| Raeste a întrebat:

Ce lucruri amuzante ati mai facut la scoala.
Funda pentru cea mai funny intamplare.

Răspuns Câştigător
| AlexaEly97 a răspuns:

Acum ceva vreme unor colegi le lispeau niste pixuri,creioane... si intreaba profa de bio :
,, In afara de pixuri si creioane ce s-a mai furat?''
Leo:,, Si mie imi lipseste ceva!''
profa:,, ce?''
LEO:,, O scama!"

20 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Hmm,astăzi eram pe hol, și trece un "intelectual" (mânca-l-ar mama) care, de frumos ce era (și frumos mamă, nu glumă) scoate niște perle... am rămas uimită atât eu cât și o colegă.Cum să spui "pulbere de ardei lichidă"? Ce frast e? Pulbere sau un lichid? Și de unde "ardei"? laughing)

*prima și ultima dată când povestesc (și cum am povestit, mamă) o întâmplare de la școală -_- *
Baftă! laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| CoMyYySiAtat a răspuns:

Pai...nu e prea amuzanta intamplarea, dar ti-o zic :
La noi, la sport, baietii se schimba in clasa si fetele in vestiar, iar dupa sport am avut romana si sa vezi discutie acolo(o sa-i numerotez pe baietii care
vb cu B1, B2 si tot asa):
B1 : Doamna stiti ce a facut B2 azi? Ne-a aratat cv dar nu zic ce.
Profa : Ce-ai facut B2?
B2: Nimic rau d-na, doar ca atunci cand ma schimbam, aveam niste pantaloni stramti si cand mi am dat jos au cazut si boxerii.
Profa :Vai ce discutii incepeti si voi, si ce mare chestie oti fi vazut, ma rog frumos?
B1 : pai asta e problema doama, ca nu vedeam! Si n-aveam nici lupa...
B2 : Doamna...d...
B3 : taci ca n-ai cu ce te lauda!
Profa : De parca voi aveti!
B1 : Ne-ati controlat dumneavoastra?

Ma rog, ti-am zis ca nu-i prea funny!

| dαɴЗ a răspuns:

Eu nu merg la scoala.

| ady123 a răspuns:

Am umblat pe laptopul dirigintei...plictisitooooor...scoala e plictisitoare!

| V1sL0w a răspuns:

Concurs de ragaituri la ora de: Toate orele.

| GroparuVesel a răspuns:

Eram odata in cimitir.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Supa la plic intro pauza

| єχcєєℓ a răspuns:

Deci cand sa intre un coleg in clasa da peste doamna diriginta care voia sa iasa pe usa si eu...bam! da cu nasu in decolteul ei si...ca sa scape "nepedepsit"I-a zis "Doamna luati-va un parfum nou ca asta s-a invechit"

| Ashadow a răspuns:

Îi stiu pe unii care au facut in pauza un filmuleţ in care dadeau cu nu stiu ce spray pe un mar si pe un corn si pe catedra si dupa le dadeau foc si le stingeau cu spray-ul

| Snowal15lea a răspuns:

M-am ridicat in picioare in spatele profei de desen si dansam gangnam style moldovenesc. Si cand s-a intors eu sa ma pun repede pe scaun mil trage colegul si cad jos LoL.

| XBrunetteX a răspuns:

Un coleg s-a impiedicat si a cazut peste profa de geografie... laughing

| SilentSuicide a răspuns:

Am pus lipici pe cleanta de la usa clasei si cand a intrat profa de mate ne-a dat lucrare straight face

| Dolofănica a răspuns:

}n pauza am inceput sa cant hai mento mento sane sane hai mentosa, mento mentosane.

| Nuttelina a răspuns (pentru Dolofănica):

Cand am vazut ce ai scris am bufnit in ras si -am mai ptut sa ma opresc! Chiar si acum rad!:-)):-)):-)):-)):-))

| ReaperxD a răspuns:

Azi un coleg s-a impiedicat a cazut peste mine si eu am cazut peste profa de romanalaughing))
Si ieri profa de geografie la facut pe un coleg prost ca nu si-a facut tema si el cica: -Dar doamna prost sunt pentru o idioata ca dumneavoastrarolling on the floor)))
Ce-am mai raas atuncirolling on the floor

| Albastru45 a răspuns:

Eu coleg i-a spart nasul profesoarei de matematica si a venit salvarea si politia...

| sMoKeandrei a răspuns:

Eram la ora de franceza iar doamna l-a facut pe un baiat bou iar el s-a dus la ea si-a ridicat manecile si i-a spus tu m-ai facut pe mine bou iar ea nu nu te rog frumos treci in banca am zis ca bou e ala care a facut cartea ca nu e in conformitate

| JollyJulieta a răspuns:

Aaaa cea mai amuzanta intamplare? Stai sa-ti spun euwinking. Deci eram la ora de sport si o colega a mancat-o undeva sa se ia in gura cu mine si ce crezi ca s-a intamplat? Am rupt-o in bataie laughing.Am facut-o si de ras si cand au mai vrut si alea sa se ia de mine adica celelalte si pe alea le-am batutwinking. Si atunci le-am spus
-Hai ca va mancat undeva sa va luati in gura cu mine. Deacum sa-mi ingenunchiati bai ca eu sunt sefa aiciwinking

| Ştefan_Emanuel_Popescu_1995 a răspuns:

Buna! azi la scoala am avut desen si ne bateam cu acoarele sau mai pe scurt ne manjeam laughing si am vrut sa manjesc o fata si am nimerit pe profaa laughing) sau eram in microbuz si un baiat asculta muzica in casti si canta tare soferul zice:in momentul asta treci in spate!
el nu aude si continua sa cante.cand soferul franeaza brusc si ii lipeste o palma ramane surprins laughing sau eram in statia microbuzului si dna de mate ii zice unui coleg
ea:bai PRUNA, la anul ce se fac astia fara tine ca tot timpul ii faceai sa rada
el:lasa doamna ca.
o colega:pruna ramai si tu repetent
el:nu ca ma trec profesorii cu debut sa scape de mine laughing