă.
2.Nu știu matematică.
3.(vezi 2)

Răspuns utilizator avertizat
| Musique a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Uite așa.

Răspuns utilizator avertizat
| Musique a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Deloc.

| Aneurysm a răspuns:

1. 200
2. 12 pesti frumosi
3. Pai trebuie facut in felu...*citeste "Negustor de cai" agshajsdh vreau si eu un cal :3

Răspuns utilizator avertizat
| OmulCareStieCeFace a răspuns (pentru wdexwjmwd):

O sa caut dar inca nu prea laughing

| OmulCareStieCeFace a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Daca as sti una cu bomba atomica m-as duce si as pune-o sub scoala

| Aneurysm a răspuns (pentru OmulCareStieCeFace):

Bomba atomica habar n-am...in schimb cu neste inalbitor, acetona, neste acid, pe care le pui intr-un recipient de plastic, iar apoi pui un fitil, obtii o bomba >:]